Ako budem užívať ketamín

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Môžete si ho aplikovať buď intramuskulárne (IM) zvyčajne na stehná, alebo intravenózne (IV) do ohybu ramena.
Pri IM máte viac času na vytiahnutie ihly a prípravu (1 - 5 minút), zatiaľ čo IV vás zasiahne okamžite, tiež poskytuje okamžitý nával, zatiaľ čo IM injekcia bude jemnejšia.
Ak je to vaša prvá injekcia, odporúčal by som IM, pretože pri IV je ľahšie niečo pokaziť a je to aj nebezpečnejšie, ak urobíte chybu.
Biologická dostupnosť je takmer rovnaká (možno vyššia pri IV, ale nie je to významné) Radšej to robím IV, ale budú chvíle, keď sa pri vysokých dávkach prebudím na stoličke s ihlou stále v žile.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Taktiež nie je potrebné ju zahrievať, ale môžete pridať soľ, ak sa dobre nerozpúšťa (ja ju nepoužívam)
Vezmem si uzáver fľaše, do ktorého nalejem trochu sterilnej vody a do striekačky dostanem asi 0,4 ml vody, potom vezmem ketamín (0,1 = zatmenie 0,07 = priemerná dávka) a rozdrvím ho pomocou oranžového uzáveru striekačky v sklenenej Petriho miske, potom pridám vodu zo striekačky.
Ketamín rozpustím a dostanem ho do striekačky.
Naozaj mi to trvá len 2 minúty.
Približne od 0,5 dávky závisí dĺžka trvania a menej intenzita.
Pri IM injekciách najprv lokalizujte vastus lateralis sval, potom ho očistite alkoholom, potom ho uvoľnite a zatlačte doň ihlu pomocou 90-stupňového uhla nasajte injekčnú striekačku a ak sa vráti krv, znamená to, že ste zasiahli cievu, takže ju vyberte a zatlačte. Ak sa krv nevracia, potom môžete stlačiť na piest rovnomernou rýchlosťou a vstreknúť po tom, čo tak urobíte, dezinfikujte oblasť a masírujte miesto vpichu, nakoniec sa usaďte na pohodlné miesto.
Pri intravenóznych injekciách dezinfikujte oblasť, kde sa nachádza stredná kubitálna žila, a zatlačte do nej pod uhlom 45 stupňov (závisí od hĺbky).
Skontrolujte, či sa vracia krv, ak sa vracia, ste v žile (ak používate škrtidlo, rozviažte ho, inak by mohlo spôsobiť prasknutie žily, uistite sa, že po odstránení škrtidla ste stále v žile), injekciu podávajte rovnomerným tempom, nie príliš rýchlo, nie príliš pomaly.
Vydezinfikujte oblasť.
Pite veľa vody, dajte si horúcu sprchu alebo urobte niekoľko klikov, aby boli žily viditeľnejšie.
Ak sa objaví hrčka v dôsledku vynechaného vpichu, ihneď priložte na miesto vpichu horúci uterák a pokračujte v tom počas celého dňa.
Pokračujte v prikladaní horúceho uteráka na miesto vpichu približne každých 6 hodín, kým hrčka nezmizne.
Ak sa stále zväčšuje a je horúca aj po 3 dňoch, musíte sa dostať do nemocnice kvôli abscesu, inak by mohol spôsobiť ďalšie problémy.
Vždy používajte nové sterilné ihly a nepichajte si dávky na oko!
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Kedysi som rozpúšťal 2 gramy kryštálov v 50 ml injekčnej liekovke, pričom fyziologickým roztokom bola voda na suspendovanie očí. to mi dávalo vlčie brucho
 
Top