Problém kryštalizácie hydrochloridov - voda zachytená v kryštáloch

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Bežne kryštalizujem "veci" v presýtenom vodnom roztoku a kryštalizácia trvá približne 48 hodín. Vždy kontrolujem presnú hmotnosť "vecí", roztoku a vody. To znamená, že keď sú kryštály hotové, konečná hmotnosť vrátane hmotnosti zvyškov vody sa zhoduje s počiatočnou hmotnosťou "vecí" mínus 2 - 4 %.

Našťastie sa však vo veľmi zriedkavých prípadoch stretávam so situáciou, keď sa v kryštáloch zachytí voda.

Tak ako pred pár dňami som vykryštalizoval malú dávku ako 100 gr MDMA HCL. Pri prvom záblesku sú všetky detaily postupu rovnaké ako zvyčajne.

Rovnaké miesto, rovnaký teplotný režim, vyzerá to, že všetko je rovnaké. Ale keď som kvapalinu hodil do kryštalizátora, proces sa okamžite spustil. Po 15 minútach som skontroloval kryštalizátor a videl som dosť nezvyčajnú situáciu, keď je dno kryštalizátora pokryté stovkami malých kryštálových jadier: normálne v rovnakej situácii vidím oveľa menej jadier.

Potom, keď uplynulo 24 hodín, som zistil, že kryštály sú úplne suché a konečný obsah kryštálov je 107 gr oproti pôvodným 100 gr.
To znamená, že v kryštáloch je zachytených asi 7 gr vody (alebo 7 % pôvodnej hmotnosti). Aj veľkosť kryštálov je oveľa menšia ako zvyčajne.

Ako som povedal na začiatku, všetky detaily procesu sú rovnaké ako zvyčajne. Čistota bude pravdepodobne v poriadku vzhľadom na farbu. Takže nevidím žiadny zjavný dôvod na takýto rozdiel. Možno to niekto, kto má lepšie znalosti ako ja, dokáže vysvetliť?
GvhYKtrR94
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Voda uväznená v kryštáloch?
Každopádne to môžete skontrolovať, keď ich dáte do mrazničky.
Myslím, že iné vysvetlenie bude vhodné s tým, že si nemyslím, že voda uväznená bude.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Zvyčajne si nechávam dávku prášku a kryštalizujem ju na požiadanie. Myslím tým, že z tej istej dávky prášku získam normálne kryštály a také vodnaté kryštály. Takže nejde o nečistoty, to je isté.
Ale nestáva sa to často, možno 2-3 krát.
Možno bol počas týchto dní príliš suchý vzduch, neviem???
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Vložte ich do mrazničky, aby ste sa uistili, že je voda.
 
Top