MDP2P na MDMA bez metylamínu (skopírované z internetu)

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Kto vlastne potrebuje metylamín?
Autor: Ritter, editor: Profesor, venované: Eleusis
Publikované v Total Synthesis II Strike

Nasledujúci postup sa môže ukázať ako jeden z najväčších pokrokov v oblasti chémie MDMA od zdokonalenia a rozšírenia Wackerovho oxidačného postupu na výrobu MDP2P. Táto reakcia je založená na publikovanom postupe, ktorý doteraz nejakým spôsobom unikal objavu podzemnej chémie. Metylamín už nie je kameňom úrazu pri metóde reduktívnej alkylácie hliníkového amalgámu na výrobu MDMA, pretože tento postup produkuje tento nemožný získať a nestály materiál, in situ, počas reduktívnej alkylácie MDP2P na MDMA z veľmi bežného nitrometánu. Nitrometán pri najjednoduchšej redukcii tvorí metylamín, tak prečo nevyrábať metylamín súčasne s výrobou MDMA namiesto toho, aby sme ho vyrábali oddelene?

Nitrometán je veľmi bežný materiál. Stačí zájsť na miestny drag strip a vziať si galón alebo dva na dopovanie paliva do vysokovýkonného auta. K dispozícii je aj až 40 % čistý v palivách pre RC modely. Jednoducho frakčne vydestilujte nitrometán (bp 101 °C) z palivovej zmesi modelu a môžete začať. Ak je v zložení paliva prítomný metanol, niektoré z nich sa azeotropicky predestilujú s nitrometánom, čím sa mierne zníži ich bod varu, ale nepredstavuje to problém.

Ako to celé funguje? Je to také jednoduché, ako to znie. Alkoholový roztok nitrometánu a MDP2P sa nakvapká do hmoty amalgamovaného hliníka ponoreného do alkoholu, čím sa najprv zredukuje nitrometán na metylamín, čo umožní vznik Schiffovej bázy amínu a ketónu, ktorá sa ďalej redukuje na požadovaný MDMA
Pripravte dvojlitrovú dvoj- alebo trojhrdlú banku s adičným lievikom a spätným chladičom a zabezpečte zdroj tepla. Nie je tu potrebné veľa tepla, takže stačí čokoľvek od vodného kúpeľa na bufete až po ohrievací plášť. Do banky vložte 55 g jednocentimetrových štvorcov hliníkovej fólie. Tu je potrebné venovať pozornosť dôležitej téme, ktorá sa predtým mätúco zanedbávala - správnemu typu a hrúbke fólie. Problém s redukciami hliníkového amalgámu spočíva v tom, že rýchlosť ich reakcie závisí od troch hlavných faktorov a v závislosti od toho, ako sa s týmito faktormi pohráte, môžete mať buď úplný neúspech, alebo výbuch, alebo ešte lepšie, ak sa budete riadiť touto radou, dokonalý výťažok! Týmito faktormi sú spomínaný typ fólie, stupeň amalgamácie povolený roztokom HgCl2 pred reakciou ketónu a amínu a napokon teplota, pri ktorej reakcia prebieha. Hrubá fólia má tendenciu reagovať pomaly pri nízkej teplote a veľmi tenká fólia, ako napríklad bežná potravinárska hliníková fólia, má tendenciu reagovať tak rýchlo a exotermicky, že sa môžete doslova posrať! Hliník, ktorý priniesol najlepšie výsledky, je bežne dostupný pre priemyselnú biologickú komunitu vo forme 4" x 4" listov s hrúbkou 0,04 mm, ktoré sú od seba úhľadne oddelené hárkom hodvábneho papiera. Používa sa na utesnenie fliaš a podobne pred ich autoklávovaním. Tí z vás, ktorí ho nemôžu zohnať, sa nemusia obávať. Heavy Duty Reynolds Wrap bude fungovať dobre, len treba pozornejšie sledovať rýchlosť reakcie. Iní hlásili úspech s použitím rozrezaných plechoviek na koláče. Hlavnou myšlienkou je nepoužívať skutočne tenkú fóliu.

