Poskytovanie a používanie vákua v laboratóriu

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3
Na vákuovú destiláciu acetónu a DCM
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Na čo iné by ste ju mohli použiť? ak nastavíte studenú pascu, mohli by ste ju použiť na vákuové destilácie? Prípadne rozpúšťadlá až po kyselinu sírovú?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Čo používať? Vákuové čerpadlo? Kyselina sírová nie je rozpúšťadlo. Vyžaduje si to veľa pozornosti, neodporúčam vám vykonávať destiláciu kyseliny sírovej doma bez dobrých skúseností.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Ospravedlňujem sa, v skutočnosti som sa pýtal, či môžem použiť vákuum, ktoré nám "Asheschem" ukázal na obrázku. (je to modrá výveva) Zaujímalo by ma, či by sa táto výveva mohla použiť na vákuovú destiláciu. A ak áno, tak na čo by sa dala použiť? Mohla by robiť vákuovú destiláciu rozpúšťadiel? alebo keby ste chceli čistiť kyselinu sírovú. Bolo by to v poriadku, ak by som nastavil studenú pascu atď.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Dobrý deň, čítal som mnohé z vašich diel týkajúcich sa prístrojov. je to naozaj dobrý materiál. má veľa "mäsa"; ak mi rozumiete. mohli by ste možno odporučiť výrobcu alebo model vákuového čerpadla, ktorý by bol vhodný pre niekoho, kto chce syntetizovať malé množstvo a-pvp ako prvý chemický experiment?.možno ekonomický začiatok prístupu..ďakujem za váš obsah....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Akékoľvek vákuové čerpadlo s vodným lúčom. Neviem vám poradiť. Ak si prečítate príspevok, pochopíte, že všetko závisí od vašich obmedzení a peňazí.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, tvoja odpoveď ma prekvapila, pretože som si myslel, že odporučíš membránové čerpadlo, ale zároveň mi pripomenula problém, prečo som opustil myšlienku použitia vodných čerpadiel. Skúsil som zostrojiť niekoľko rôznych verzií podľa videa Nil Red, ale keď bolo čerpadlo naozaj silné, dochádzalo k spätnému nasávaniu, pretože ´venturiho adaptér´ (neviem správny názov) nedokázal posúvať vodu dopredu a tá sa pomaly hromadila vo vnútri adaptéra a potom sa dostala do banky. Pravdepodobne to môžem vyriešiť jednosmerným adaptérom, ale keď som to skúšal, čerpadlo prestalo vytvárať podtlak (jednosmerný ventil mi pomohol len s tým, že sa mi do banky nedostala voda). Možno poznáte nejakú dobrú webovú stránku, ktorá vysvetľuje úskalia? Alebo mi len povedzte, prečo je to lepšie ako membránové pumpy, aby ste ma povzbudili k ďalšiemu pokusu :).

Mojím najväčším problémom s väčšinou čerpadiel je hluk, ktorý obmedzuje čas, kedy ich môžem používať. Ktorý typ je z tohto hľadiska najlepší? (Viem, že najtichšie by asi bolo len pripojiť adaptér na vodovodný kohútik, ale to by bolo dosť drahé na niekoľkohodinovú prevádzku a ani to nie je šetrné k životnému prostrediu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, povedal som, že nemôžem niečo presne odporučiť, pretože nepoznám jeho laboratórne podmienky. Niektoré laboratóriá nemajú žiadne limity s vodou. V prípade, že máte laboratórium v podkroví, oplatí sa použiť membránové čerpadlo alebo rotačné lamelové čerpadlo. Použite spätný ventil, aby ste zabránili spätnému nasávaniu.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
ok, áno, uvedomil som si, že to nebola presná otázka, pretože som ti nedal nič, na čo by si mohol nadviazať, ale niečo som sa z tvojej odpovede a ďalších odpovedí na ňu naučil, a preto som tu. potrebujem nejaké školské vzdelanie, lol, vďaka za vzdelanie!
 
Top