Extrakcia psilocybínu a psilocínu z húb

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Úvod

Uvádza sa jednoduchá metóda vodnej extrakcie na izoláciu a identifikáciu psilocínu z húb Psilocybe Cubensis. Táto metóda využíva defosforyláciu fosfátového esteru na psilocín, čo uľahčuje vyšší výťažok produktu a zjednodušuje identifikáciu. Psilocín extrahovaný touto metódou je dostatočne koncentrovaný a bez sprievodných látok, čo umožňuje identifikáciu pomocou infračervenej spektroskopie a plynovej chromatografie/hmotnostnej spektrometrie.

Predstavená je aj extrakcia psilocybínu pomocou alkoholu, symplicitný postup extrakcie psilocybínu. Psilocybín sa v ľudskom tele mení na psilocín
.
M1mv72HVlp
L6swpHoy83

Psilocybín a psilocín

Tryptamíny sú jednou zo štyroch kategórií halucinogénnych indolov vo viac ako 20 triedach indolových zlúčenín zahŕňajúcich približne 600 alkaloidov. S psilocínom a psilocybínom sa od ich izolácie Hofmannom et. al. uskutočnil značný výskum. Na izoláciu psilocínu a psilocybínu z viac ako dvoch desiatok druhov húb štyroch rodov (Conocybe. Panaeolus, Psilocybe, Stropharia) sa použilo niekoľko extrakčných techník. Techniky, ktoré používajú metanol, koextrahujú ďalšie zlúčeniny, ako sú močovina, ergosterol, ergosteral peroxid, α,α-trehalóza, baeocystín a norbaeocystín. V súčasnosti nebol pre psilocín a psilocybín hlásený užitočný postup vodnej extrakcie.

Defosforylácia psilocybínu na psilocín in vivo bola dobre zdokumentovaná a predpokladá sa, že zodpovedá za väčšinu alebo celú jeho aktivitu v centrálnom nervovom systéme. Konverzia psilocybínu na psilocín je potrebná aj pre vodnú extrakciu organickými rozpúšťadlami z dôvodu veľmi nízkej rozpustnosti psilocybínu v lipidoch.

Koncentrácia a zistiteľnosť psilocínu a psilocybínu závisí od viacerých premenných vrátane
  • neprítomnosť glukózy, ktorá zabráni produkcii psilocybínu.
  • Nízke hladiny sukcinátu amónneho, ktoré poskytujú nízke výťažky psilocybínu.
  • pestovateľské médium, ktoré vyžaduje pH nižšie ako 7.
  • Načasovanie: maximálna produkcia psilocybínu nastáva na siedmy deň po vyklíčení, zatiaľ čo maximálna produkcia mycélia sa dosiahne na deviaty deň.
  • Teplota: v zozbieraných hubách ponechaných dlhší čas pri izbovej teplote dôjde k úplnej strate psilocínu a psilocybínu.
  • Oxidácia: psilocín sa oxiduje na modrý produkt (čo možno vysvetľuje modrasté sfarbenie štyroch rodov obsahujúcich psilocín a psilocybín).
Vzhľadom na rastúcu popularitu týchto húb a súpravy dostupné v publikáciách zameraných na drogy na pestovanie húb obsahujúcich psilocín a psilocybín v kravskom hnoji bol vyvinutý jednoduchý postup vodnej extrakcie, ktorý extrahuje pomerne čistý psilocín zo zrelých húb.

Vybavenie a sklo.

  • Hmoždiareň a tĺčik.
  • 250 ml kadička.
  • Vodný kúpeľ s ohrievačom.
  • Teplomer.
  • lievik.
  • Kávové filtre.

Reagencie.

  • 2 až 10 g sušených húb.
  • 100 ml zriedenej kyseliny octovej (ocot, AcOH 5-9 % aq.).
  • ~30 ml ľadovej kyseliny octovej (AcOH).
  • ~ 50 g hydroxidu amónneho (NH4OH).
  • ~ 300 ml destilovanej vody (H2O).
  • 100 ml dietyléteru (Et2O).
  • ~ 30 g bezvodého síranu sodného (Na2SO4).