Naplňte oddeľovací lievik 50 g MDP2P a 50 g alebo 39 ml nitrometánu rozpusteného v 200 ml metanolu. V inej litrovej nádobe pridajte 1,5 g HgCl2 (chloridu ortuťnatého) do litra metanolu a nechajte všetky pevné látky rozpustiť. Veľmi opatrne (HgCl2 je smrteľne jedovatý!) nalejte metanolový roztok HgCl2 na kúsky hliníkovej fólie v banke, odstúpte a sledujte, ako sa začína kúzlo. Ak nie je metanolom pokrytá celá fólia, pridávajte ďalšie, kým nebude pokrytá. O niekoľko minút začne šumenie a reakcia sa môže začať. Asi po 5 až 10 minútach by malo byť bublanie dostatočné a môžete začať pridávať metánovú zmes nitrometánu a MDP2P po kvapkách z oddeľovacieho lievika. Postupom času sa reakcia môže zahriať až do bodu varu a dôjde k refluxácii alkoholu. To nie je problém, pretože teplota varu metanolu 65 °C je pre túto reakciu ideálna (viem, že mnohí s tým nesúhlasia, ale zasnívajte sa a uvidíte!) Pridávanie by malo trvať približne jednu hodinu a zmes by sa mala nechať reagovať aspoň 4 - 6 hodín potom alebo dovtedy, kým všetky kúsky hliníka nezreagujú do sivej suspenzie. Tu je potrebné riešiť kontrolu teploty. Ak reakcia prebieha za ideálnych podmienok, bude prebiehať presne tak, ako je opísané vyššie. Ak nie sú ideálne a častejšie, reakcia sa začne spomaľovať v polovici, čo si vyžaduje externý ohrev na udržanie dobrej reakčnej rýchlosti. Ak sú väčšie sily naozaj proti vám, pridanie ďalšieho gramu HgCl2 v roztoku metanolu do zmesi ju opäť nakopne.
Teraz tá jednoduchšia časť - izolácia vášho produktu. Jednou z najatraktívnejších vlastností tejto novej syntézy je, že štandardná zmes Al/(Hg) aminácie sa musí v tomto bode zdĺhavo filtrovať, aby sa produkt oddelil od použitého kalu hydroxidu hlinitého. Nasledujúci postup odstraňuje tento najviac frustrujúci krok a pravdepodobne poskytne mnohým nový pohľad na potenciál redukcie Al/(Hg).

Zmiešajte asi 1,5 alebo 2 litre 35 % roztoku NaOH a nechajte ho vychladnúť. Pomaly pridajte sivý hliníkový kal, ktorý vznikol pri prvej reakcii, do roztoku NaOH a nalejte ho do veľkého oddeľovacieho lievika. Možno po hodine odstávania sa objavia dve odlišné vrstvy, pričom vrchná bude tvoriť červenkastý alkoholový roztok produktu a spodná odpadky NaOH/Al(OH)3. Spodnú vrstvu odpadkov jednoducho oddeľte a zlikvidujte. Nebojte sa, nie je v nej viazaný žiadny produkt, a nezabudnite, že v porovnaní s inými syntézami nie je pri tomto procese obnovy nikde potrebná žiadna filtrácia! Vezmite vrchnú vrstvu a odparte metanol, čím získate úžasný výťažok nečistého amínu a trochu vody. Bezohľadné duše, ktoré nestojia za nič, môžu tento produkt vziať a priamo ho vykryštalizovať, ale v tomto bode v ňom číha smrteľný jed - rozpustené soli ortuti! Tie sa dajú ľahko odstrániť rozpustením surového produktu asi v litri toluénu a jeho premytím niekoľkými dávkami vody v oddeľovacom lieviku a nakoniec nasýteným roztokom NaCl. Toluén vysušte asi 50 g bezvodého MgSO4, ktorý sa vyrobí hodinovým zahrievaním epsomských solí z lekárne v peci pri teplote 400 °C, ochlaďte a následne poprášte. Po hodine sedenia alebo kým toluén nie je viac zakalený, schlaďte vysušený toluénový roztok freebázy v mrazničke a prebublávajte plynnou HCl, aby ste získali krásne čisté kryštály MDMA hydrochloridu. Ak sú trochu zafarbené, dajú sa vyčistiť acetónovým oplachom do pôvodnej čistoty bez kontaminácie ortuťou!
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Našiel sa aj tento:

Pmk
V mrazničke mi ležalo trochu MDP-2-P, ktorý som vyrobil koncom novembra, a veľmi som sa ho chcel zbaviť z dvoch dôvodov: Nechcel som, aby sa pokazil, a naozaj sa mi nepáčilo, že mi v mrazničke leží prekurzor zo zoznamu I. Vždy som mal nejaké problémy s Al/Hg s metylamínom, tak som sa rozhodol vyskúšať nitrometánový Al/Hg. Methyl Man sa zdal byť hrdý na svoju variáciu, ktorú nedávno zverejnil na Hive, takže som si vybral jeho parametre reakcie.

