Syntéza fenylacetónu (P2P) prostredníctvom etylglycidátu BMK

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
môžete pls objasniť, že v kroku 14 "(14. Po chvíli sa pridá 500 ml destilovanej vody a zmes sa trochu zahreje (nie viac ako 60 °C).".

Moja otázka znie, ako dlho by sa to malo zahrievať. (Čas trvania) alebo nejaké označenie.
Vopred ďakujem.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ahoj a je to z tohto kroku, ktorý ste stqrt, ak máte BMK 5449-12-7 prášok alebo nový bmk prášok na trhu teraz?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Začal som od dimetylformamidu, benzaldehydu presne podľa videa.
 

virus0815

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 30, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Koľko kyseliny glycidovej BMK (sodnej soli) potrebujem na 1 gram P2P?
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
je tam malá chyba : v prvých riadkoch ste uviedli pmk namiesto bmk
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18

Je pomer BMK kyseliny glycidovej (sodnej soli) a vody 1:1, potom pridajte kyselinu chlorovodíkovú na ph 1?
ak začíname s kyselinou glycidovou BMK (sodná soľ), je pomer s vodou 1:1, potom pridáme kyselinu chlorovodíkovú na ph 1?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Správne
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
našiel tento článok, je 80 stupňov príliš teplo? je 1 kg kyseliny chlorovodíkovej príliš veľa, stačí pridať na dosiahnutie ph1?

Ako premeniť prášok BMK na olej (Nižšie je uvedený len všeobecný opis procesu hydrolýzy, možno nás budete musieť ešte kontaktovať, ak sa vám nepodarí správne získať olej).
1,1 kg prášku zmiešajte s 1 kg teplej vody (približne 80 stupňov).
2, vložte 1 kg kyseliny chlorovodíkovej (HCL 37 %) a uvidíte vytvorenú bublinu.
3, Zmes miešajte jednu hodinu a potom prestaňte.
4, Po ďalšej hodine získate vrstvu oleja svetložltej farby.
5, Na získanie oleja použite samostatný lievik.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Dobrý deň,
takže ako príklad 1 kg bmk kyseliny glycidovej (sodná soľ) a 1 ltr h2o sa zmiešajú, potom sa pridá kyselina chlorovodíková, aby sa získalo ph 1.
potom sa rm zahrieva na 60 stupňov a dekarboxyluje sa za stáleho miešania počas 5 hodín. potom sa teplo a miešadlo vypne a rm sa prenesie do separačného lievika, kde sa vrstvy oddelia.
Vrchná vrstva je p2p, ak je rm ešte horúci, alebo spodná vrstva, ak je rm studený. takže výťažok by mal byť 1 l p2p?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
V kroku 7 aké má byť pH oddelenej vrstvy?
keďže som mal 2 vzorky, jednu čerstvo odobratú, ktorá má pH 6 a je svetlej farby 600 ml. Zatiaľ čo zvyšných 400 ml, ktoré boli odobraté po 2 mesiacoch zo stojaceho roztoku, má pH 8. A je asi 400 ml a má mierne tmavú farbu.
Ktorý roztok mám použiť. Čerstvý alebo neskorší, alebo oba. Prosím, navrhnite. Hľadám usmernenie. Vopred ďakujem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
V prvom rade by som vás chcel pozdraviť .
Jeho pH nie je v 7. štádiu dôležité. Môžete používať obidve.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton ahoj,
Potrebujem vaše požehnanie a podporu.
V kroku 6 je potrebný 30 % roztok NaOH 450 ml.
Mám granulát NaOH. Koľko týchto peliet je potrebných s koľkými množstvami vody, aby sa vytvorilo želaných 450 ml roztoku.
Plz ma usmerniť, pretože dostávam rôzne odpovede.
Vopred ďakujem
S pozdravom
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton plz help me out, how to make 30% NaOH aq solution. Je to 30% w/w alebo w/c. Kauzálne chemikálie sú naozaj nákladné a jediný nesprávny krok môže zničiť celý proces. Plz
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Bráňte sa svojmu premýšľaniu. Pozrite sa do častých otázok a odpovedí laboratória. Patton ťa nebude kŕmiť lžičkou.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@Vyhodiť
Bro toto nie sú hypotetické otázky, prechádzam procesom a toto sú rafinované problémy, s ktorými sa stretáva ten, kto prechádza wl.
Len mi povedzte, či v w/w a w/v dostanete rovnaké množstvo, obrovský rozdiel,
Po druhé, ak chcete v ďalšom kroku dosiahnuť pH 1 a zároveň pridať HCl, či to nebude rozdiel. @G.Patton je tu, aby nás usmernil. Takže určite bude mňa a ostatných kŕmiť lyžičkou. Je to náš mentor.
Nie som arogantný, plz ospravedlňte ma, ak sa vám to zdá. Ale vážne hľadám odpoveď. Pracujem v oblasti chémie už dlhé desaťročie. Takže poznám dôležitosť svojich otázok. A toto nie je prílišné premýšľanie
Ospravedlňujem sa, ak vás tento text aj tak prinútil myslieť si o mne niečo negatívne.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
30 g hydroxidu sodného a 70 ml H2o.

Medzi príručkou a rozprávkou, ktorú od neho očakávate, je obrovský rozdiel. Myslím, že ste prvý chemik, ktorý sa v tejto oblasti pohybuje už desať rokov a nevie prísť na to, ako sa pripravuje 30 % roztok hydroxidu sodného? Takže Bravo potľapkajte sa po pleci. Ak ste sa dostali do takého stavu z hydrolýzy, možno by ste si mali položiť skutočnú otázku: "Je to pre vás?".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Voda má hustotu 1 g/1 ml, takže 1 ml destilovanej vody možno počítať ako 1 g.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň,
450*0,3=135 g NaOH je naložených do kadičky, pridajte tam vodu, aby ste dosiahli riziko 450 ml.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Ďakujem veľmi pekne. Ste najlepší. Boh vám žehnaj. Ak sa mi to podarí, určite prispejem k vášmu projektu bb. Želám si, keby som mohol byť vaším študentom experimentálnej chémie. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Vyskúšal niekto nový olej BMK? cas 41232-97-7. Pred desiatimi rokmi ste mohli jednoducho dostať prášok BMK urobiť roztok s metanolom 1:1 a nakvapkať ho priamo do al/hg, boli by ste hotoví v ten istý deň... je potrebná hydrolýza pri všetkých nových derivátoch BMK? 5449 sodná soľ je na nič v porovnaní so starou školou BMK.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Musíte vykonať alkalickú hydrolýzu a nie kyslú ako v prípade glycidátov PMK.
Nie je pravda, že by ste nemohli vyrobiť pervitín priamo zo sodnej soli kyseliny glycidovej BMK. Najprv musíte získať P2P.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Netvrdím, že to bola sodná soľ, viem, že to nebola sodná soľ štruktúra prášku vyzerala úplne inej konzistencie ako derivát BMK 5449.
 
Top