Okyslenie mefedrónu (4-MMC) ako sa to robí?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Dobrý deň.

Zaujímalo by ma, akým spôsobom postupujete vo fáze okyslenia po premytí voľnej bázy.

Po preštudovaní a experimentovaní spôsob, ktorý teraz používam, je pridanie acetónu v pomere 1:1 k báze s roztokom HCl v pomere 1:5 k acetónu.

Týmto spôsobom je najjednoduchšie kontrolovať teplotu. Aj mne sa 2-krát stalo, že freebase sčervenie. Predpokladám, že to bolo spôsobené príliš veľkým množstvom nezreagovanej bk a všimol som si, že sa to vyskytuje častejšie, keď je freebase koncentrovanejšia. To znamená, že uprednostňujem pomer 1:5 na bk a rozpúšťadlo, kde iní používajú 1:3. Vždy môžete pridať rozpúšťadlo po uskutočnení reakcie, ale pridáva to ďalší krok.

Čítal som aj o okysľovaní pod vodou. Toto je tiež dobrý spôsob, pretože 4-MMC sa rozpustí vo vode a je to jednoduchšie na skladovanie/prepravu z miesta varenia. Vďaka tomu tiež nie je krok zmrazovania sám o sebe potrebný, pretože väčšina produktu nezostane v organickej vrstve.

Ktorý spôsob uprednostňujete a prečo?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Tiež by ma zaujímalo, keď okyslíte vodu, dá sa táto kvapalina opätovne použiť pri okyslení ďalšej dávky? (Pridáte HCl do vody a okyslíte ďalšiu dávku?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Myslíte tým, že napríklad máte 100 ml bázy, ku ktorej pridáte 100 ml acetónu a okyslíte roztokom hcl/acetón v pomere 1:5, alebo pridáte 100 ml acetónu a potom 20 ml HCl?
 
Top