Čistenie prášku mefedrónu (4-MMC)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Úvod
Reakcia syntézymefedrónu (4-MMC ) prebieha s produkciou určitého množstva vedľajších produktov. V reakčnej zmesi po reakcii zostáva aj určité množstvo neupraveného prekurzora. Na zníženie zdravotných rizík je potrebné prečistiť produkt 4-MMC s nedostatočnou čistotou.

Manuálne

Hneď ako sa získa hydrochlorid mefedrónu, zmes sa musí previesť do kvapalného stavu. Príliš hustú zmes je ťažké odfiltrovať. Produkt môže upchať Buchnerov lievik. Výsledná pasta produktu vyzerá ako hlina, obsahuje rôzne nečistoty a má ostrý chemický zápach. Takýto výrobok sa farebne odlišuje od bežného. Taktiež môže tuhnúť dlhší čas. Je dôležité odstrániť z výrobku čo najviac rozpúšťadla a je lepšie dosiahnuť drobivý stav jemným miešaním výrobku 4-MMC na filtri špachtľou. Ak výrobok vyzerá znečistený, na premytie filtra možno použiť trochu acetónu studeného suchým ľadom (čím chladnejší acetón, tým lepšie). Je dôležité dôkladne vysušiť 4-MMC, aby bol drobivý a nelepil sa na hrudky. Na sušenie v suchej teplej miestnosti sa môže použiť infračervená lampa (infračervený ohrievač). Výrobok sa musí preosiať, aby ste sa uistili, že je dostatočne suchý. Získate práškovú frakciu.
2
3
UI43OdYZ6v
33
Kvalita prášku 4-MMC sa kontroluje pomocou roztoku vo vode: 4-MMC 1 g sa rozpustí vo vode 3 ml 100 ºC. Tento postup sa vykonáva v priehľadnej kadičke, aby bolo vidieť farbu roztoku. Roztok by mal byť číry a bezfarebný. Ak sa objavia nerozpustné častice alebo tmavá farba (tmavšia ako citrónová), je potrebné ďalšie čistenie produktu. Čím tmavšia je farba roztoku, tým viac nečistôt 4-MMC obsahuje.
IMG 20210719 135204
IMG 20210719 125956

Premývanie acetónom:
Prášok mefedrónu sa vloží do Buchnerovho filtra a zaleje sa acetónom studeným ako suchý ľad. Acetón sa nalieva počas práce vákuovej pumpy. Musíte sa vyhnúť nadmernému množstvu acetónu na filtri z dôvodu, že časť 4-MMC sa môže rozpustiť. Výrobok sa musí prefiltrovať do drobivého stavu a acetón sa musí čo najviac odstrániť. Na dosiahnutie najlepšieho výsledku môžete 4-MMC jemne premiešať špachtľou. Acetón sa pridáva v malých dávkach, kým sa v banke s prijímačom nezíska číre rozpúšťadlo. Potom sa produkt dobre vysuší, preosieva a kontrolný postup sa opakuje.

*Načistenie prášku mefedrónu je vhodný vysokokvalitný acetón 99 %+, ktorý sa pred týmto postupom vydestiluje a vysuší. Niekedy sa pred acetónom premyje malé množstvo dichlórmetánu alebo etylacetátu.


Rekryštalizácia v izopropanole

Sklenená alebo smaltovaná nádoba sa umiestni na elektrický sporák (používajte len elektrický sporák, izopropanol (IPA) je ľahko zápalný). Naleje sa IPA a zapne sa mierne zahrievanie na 80 ºC. Keď sa dosiahne teplota mierneho varu (malé bublinky), začne sa po malých dávkach a za stáleho miešania pridávať mefedrón, aby sa všetok produkt rozpustil. Nenechajte zmes príliš vrieť, ohrievač sa vypne, ak je to potrebné, aby sa zabránilo pokazeniu produktu. Hneď ako sa rozpúšťanie produktu zastaví, získa sa nasýtený roztok mefedrónu v IPA. Roztok sa ochladí na izbovú teplotu, 8 h v chladničke a 8 h v mrazničke. Výsledkom je číra zrazenina hydrochloridu 4-MMC, väčšina vedľajších produktov zostáva v IPA. Zrazenina sa filtruje vákuom. Porovnajte získanú hmotnosť 4-MMC so soľou 4-MMC pred rekryštalizáciou. Ak sú straty príliš vysoké (> 50 %), časť produktu je pravdepodobne stále v roztoku IPA. V tomto prípade sa ~50 % IPA odparí, pomaly ochladí a opäť prefiltruje.