Na úvod musím povedať, že ide o vražednú reakciu. Pýcha Methyl Mana je úplne oprávnená. Moje výťažky boli úžasné a čistota bola vynikajúca. Celú reakciu aj s kryštalizáciou som zvládol za jeden večer. Redukcia prebiehala za horúca, ale bola úplne pod kontrolou, ľahko sa miešala, bola rýchla a jednoduchá na vypracovanie.

Pripravil som dvojlitrovú trojhrdlú banku s plochým dnom a jedno z hrdiel som upchal. Zariadil som, aby bol v strednom otvore obyčajný kondenzátor. Prístroj som umiestnil na miešadlo/horúcu platňu.

Začal som strihať hliníkovú fóliu Reynolds Heavy Duty na približne 1" štvorce, aby som získal celkovo 27,5 g. Jednoducho nemáte predstavu, koľko fólie je 27,5 g, kým ju nezačnete skutočne strihať. Muselo to trvať takmer pol hodiny a poriadne mi to otupilo nožnice. Vložil som 5g dávky do malého mlynčeka na kávu Braun a mlel som fóliu 8-10 sekúnd. Fólia sa v skutočnosti "nemelie", ale ako hovorí Methyl Man, celá sa zbalí do malých guľôčok. Toto fungovalo úžasne dobre. Možno to znie divne, že dáte fóliu do mlynčeka na kávu, ale toto je bezpochyby prelom v príprave hliníka na Al/Hg.



Obrázok 1: 5 g fólie v 1" štvorcoch
Obrázok 2: 5 g fólie po 8-10 sekundách mletia v mlynčeku na kávu Braun


Obrázok 3: Detailný záber na guľôčky fólie
Obrázok 4: 27,5 g fólie v 2000 ml banke s plochým dnom
Fóliové guľôčky sa vysypali do banky.

Potom sa 400 mg HgCl2 rozpustilo v 750 ml laboratórneho MeOH. Počas toho sa v kvapkacom lieviku zmieša 25 g MDP-2-P a 20 g nitrometánu ACS s trochou (pravdepodobne asi 25 ml) MeOH. MDP-2-P bol starý tri mesiace a bol uskladnený v mrazničke. Pôvodne bol destilovaný, stále dobre voňal a mal stredne svetlozelenú farbu. Kvapkací lievik bol nasadený na bočné hrdlo banky.


Obrázok 5: Prístroj
Keď bol MeOH pripravený (všetok HgCl2 rozpustený), tiež sa vylial do banky a nasadil sa kondenzátor. Podľa pokynov Methyl Mana sa miešalo približne každú minútu 5 - 10 sekúnd. Za menej ako 10 minút bolo vidieť slabé bublanie, roztok bol sivý a hliník sa zreteľne menej leskol. Niektoré kúsky začali plávať.


Obrázok 6: Dokončenie amalgamácie
Cez kondenzátor začala prúdiť ľadová voda. Použili sa približne 4 kg ľadu v 2,5 galónoch vody v 5 galónovom vedre na farbu.

Ventil na kvapkacom lieviku sa otvoril tak, aby zmes začala kvapkať rýchlosťou približne jednej kvapky za sekundu. Približne každú minútu som na 5 sekúnd zapol miešadlo. Už po niekoľkých minútach sa banka začala zahrievať a ja som začal nepretržite miešať. V tomto momente mala zmes veľmi výraznú oceľovo modrošedú farbu, ako opisuje Methyl Man.



Obrázok 7: Začiatok reakcie, t+7 minút
Obrázok 8: Blíženie sa k refluxnej teplote, t+8 minút
Nakoniec sa reakcia zahriala na pôsobivý reflux a MeOH prúdil z kondenzátora takmer nepretržite. Z času na čas som musel upraviť rýchlosť odkvapkávania (jedna za sekundu bola príliš pomalá) a adíciu som ukončil po 42 minútach. Počas vrcholu reakcie som veľmi pozorne sledoval, čo sa deje, ale v skutočnosti som nemusel robiť vôbec nič, okrem toho, že som sa uistil, že pridávanie prebieha takou rýchlosťou, aby celá vec trvala 40 - 45 minút. O všetko ostatné sa postaralo samo.


