Question Je bezpečné zadať adresu odbornému dodávateľovi?

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Predpokladajme, že kupujete niekoľko gramov chemikálie dobre hodnoteného profesionálneho predajcu v rámci vašej krajiny, kde nie je možná žiadna mŕtva schránka.
Zanedbajme riziko, že malý, skrytý list by mohol byť zabavený, ak nie sú colné orgány.

Stále je tu jeden problém, ten je len pre kupujúceho (predajca je bez akéhokoľvek rizika kvôli krypto platbe):

Kupujúci musí predávajúcemu poskytnúť adresu, aby dostal chemickú látku.
Myslím, že je to riziko, ktoré závisí len od toho, ako predávajúci s týmito informáciami narába.

Najlepšie by bolo, keby po prijatí adresy bol proces rýchly a všetky údaje o adrese/mene by sa vymazali priamo po odoslaní.
Vie niekto, ako sa to rieši? Dá sa profesionálnym predajcom dôverovať? Existujú prípady, keď adresy/mená unikli od predajcov?

Veľmi pekne ďakujem za vaše názory a skúsenosti.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Rozprávanie z väčšiny záchvatov predpokladá, že predajcovia vymažú adresy, je nádejou. Sám predávam, ale úprimne povedané, vždy sa nájdu adresy, ktoré sa uchovávajú dlhšie, ako by som chcel. Oneskorenie objednávok, strata balíkov alebo uviaznutie balíka na colnici môžu byť faktory, ktoré spôsobia, že vaša adresa bude v počítači niekoho sedieť aj viac ako mesiac. A teraz si predstavte, aká je pravdepodobnosť, že predajca uchováva tieto údaje v zašifrovanom formáte? Shiny Flakes ich mal zašifrované, ale prístupovú frázu mal napísanú na kúsku papiera vo svojej spálni, rovnako ako na príklade.

Vo všeobecnosti je poskytnutie adresy vždy únik informácií, bez ohľadu na to, ako je s ňou zaobchádzané.
Ak podstupujete postup dobrovoľného úniku informácií o sebe, aj keď ide len o krajinu pôvodu, uistite sa, že nejde o priame spojenie s vami.

Ak je to možné, používajte poštové schránky, falošné mená, falošné adresy alebo mŕtve poštové schránky. Ak by ste museli použiť svoju domácu adresu a vlastné meno, nákup neuskutočňujte
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Veľmi pekne vám ďakujem za vypracovanie, Gordon Ramsay,

V skutočnosti by dodávateľ mohol minimalizovať riziko zmysluplnými opatreniami, ako je šifrovanie alebo lepšie uchovávanie informácií len na mimimálny čas (mohli by sa opätovne poskytnúť len v prípade potreby)
Čo myslíte, koľko percent kupujúcich používa adresu, ktorá by sa dala vysledovať až k nim? Dokonca aj s použitím skutočného mena a adresy?

Nie je také jednoduché nájsť mŕtvu poštovú schránku atď...
Získanie falošného preukazu totožnosti? Naozaj, za nákup za 20 dolárov? Samotný falošný preukaz totožnosti predstavuje veľké riziko.

Dalo by sa použiť relay mailer, ktorý poskytuje anonymnú adresu, ale aj tak tento relay mailer potrebuje adresu, kam má poštu poslať. Nie som si istý, či to pridáva nejaký druh bezpečnosti.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nebudem uvádzať žiadne exaktné čísla, ale oveľa viac, ako si myslíte, použite ich skutočnú adresu, prípadne aj meno :D
. Mal som ľudí, pri ktorých som si bol takmer na 100 % istý, že na svojich profilových obrázkoch na darknete majú dokonca seba, časti svojho tela alebo zvieratá.

V skutočnosti môžete len vytvoriť mŕtvu poštovú schránku, aby ste ju nemuseli nájsť. Stačí nájsť opustenú adresu a zriadiť tam schránku.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Ich časti tela... lol, to nechcem vidieť.

S opustenou adresou by to mohol byť dobrý nápad, ale v mnohých mestách/krajinách nenájdete opustené miesta v okruhu 200 míľ.
Už skôr som mal nápad nainštalovať alebo "zneužiť" poštovú schránku v dome s veľkým počtom príbytkov. Ale všetky majú domovníka, ktorý každú nepoctivú schránku odstráni do niekoľkých minút.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ruky to je to, čo mám na mysli :D
Ale nedávno som videl vlákno, kde by chlap, ktorý má priateľku s najškaredším zadkom, dostal 500EUR..neverili by ste, koľko ľudí zverejnilo svoju priateľku s dôkazovou značkou napísanou na zadku :D :D

Pozrite sa, čo práve napísal Frit Buchner :)
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Musia predsa existovať dodávatelia, ktorým sa dá veriť, že informácie aspoň bezpečne šifrujú, nie?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Iste, ale ja by som stále len nepoužíval svoje úplné skutočné údaje.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Pošlite jej svoju adresu meno posledného obyvateľa? To by vám poskytlo aspoň jednu úroveň popierania. Dostávam poštu od posledných piatich nájomníkov. Stanovisko úradu je, že ak chcem, aby ju prevzali späť, musím na ňu napísať návrat odosielateľovi, a ak osoba nezanechala žiadnu adresu na preposielanie, musia ju doručiť, aj keď viem, že táto osoba tu už nie je
 
  • Like
Reactions: vis
Top