Domáce laboratórium: Urob si sám Miešadlo na horúcej platni

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tu je odpad, o ktorom som hovoril minule. Vevor predáva ich variácie
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje magnetické miešadlo Vevor 5L 500w, prestalo fungovať v prvý deň používania. Ako skúšku som urobil pieskový kúpeľ na ohrev vody a za niekoľko minút prestalo fungovať. Hľadal som v Googli, v čom by mohol byť problém a zistil som, že je vždy potrebné, aby malo kvapalinu, ktorá funguje ako chladič pre varnú dosku, takže nemôžem robiť kúpeľové piesky.
Keďže varná doska bola pokazená, otvoril som ju a zistil som, že funguje, ak odpojím vnútornú teplotnú sondu zaskrutkovanú v keramickej varnej doske. Teraz mi to opäť funguje! Bez regulácie teploty z varnej dosky, ale má vonkajšiu teplotnú sondu.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Postavte si tento víkend horúci/studený kúpeľ s miešaním pre domácich majstrov...

Uverejňujem tu, aby som nezabudol odpovedať s výsledkami.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Máte v úmysle používať peltierovo chladenie/ohrievanie? Je zábavné, že k nemu môžete pridať ultrazvuk, ako aj magnetické miešanie a dodatočný odpor na účinné ohrievanie. Ak použijete hliníkovú alebo žiadnu magnetickú nádobu (pre miešadlo).
 
View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Recirkulačný chladič/ohrievač na termolýzu + 12qt vedro + 2 guľové ventily = studený/horúci kúpeľ ¯\_(ツ)_/¯

Používam horné miešadlo.

Uisti sa, že máš na banke veľa hrdiel a okolo seba nejaké claiseny, lebo neskôr si vymyslíš, čo by si chcel pridať.

Budúci pondelok zverejním vlákno s názvom "Reaktor s objemom 1000 dolárov, ktorý si urob sám", v ktorom zdokumentujem svoju stavbu.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Keby som nepotreboval, aby moja reakcia mala -30C, mohol som si namiesto chladiaceho zariadenia za 800 dolárov zaobstarať ohrievač za 150 dolárov a bolo by to oveľa lacnejšie.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Keď som o tom prvýkrát premýšľal, mal som na mysli niečo oveľa menšie... nie miniatúrne, ale schopné paralelnej syntézy ako pri vývoji/optimalizácii. Mysleli ste prípravnú dávku, nie povedzme pilotný až dávkový reaktor v rozsahu 5 l. Myslím, že toto meradlo je najproduktívnejšie pre mnohé z mojich minulých a budúcich príprav, len keď je metóda sama overená a do značnej miery optimalizovaná.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jeden z nich som upravil. Vytvoril som o tom príspevok. Nebol schválený spoločnosťou UL. Nie, vôbec nie
 
Top