Obrázok 9: Reakcia prebieha naplno, t+15 minút
V čase, keď mi zostávalo niekoľko mililitrov zmesi MDP-2-P, reakcia sa už začala spomaľovať, hoci stále bolo vidieť niekoľko malých hliníkových vločiek. To je presne v súlade s pokynmi spoločnosti Methyl Man. Zmes začínala byť veľmi viskózna, takže som pridal ďalších 50 - 75 ml MeOH do kondenzátora, čo situáciu výrazne zlepšilo. Potom som nechal reakciu asi hodinu prebiehať, aby sa dokončila.

Keď som sa vrátil, všetko sa značne ochladilo a zmes bola väčšinou amorfná šedá s malými škvrnkami bielej farby. V kadičke som zmiešal 700 ml vody a 262 g NaOH. Počas chladnutia som obsah reakčnej banky vylial do 4000 ml kadičky. Trochu viac (možno 50 ml) MeOH v reakčnej banke ľahko uvoľnilo zvyšný kal a ten som tiež vylial do kadičky. Potom sa roztok NaOH vylial do 4000 ml kadičky s kalom.



Obrázok 10: Kal v kadičke
Obrázok 11: Kal po pridaní NaOH a malom miešaní
Do kadičky sa vložilo 3" miešadlo a dôkladne sa premiešalo. Pôvodne sivý kal sa zmenil na tmavší a NaOH začal reagovať so zvyšným hliníkom, pričom sa v kadičke vytvorila penivá, zapáchajúca kaša. Mierne sa zahriala, ale nie výrazne. Nechalo sa to pomaly miešať asi hodinu, v tom čase sa takmer všetko bublanie skončilo a penenie sa znížilo.

Nevlastním obrovský separačný lievik, preto som sa rozhodol odobrať zmes priamo v kadičke. V skutočnosti to funguje veľmi dobre a môže to byť jednoduchšie ako zaoberať sa separačným lievikom. Do kadičky sa vylialo 500 ml toluénu a miešadlo sa na niekoľko minút zaplo na veľmi vysokú teplotu. Tým sa obe fázy dobre premiešali. V priebehu nasledujúcich asi 15 minút sa toluén oddelil až na vrchol.



Obrázok 12: Bublanie pri reakcii NaOH so zvyšným hliníkom
Obrázok 13: Toluén po zmiešaní, väčšinou sa už oddelil.
Mal som obavy, pretože toluén nemal prakticky žiadnu farbu. Očakával by som, že tam zostane nejaký zvyšok MDP-2-P s jeho miernou farbou, alebo že niektoré reakčné nečistoty dajú tiež farbu. Ale tento bol mierne mliečne biely. Toluén je pre mňa ťažko dostupný, takže nabudúce plánujem namiesto neho skúsiť xylén. Predpokladám, že to bude fungovať dobre.

Väčšina toluénu sa vyliala z vrchu. Zostalo asi 100 ml, pretože bolo ťažké dostať toluén bez toho, aby sa vyliala aj časť vrstvy vody/kalu. Do kadičky sa vylialo ďalších 250 ml toluénu a dôkladne sa premiešalo. Táto ďalšia extrakcia sa tiež vyliala, tentoraz s trochou kalovej vrstvy, a vložila sa do separačného lievika. Keď som skončil, na kalovej vrstve v kadičke plávalo pravdepodobne najviac 15 ml toluénu. Teraz už bolo ľahké vypustiť vrstvu kalu do separačného lievika a ponechať len toluén. Prvá extrakcia toluénu sa potom pridala do separačného lievika.



Obrázok 14: Chystám sa vypustiť poslednú časť kalovej vody
Obrázok 15: Premývanie. Toluén aj pranie sú veľmi čisté a rozhranie medzi vrstvami je sotva viditeľné 3/4 obrázku.
Toluén sa dvakrát premyl nasýteným hydrogenuhličitanom sodným, raz nasýteným NaCl a raz vodou. Všetky premývania boli celkom čisté a toluén vyzeral ešte čistejšie ako predtým.

