Domáce laboratórium: Urob si sám Miešadlo na horúcej platni

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Nechápem, prečo by som mal platiť približne 1000 USD za varnú dosku/magnetické miešadlo, ak je technika taká jednoduchá.

Je možné jednoducho hodiť horúcu dosku na miešadlo (ak je miešacia doska dostatočne silná, aby sa udržala v otáčaní napr. 5 cm vzdialenosť). Nie som si istý, či magnetické pole nejakým spôsobom zasahuje do horúcej dosky.

Videl som na youtube DIY videá, ako niektorí ppl používajú pc ventilátory s nalepenými magnetmi, aby spôsobili miešanie. Je možné použiť tieto ventilátory na boku namiesto dole?



Existujú nejaké iné spôsoby, ako spôsobiť pohyb roztoku?

Inšpirácia:

)
)
)
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Odkazy na videá nefungujú z TOR
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18

Hmm zdá sa, že mi fungujú? Tiež používam TOR.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Dayum son!? Kde sa na ne pozeráte? Naozaj nepotrebujete laboratórne schválenú horúcu platňu/magnetické miešadlo, ktoré znásilňuje rozpočty škôl a nemocníc.
Pozrite si aj kuchynské reštauračné vybavenie. Majú úplne to isté, bez parádneho softvéru a drôtov, ktoré sú súčasťou tých laboratórnych. Stále majú merač, ktorý vám povie teplotu, otáčky atď. Čo je nakoniec to, čo potrebujete. Potom si môžete kúpiť aj rôzne pelety, v podstate miešačky, v rôznych hmotnostiach, veľkostiach, samozrejme pre rôzne situácie. Zvážte chémiu a varenie rovnaké, ale iné. Niektoré nástroje sú k dispozícii za lacný peniaz na miestach, ktoré by vás nikdy nenapadlo hľadať, pretože nie sú propagované na určitom trhu rovnaké. Z eBay som si zaobstaral zlý CorninWare za 100 dolárov zo všetkých miest. Funguje skvele.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Mali by ste sa pozrieť do vnútra mojej čínskej miešacej varnej dosky, ktorú som si kedysi dávno kúpil. Nie je tam nič, aj keď si myslím, že má masívne rozmery a je ťažká vďaka tomu, že je vyrobená z oceľového plechu, všetko je nekvalitne ručne pospájané a nemôžete si vybrať teplotu. Zdá sa, že sa stále vyrábajú jej varianty, niektoré so skutočnou digitálnou reguláciou teploty. Myslím, že ju vylepším na niečo užitočnejšie.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Knihu si môžete zakúpiť vo formáte Vevor. Dodáva sa z EÚ, takže sa nemusíte zaoberať colnými poplatkami a nespôsobíte podozrenie. Celkom lacno.
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
V skutočnosti by to mohol zvládnuť každý, kto má trochu znalostí z elektroniky. Zdá sa, že je to pomerne jednoduché na zostavenie. Možno sa mi jedného dňa podarí natočiť niečo lepšie ako tieto brakové videá a nahrať to sem. Pravdepodobne pripravím systém, ktorým budem môcť všetko ovládať z rozhrania, a kódy, ktoré napíšem, budem zdieľať zadarmo. Možno jedného dňa...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Áno, vevor a iní vyrábajú také s kapacitou 5 l za približne 300 usd a za túto cenu by sa dal ľahko postaviť taký, ktorý by mohol byť naozaj výkonný.
Kúsok plechu, pár reostatov, skutočný horák v plnej veľkosti... Viete, ja by som kúpil peknú varnú dosku za približne 150 USD, pridal ďalší reostat, motorček na klimatizáciu a tyč s magnetmi priamo v strede ( alebo možno 2 kladky a hnací remeň. Pípať ten plechový uzáver zo stredu prvku a mať taký, ktorý by mohol miešať 10 galónov diferenciálneho tuku za 309 dolárov/0
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Budem si musieť vyrobiť ohrievací plášť, pretože 20-litrový plášť si nemôžem kúpiť anonymne. Keď som si ho chcel kúpiť, zistil som, že váha je viac ako 25 kg a škatuľa má 70 cm, čo je pre skrinky príliš veľké.
Bolo by perfektné diy magnetické miešadlo dať do spodnej časti veľkého hliníkového panvice, ale myslím, že počítačový ventilátor z diy návodu nie je dosť silný na to, je potrebné kúpiť 12V motor. Na to je to veľmi ťažké. Možno niekto 1 deň urobí návod na výrobu veľkých magnetických miešadiel. So silným magnetickým miešadlom nie je potrebné používať mechanické miešadlo... bola by tak jednoduchšia práca v laboratóriu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
12 V jednosmerné motory sa dajú ľahko regulovať potenciometrom. nedávno som postavil prototyp nad hlavou, aby som zistil, či to dokážem, a v budúcnosti ho vylepším. myslím na 3D tlačené puzdro, bezkefkový motor a ďalšie vymoženosti.
 

Attachments

  • vST8giWFUj.MOV
    9.8 MB · Views: 0
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Hľadá sa aj plášť. Koľko stojí tento? Je nastaviteľný?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tu je odpad, o ktorom som hovoril minule. Vevor predáva ich variácie
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje magnetické miešadlo Vevor 5L 500w, prestalo fungovať v prvý deň používania. Ako skúšku som urobil pieskový kúpeľ na ohrev vody a za niekoľko minút prestalo fungovať. Hľadal som v Googli, v čom by mohol byť problém a zistil som, že je vždy potrebné, aby malo kvapalinu, ktorá funguje ako chladič pre varnú dosku, takže nemôžem robiť kúpeľové piesky.
Keďže varná doska bola pokazená, otvoril som ju a zistil som, že funguje, ak odpojím vnútornú teplotnú sondu zaskrutkovanú v keramickej varnej doske. Teraz mi to opäť funguje! Bez regulácie teploty z varnej dosky, ale má vonkajšiu teplotnú sondu.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Tento chlapík vyrába diy magnetické miešadlo so silnejším 12 V motorom ako malý motor z pc ventilátorov. Na motor niečo lepí, ale nedokážem pochopiť, čo to je.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Video som len preskakoval, ale nevidím nič iné ako 2x podložky pod štvorcové dosky, epoxidový tmel a magnet?
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
41Dxflatline Aha, tie štvorcové veci sú podložky pod taniere, záhada vyriešená, len podpera pre magnet. Vďaka!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
postavil niekoľko miešadiel z ventilátorov PC a jediný problém je, že sa spúšťajú na vysokých otáčkach a nedajú sa znížiť na optimálne otáčky
 
Top