Syntéza oleja PMK z PMK (CAS 28578-16-7 vosková forma) vo veľkom meradle

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pred kryštalizáciou musíte získať voľnú bázu, na kryštalizáciu voľnej bázy používam metódu NaBH4 a na kryštalizáciu voľnej bázy existuje veľa metód.
 

RotterdamNL

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 27, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Počuli ste o svojej konverzii (z prvej strany tejto témy) vyrobenej v 316l ss? Pýtam sa, pretože v reakcii pred pridaním hcl - jeho sodná soľ forma, a ak niekto pridá kyselinu, možno ph je 2-3
, nie silná 1 a hcl možno nejedia 316 alebo málo jedia. Kyselina citrónová, ak funguje, je podľa mňa najlepšia cesta pre oceľ 316
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
V mojom prípade používam sklenený reaktor. Vo fáze okysľovania by mala kyselina citrónová pracovať v ekvivalente molárneho pomeru.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
@btcboss2022 Zaujímavý fakt, spočítal som váš výťažok 3,72 kg v súlade s molárnou rovnicou a dostal som zaujímavý výsledok, že je to 105 % výťažok. Teoretický 100% výťažok je 3557 g.
Existuje na možnosti, prečo sa to deje: výťažok oleja nie je čistý, váš opis/výpočet chyba.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Prípadne nebola dostatočne čistá v tých časoch, boli prvé syntézy pomocou tejto metódy a nemal som rovnaké vedomosti ako teraz, bolo to dávno.
Ale olej, ktorý som dostal, to určite vážil aj tak hahaha s možnými nečistotami, ale všetky sa vyčistili v ďalších procesoch, takže žiadny problém.
V súčasnosti mám inú pracovnú metodológiu.
Pri ďalšej práci ho opäť odvážim a môžeme to porovnať.
Vďaka.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Môžete sa s nami podeliť o nové?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Myslel som, že sa opýtam na to isté, ale úprimne mám pocit, že keby sa chcel podeliť, mohol to urobiť už v čase, keď našiel túto novú metódu.
Nestresujem sa však, cennými údajmi prispel už pri svojich predchádzajúcich konverziách a mám pocit, že to už stačí.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Musím byť úprimný a rád sa vyjadrujem jasne.
Pravdou je, že nepovažujem za férové podeliť sa o každé zlepšenie, zmenu alebo metódu zadarmo (čo som často ochotne urobil).
Je to z jednoduchého a logického dôvodu: každé zlepšenie alebo zmena, aspoň v mojom prípade, predstavuje značnú investíciu času, peňazí a úsilia.
Nezdieľam postupy alebo dokumenty, ktoré som našiel (čo oceňujem od tých, ktorí to robia, a nekritizujem to, práve naopak).
V tomto prípade je to, čo sa zdieľa, konečným výsledkom tvrdej práce a domnievam sa, že jej voľné sprístupnenie každému túto prácu znehodnocuje a skresľuje.
Mohol by som sa súkromne podeliť o informácie s tými, ktorí mi pomohli a pomáhajú, a s ľuďmi, ktorí tiež publikujú niektoré svoje práce, ale nie verejne.
Každopádne nikto nemôže povedať, že som neodpovedal na otázku týkajúcu sa postupov, ktoré som zverejnil, a to súkromne aj verejne. Jedna vec nevylučuje druhú.
Podobne by som povedal, že všetky dôležité alebo základné postupy sú zverejnené na fóre a každý, kto chce, ich môže robiť bez toho, aby potreboval niečo iné. V skutočnosti som mnohé z nich sám vykonal.

Ako vždy hovorím, je to môj osobný názor a každý si môže slobodne myslieť niečo iné a bez problémov robiť to, čo chce alebo čomu verí.
Dokonca sa zamýšľam nad jednoduchou a zrejmou myšlienkou, že som sebecký a robím to len pre peniaze/obchod atď, keď keby to bola skutočnosť, uisťujem vás, že by som to už dávno prestal robiť.
Využívajúc situáciu, mám službu živého poradenstva krok za krokom, kde poskytujem všetky podrobnosti, zlepšenia atď... ;-) (akoby som to nerobil, že? hahah)
a mimochodom, jej cena je hlboko pod jej hodnotou v podzemných nákladoch v Európe, aspoň ak nájdete takúto službu, čo je podľa mňa najťažšie.
Keď sa na to teraz pozerám s odstupom času, úprimne, zaplatil by som takmer akúkoľvek cenu, aby som mal k niečomu takému prístup. Je jasné, že som sa veľa naučil, a to mi nikto nemôže vziať. Avšak všetok čas, úsilie a peniaze, ktoré by som ušetril, by boli takmer nevyčísliteľné, povedal by som.

Môj názor sa môže páčiť viac alebo menej, ale je úplne ucelený, úprimný a zdravý. Okrem toho naďalej píšem, vyjadrujem názory, dávam tipy a odpovedám na otázky - o to tu nejde. Myslím, že to bolo dobre pochopené. Osobne si vážim všetko, čo robíte.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Dobrý deň, pane, môžem použiť túto metódu
1. K 100 g prášku PMK pridajte 100 ml etanolu a potom pridajte 100 ml destilovanej vody a potom uzavrite a miešajte pri izbovej teplote 90 minút, kým sa z neho nestane malý prášok.
2. Prefiltrujte kvapalinu (odvážte prášok) a pridajte kyselinu chlorovodíkovú v pomere 1:2.
3. Prášok nasypte do reakčnej nádoby, pridajte kyselinu chlorovodíkovú, začnite miešať, zvýšte teplotu na 75 stupňov a miešajte 3 hodiny. Uvidíte tmavú olejovitú látku.
4. Olej vyberte a použite ho v ďalšom kroku.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Chcem sa opýtať, či tento recept funguje.
 

subzero

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Aká je najlepšia výťažná kyselina na použitie pri tejto metóde?
HCL, fosforečná... ?
 