Toluén sa odčerpal do premytej, acetónom vypláchnutej a dôkladne vysušenej kadičky s približne 35 g bezvodého MgSO4. Ten sa nechal stáť asi 25 minút a dvakrát alebo trikrát sa premiešal špachtľou. Potom sa prefiltroval do novej kadičky (tiež veľmi suchej) a MgSO4 vo filtri sa premyl trochou nového toluénu.

Nastavil sa štandardný generátor NaCl/H2SO4 pre plynnú HCl s frakcionačnou kolónou naplnenou CaCl2 (Damp-Rid z Home Depot) ako sušiacou trubicou. K sušiacej trubici sa pripojila trubica na rozptyľovanie plynu s poréznym skleneným diskom a začala sa kvapkať H2SO4.

Z disperznej trubice, ktorú som ponoril do toluénového filtrátu, začal vychádzať plyn. Po niekoľkých minútach sa nestalo absolútne nič a ja som bol presvedčený, že som to úplne posral. Potom sa tu a tam začal objavovať chumáčik bieleho materiálu a do 30 sekúnd sa z roztoku kaskádovito valili obrovské oblaky nadýchaného MDMA HCl. Takmer som sa posral.



Obrázok 16: Kryštály vznikajúce pri výstupe HCl z plynovej disperznej trubice.
Obrázok 17: Blíži sa koniec tohto splyňovania. Kryštáliky sa usadzujú a vytvorili hrubú vrstvu na dne kadičky.
Neodporúčam používať plynovú disperznú trubicu, pretože sa zdá, že sa upcháva kryštálmi a vytvára vážny protitlak v generátore HCl. V jednom momente sklenená zátka vyskočila priamo z prístroja, pretože tam bol taký veľký tlak. Použite sklenenú trubicu, aby ste dostali HCl do toluénu.

Roztok bol taký zakalený, že som nedokázal určiť, či sa zrážajú ďalšie kryštály, a tak som sa rozhodol prestať. Kádinku som zakryl a vložil na pol hodiny do mrazničky. Po vychladnutí sa prefiltroval vákuom v Buchnerovej banke, potom sa vysušil na zrkadle pod žiarovkou (kvôli teplu) a odvážil. Celkovo bolo 8,26 g.

Potom som opäť nastavil plyn na toluén. A hľa, došlo k ďalšiemu masívnemu vyzrážaniu kryštálov. Toluén sa ochladil, prefiltroval a filtrát sa vysušil, čím sa získalo ďalších 4,72 g!

Opäť som nastavil plyn... a tak to pokračuje. Dala som kryštálom nejaký čas na usadenie a teraz sa naozaj zdá, že z roztoku už nič nevychádza. Chladím, filtrujem a suším. Tentokrát to bolo o 6,61 g viac!

Aj keď kryštály mali mierny (a veľmi príjemný) zápach koreňového piva, rozhodol som sa, že nebudem kryštalizovať, pretože kryštály boli oslnivo biele a zjavne dobrej čistoty.



Obrázok 18: Buchnerov lievik tesne zaplnený kryštálmi
Obrázok 19: 8,26 gramu MDMA HCl, nasekaného a sušiaceho sa na zrkadle
Celkový výťažok: 19,6 gramov MDMA HCl - z 25 gramov ketónu !!!

Biologický test: Bezvýhradný úspech.

Musím povedať, že Methyl Man s týmto postupom vážne zabodoval, najmä s riadením amalgámu. Prišiel na to, ako ho ľahko premiešať, ako ho rozbehnúť správnou rýchlosťou a ako ho spracovať oveľa ľahšie, než som kedy videl.

A dokonca ani nemusíte vyrábať metylamín!

V spojení s Bright Starovým zápisom o syntéze a čistení ketónov to vytvára najjednoduchšiu syntézu MDMA, akú kedy Úľ videl.

Odkaz: Reduktívna aminácia metylmana
Toluén sa dvakrát premyl nasýteným hydrogenuhličitanom sodným, raz nasýteným NaCl a raz vodou. Všetky premývania boli celkom čisté a toluén vyzeral ešte čistejšie ako predtým.