Čistenie roztoku mefedrónu v dichlórmetáne

Mefedrón sa rozpustí v pomere 1 g na 1 ml vody (+30 °C), pridá sa 0,5 objemu DCM a roztok sa niekoľko minút intenzívne mieša. Roztok sa nechá niekoľko minút bez miešania a vytvoria sa dve vrstvy. Horná vodná vrstva je roztok mefedrónu, spodná vrstva je DCM s vedľajšími produktmi. Vrstvy sa oddelia, vrstva DCM sa vyhodí. Vodný roztok mefedrónu sa môže odpariť na čistý prášok alebo sa môže použiť na pestovanie kryštálov. Premývanie roztoku mefedrónu sa môže vykonať niekoľkokrát, kým sa roztok nestane bezfarebným.

Tieto metódy sa môžu použiť v kombinácii. Získate vysokokvalitný prášok, Odporúča sa vyrobiť kryštály http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...threads/crystallization-of-mefedrone-4mmc.72/
 
Last edited by a moderator:

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Po rozpustení vo vode a rozdelení oboch vrstiev a odparení oboch sa vyzrážalo veľa, čo bola vrstva DCM jej sivobiely/žltý práškový kryštál. Predtým bola kvapalina oranžová.
Je mefedrón čiastočne rozpustený v DCM? Ak áno, nečistoty tiež zostanú správne?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Pravdepodobne ste dostatočne dobre neextrahovali mefedrónovú soľ vodou. Preto ste mali mefedrón v oboch fázach. Napíšte podrobnejšie, čo ste robili, ak je to možné, s obrázkom výsledku.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@Marvin "Popcorn" Sutton Nasledoval tento príspevok, purifikácia v DCM. Pred použitím vami opísanej techniky purifikácie premytá acetónom.

Zrazenina v DCM nie je ľahko rozpustná v (studenej) vode. Vodu som odparil a zrazenina sa takmer nevyskytuje. 15 % celkovej hmotnosti je vo vodnej fáze a zvyšok vo fáze DCM.
 

Enalainirtselap

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 16, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Vďaka tomuto fóru som úspešne vyrobil svoju prvú dávku mefedrónu. Mefedrón som rozpustil vo vode na kryštalizáciu, ale voda má svetlohnedú farbu. Podľa vašej témy mefedrón obsahuje nečistoty a potrebuje ďalšie premývanie. Mám mefedrón rozpustený v demi vode. Celkový objem roztoku je približne 800 ml.

Kúpil som DCM a vodu som premyl asi 4-krát, ale farba roztoku nie je citrónová, ako ste opísali, ale skôr ako kokakola. Nečistil som acetónom, pretože na okyslenie som použil roztok HCL vo vode.

Máte nejakú radu, ako postupovať? Vykryštalizoval som asi 20 ml roztoku, obrázok nižšie.
4XcufODTzQ
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Acetón pomáha u len teraz
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
172
Reaction score
67
Points
28
Deals
7
@marvin
Ospravedlňujem sa za obťažovanie, už dávno som sa inšpiroval chémiou, je môj čas začať.
Mám len jednu otázku v poriadku. Sledoval som tam tvoju tému a chcel by som sa spýtať, či ak urobím acetónovú pirifikáciu, môžem urobiť len kryštalizáciu IPA?
Myslel som acetónovú prifiltráciu z vašej témy nižšie, je potrebné dodržať tieto 3 kroky vo vašom aktuálnom príspevku alebo stačí kryštalizácia IPA.
 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Je táto farba prijateľnou kvalitou produktu?
LXYn9cqPyK
 
Top