Last edited:

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Prosím, pomôžte mi niekto, možno som urobil chybu.

Postupoval som podľa všetkého až po bod 12, ale spodná vrstva DCM bola veľmi zakalená, biela a hustá. Hornú vodnú vrstvu, ktorá bola mierne hnedastá, som vyradil. Na jednom z obrázkov je v oddeľovacom lieviku spodná biela vrstva DCM, ktorú som si ponechala.

Z čítania komentárov som videl, že majú podozrenie na kazenie. Môj tiež stál približne rok, ale bol vákuovo uzavretý na relatívne chladnom mieste pri teplote okolo 20 stupňov Celzia.

V inom komentári som sa dočítala, že sa oplatí pridať kyselinu fosforečnú, pretože je pravdepodobne príliš zásaditá. Skontroloval som to indikátorom a skutočne sa ukázala modrá.

Po pridaní kyseliny fosforečnej som to premiešal a mierne zvýšil teplotu, ale DCM je stále v ňom, takže som nezvýšil teplotu natoľko, aby sa odparil. Takto to teraz vyzerá, ako je znázornené na druhom obrázku.

Čo by ste mi poradili, aký by mal byť ďalší krok?
 

Attachments

  • 6Axm8GRQ90.jpeg
    6Axm8GRQ90.jpeg
    3.9 MB · Views: 66
  • P2mpGu8IYa.jpeg
    P2mpGu8IYa.jpeg
    1.8 MB · Views: 55

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ste si istí, že to bola vodná vrstva? Pretože to vyzerá, že ste vyradili svoju vrstvu PMK. Vodná vrstva môže byť na dne v prípade presýteného roztoku s hustotou väčšou, ako má vrstva PMK DCM.
 
View previous replies…

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
hmm znie to dobre..to môže byť bohužiaľ.. ale je možné extrahovať toľko pmk z vodnej vrstvy, čo som si nechal
náhodou, po pridaní kyseliny poškoricovej k tomu? to vyzerá na veľa pre mňa tam musí byť aj nejaký DCM, ale aj s tým.( začať s 50g glycidátu a skončiť so 70ml teoreticky PMK s DCM v ňom a to len z aqueos vrstvy)

a Je farba v poriadku?
 

Attachments

  • g3yEUuVd6m.jpeg
    g3yEUuVd6m.jpeg
    2 MB · Views: 59

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pravdepodobne sa vo vode vyskytuje glycidát, ale nie až tak veľa. Ak mám byť úprimný, nerozumiem vašej angličtine. Prosím, preformulujte svoju otázku jasne.
 

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ďakujeme za odpoveď! Ospravedlňujem sa, ak som sa nevyjadril jasne. Moja otázka teda znie: zrejme som vyradil vrstvu PMK a ponechal som si vodnú vrstvu. Ako je však možné, že sa mi podarilo extrahovať toľko PMK z vodnej vrstvy pridaním kyseliny fosforečnej? Celkové množstvo PMK, s ktorým som začal, bolo 50 g a po vyradení vrstvy PMK som z vodnej vrstvy extrahoval 70 ml PMK. Znamená to, že to, čo som pripravil, nie je veľmi čisté, alebo je možné získať toľko PMK oleja z 50 g?
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
V príspevku vyššie ste spomenuli, že 70 ml, ktoré ste extrahovali z vodnej vrstvy, malo v sebe s najväčšou pravdepodobnosťou aj DCM. Takže odčítajte obsah DCM, kamarát, a potom pokračujte vo vákuovej destilácii toho, čo zostane po odparení tohto DCM. S najväčšou pravdepodobnosťou nebude váš výťažok taký vysoký, ako si myslíte. S malými úpravami by však skúsený nadšenec varenia mal byť schopný získať z glycidátu výťažok medzi 70 - 80 % špinavého PMK. Po vykonaní vákuovej destilácie je to samozrejme menej.

Zvyčajne pri počítaní výťažku nepridávate objem rozpúšťadiel k produktu, najprv sa zbavíte rozpúšťadla a potom odvážite to, čo zostane.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
70 ml PMK oleja s DCM?

Z jedného jablka sa nedá urobiť koláč s dvoma jablkami.

Musíte opakovať postup a starostlivo kontrolovať vrstvy v každom kroku.
 

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Zopakoval som postup so 150 g glycidátu, ako ste povedali vy a G.Patton, pridal som zvyšnú vodnú vrstvu z poslednej reakcie, dostal som 100 ml PMK po odparení DCM, ale nedestiloval som vákuom, takže možno ešte menej ako 100 ml. ďakujem obom za rady!
 

Attachments

  • iFA1cL9uS6.jpeg
    iFA1cL9uS6.jpeg
    455.9 KB · Views: 54
Top