Toluén sa odcedil do premytej, acetónom prepláchnutej a dôkladne vysušenej kadičky s približne 35 g bezvodého MgSO4. Ten sa nechal stáť asi 25 minút a dvakrát alebo trikrát sa premiešal špachtľou. Potom sa prefiltroval do novej kadičky (tiež veľmi suchej) a MgSO4 vo filtri sa premyl trochou nového toluénu.

Nastavil sa štandardný generátor NaCl/H2SO4 pre plynnú HCl s frakcionačnou kolónou naplnenou CaCl2 (Damp-Rid z Home Depot) ako sušiacou trubicou. K sušiacej trubici sa pripojila trubica na rozptyľovanie plynu s poréznym skleneným diskom a začala sa kvapkať H2SO4.

Z disperznej trubice, ktorú som ponoril do toluénového filtrátu, začal vychádzať plyn. Po niekoľkých minútach sa nestalo absolútne nič a ja som bol presvedčený, že som to úplne posral. Potom sa tu a tam začal objavovať chumáčik bieleho materiálu a do 30 sekúnd sa z roztoku kaskádovito valili obrovské oblaky nadýchaného MDMA HCl. Takmer som sa posral.
Odporúčal by som nepoužívať plynovú disperznú trubicu, pretože sa zdá, že sa upcháva kryštálmi a vytvára vážny protitlak v generátore HCl. V jednom momente sklenená zátka vyskočila priamo z prístroja, bol tam taký veľký tlak. Použite sklenenú trubicu, aby ste dostali HCl do toluénu.

Roztok bol taký zakalený, že som nedokázal určiť, či sa zrážajú ďalšie kryštály, a tak som sa rozhodol prestať. Kádinku som zakryl a vložil na pol hodiny do mrazničky. Po vychladnutí sa prefiltroval vákuom v Buchnerovej banke, potom sa vysušil na zrkadle pod žiarovkou (kvôli teplu) a odvážil. Celkovo bolo 8,26 g.

Potom som opäť nastavil plyn na toluén. A hľa, došlo k ďalšiemu masívnemu vyzrážaniu kryštálov. Toluén sa ochladil, prefiltroval a filtrát sa vysušil, čím sa získalo ďalších 4,72 g!

Opäť som nastavil plyn... a tak to pokračuje. Dala som kryštálom nejaký čas na usadenie a teraz sa naozaj zdá, že z roztoku už nič nevychádza. Chladím, filtrujem a suším. Tentokrát to bolo o 6,61 g viac!

Aj keď kryštály mali mierny (a veľmi príjemný) zápach koreňového piva, rozhodol som sa, že nebudem kryštalizovať, pretože kryštály boli oslnivo biele a zjavne dobrej čistoty.

-HgCl2
-MeOH
-ACS nitrometán
-NaOH
-Keaker
-Kvapkací lievik 125 ml
-Toluén
-Xylén
-Sep lievik
-Nasýtený hydrogenuhličitan sodný
-Nasýtený NaCl
-bezvodý MgSO4
-Lopatka
-Refluxný kondenzátor
-Reynoldsova fólia na ťažké použitie
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Prekvapuje ma, že sa tomu nevenuje väčšia pozornosť.

Vidím toľko meth synth tekov, ktoré vyžadujú metylamín, ale nikto nenavrhol jeho výrobu in situ. prostredníctvom adičnej redukcie nitrometánu s použitím toho istého amalgámu, ktorým redukujete svoj ketón. Ak to funguje pri MDP2P, potom to bude fungovať aj pri P2P. Neviem, ako vy, ale RC palivo je oveľa menšia blbosť ako výroba roztoku metylamínu a jeho pridávanie.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Je uverejnená vo Festerovej knihe, takže hádam je dosť známa, ale jej nevýhodou je, že človek musí ísť cez al/hg.

RC palivá by sa mali pred použitím radšej destilovať, pretože môžu obsahovať až 10 % oleja! Pri destilácii nitrometánu nepoužívajte elektrickú vývevu, ale odsávačku, aby ste predišli nebezpečenstvu výbuchu spôsobeného skratom alebo niečím podobným !!!
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Takže návrh je ísť na NaBH4, ale veľa šťastia pri jeho voľnom predaji v niektorých častiach sveta ;)

. Nitrometán sa dá nájsť v 99 % koncentrácii, všetky videá na tejto stránke odporúčajú vyrobiť metylamín a pridať ho, žiadne z nich nepostupuje podľa tejto metódy a zaujímalo by ma, či je to zvyk, alebo je to v skutočnosti spôsobené niečím pragmatickejším.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
NaBH4 nie je jedinou alternatívou al/hg.
Existuje ich mnoho.

Ale vo všeobecnosti máte samozrejme pravdu, môže to byť jednoduchšie
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Veľmi rád by som to videl so všetkými aktuálnymi obrázkami...
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Urobil som s týmito metódami a všetko fungovalo super dobre
Wickr : monster466

Mám fotografie a videá zo syntézy
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
S trochou hľadania je k dispozícii ;)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To, čo by som chcel vidieť, je prispôsobenie tohto postupu tak, aby sa dal aplikovať na P2P. Aby sa odstránila potreba predbežnej výroby metylamínu pri redukciách pod 100 g ketónov.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Viete, čo by ste mali všetci urobiť? Začať experimentovať namiesto toho, aby ste premýšľali, čo keby, ako by, keď... Stačí spáliť 🔥 prst a jedna lastúra bude odmenená.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Koľko sekaného hliníka by som potreboval na prípravu 1 kg pmk? musel by som násobiť použité vstupy?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nemôžete to škálovať vo veľkom, je to exotermické a pôjde to na dračku, čo je zlé pre výťažok. skutočne sa to používa na redukciu imínového medziproduktu medzi metylamínom a fenylacetónom v mexiku a podobne, ale na to je potrebné o niekoľko rádov menej amalgámu, pretože redukujete len 1 zlúčeninu, ktorá sa tiež ľahko redukuje.
 
View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Ako by som túto metódu vykonal, ak by bolo potrebné vyrobiť 1 kg? a to chcem vedieť
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Chcel som touto metódou uvariť 250 g, 25 g som už touto metódou vyrobil, chcel som vedieť, či by som mohol touto istou metódou vyrobiť 250 g MDP-2-P a aký by bol podiel vstupov
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nemáte, dobre sa váži do 50-100 g, táto metóda nie je vhodná na veľké merítka. mohli by ste to obísť tak, že by ste metylamín vytvorili do alkoholového roztoku, ktorý by ste odvážili pred pridaním a po pridaní, k tomu by ste pridali príslušné množstvo mdp2p + MgSO4 siccum, premiešali.Týmto spôsobom bude vaše imálium pripravené na použitie v čerstvom amalgáme, čím sa odstráni exotermia z tvorby MeNH2 a tvorba imánia (ak existuje, idk).V dôsledku toho potrebujete oveľa menej amalagámu a môžete to urobiť a la cartel, easy peasy
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Akú metódu mi navrhujete na výrobu vo veľkom rozsahu priateľ?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Škáluje sa dokonca až po IBC kontajnery, ale musíte nájsť pomer, pretože v určitom bode je v ňom teplo.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
350, skúste 400 gramov, uvidíte, ako sa zahreje, gramy na 10 l. Pamätám si, že som musel naplniť vrecko s hliníkovou fóliou asi do 2/3 bolo biele vedro s objemom 25L/30L s vekom. To bolo predsa len príliš veľa fólie, potrebujete menej, ale musíte si overiť, koľko menej som zabudol gramov. na 200L sud, môžete použiť aj 100 to nepôjde hore.
Ak chcete zachytiť metylamínové výpary, prebubláva v kanistri HCL a potom vo vode.

Z 10L sa stalo 12L s ph 12 s BMK (voľný metán)

Reakcia sa zblázni len keď použiješ alu zo supermarketu, kúp si alu z predajní sisha z laboratórnych obchodov, ktorá je HORŠIA.

Psst nahraďte ortuť galiom, ľahko sa obnovuje a môžete vydestilovať všetky zlúčeniny a znovu použiť, navyše nie je toxický a veľmi ľahko sa reaktivuje pomocou HCL 37 a rekryštalizuje.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Pripravuje sa gálium na chlorid alebo sa môže použiť dusičnan? Videl som niekoľko článkov ga/al redukcie. Skúšal to niekto? Bolo by skvelé, keby sme sa nemuseli zaoberať takými toxickými výparmi a potom likvidáciou odpadu.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Nechajte gálium reagovať s HCL (vo vodnom roztoku). Zanikajúce gálium znamená, že sa mení na chlorid.
A potom ho zmrazte možno acetónom pre prípadné nečistoty alebo ho vyvarte nasucho.
 
Top