Experimentálne

Reprezentatívna vzorka 2 až 10 g sušených húb sa rozdrví na jemný prášok pomocou moždíra a tĺčika. Prášok sa zmieša so 100 ml zriedenej kyseliny octovej v 250 ml kadičke. Hodnota pH sa upraví na pH 4 pomocou ľadovej kyseliny octovej. Po 1 hodine státia sa kadička vloží do vriaceho vodného kúpeľa na 8 až 10 minút alebo kým vnútorná teplota kyslej zmesi nedosiahne 70 °C. Kádinka sa vyberie a ochladí na izbovú teplotu pod tečúcou vodou. Kyslá zmes sa oddelí od hubového prášku odsávaním (alebo jednoduchou filtráciou) pomocou sklenej vaty. Filtrát sa koncentrovaným hydroxidom amónnym (NH4OH) upraví na pH 8 a rýchlo sa extrahuje dvoma 50 ml dávkami dietyléteru. Namiesto pretrepávania by sa malo použiť jemné miešanie, aby sa zabránilo vzniku emulzie. Eter sa vysuší nad síranom sodným, prefiltruje a odparí bez použitia tepla.

Surový psilocín sa objaví ako zelenkavý zvyšok.
Rekryštalizáciou z chloroformu/heptánu (1:3) sa získajú biele kryštály.

Výsledky a diskusia

Táto metóda umožňuje rýchlu izoláciu psilocínu z halucinogénnych húb koextrakciou psilocínu aj psilocybínu. Zriedená kyselina octová je na tento účel vynikajúcim rozpúšťadlom, pretože obe zlúčeniny sú v kyseline octovej veľmi dobre rozpustné11 a extrahuje sa veľmi málo iných rušivých látok, Je veľmi pravdepodobné, že niektoré ďalšie zlúčeniny sú koextrahované, ale pri extrakcii éterom z vodného základu sa z psilocínu odstránia. Psilocybín sa zahriatím kyslého extraktu úplne defosforituje na psilocín. Po pridaní zásady by sa mala urýchlene vykonať extrakcia do éteru, pretože psilocín sa rozkladá pri pH vyššom ako 7. Extrakcia a defosporylácia vedú k získaniu pomerne čistého psilocínu z malého množstva hubového materiálu.

Extrakcia psilocybínu pomocou alkoholu

Vybavenie a činidlá.
ZuwaAvsYDE
InB5WJ0C3a


ZHbfWCEMys
  • 750 ml alkoholu (50% etanol je v poriadku, ale čím viac, tým lepšie)
  • Želatínová zmes, príchuť podľa chuti
  • Kávové filtre (2 na extrakciu)
  • 2 hrnce (1 na dvojité varenie a jeden na želatínu)
  • Lievik(y)
  • Šálky na panáky
  • 28 g suchých húb Cracker (alebo 1 g na pohár na panáka, ja som použil 12,3 g APE + 16 g kolíkov a abortov)
  • 2 štvrťlitrové/pollitrové poháre
  • Odmerka
  • Zariadenie na mletie (mlynček + tĺčik alebo mixér, zistil som, že mixér je najjednoduchší)
Príprava: Vložte do misky a rozmiešajte v nej cukor:
1. Pomeľte si huby.
Mixéru to trvá približne 2 minúty a hmoždiarovi + peštičke to trvá približne 30 minút.
Ak používate mixér, nechajte hubový "prach" niekoľko minút usadiť.

2. Prášok z húb nasypte do štvrťlitrovej/litrovej nádoby (ja som použila štvrťlitrovú)
Použila som 28 g, čo zodpovedá 200 ml nasekanej
9likmwzsYU
3. Sušené a nasekané huby zalejte alkoholom podľa vlastného výberu, chcete, aby alkohol pokryl prášok a ešte trochu alkoholu.
Huby trochu premiešajte lyžicou alebo nožom.
H89ZT4O6qH
4. Naplňte hrniec trochou vody. Chcete jej toľko, aby pokryla všetok alkohol v nádobe.

Postup

1. Umiestnite pohár do vody na sporák na vysokej teplote.
HgPB1k46E2
2. Pozorne sledujte, či sa nádoba blíži k varu. Jemne som miešal vodu okolo nádoby a zmes v nádobe, aby som zabezpečil rovnomerné rozloženie tepla. Po 15 minútach varu.
CoY8Nvh4RT
Zmes sa začne variť pomerne rýchlo. Preto upravíte teplotu na sporáku z vysokej na nízku až stredne nízku. Posledná úprava závisí len od sporáka. Na sledovanie teploty som použil teplomer s dlhým stopkovým teplomerom.

3. Zmes varte 1 hodinu.

4. Zmes vylejte z nádoby a vložte ju do 2 kávových filtrov; použil som na to aj lievik. Taktiež by ste si mali obliecť nejaký ochranný odev na ruky, pretože nádoba je extrémne HORÚCA.
HUvEWwXSsI
5. Jemne stlačte & stlačte zmes, čím pretlačíte tekutinu bohatú na psilocybín cez filter.
Ak používate holé ruky, možno si ich budete chcieť zakryť gumenými rukavicami, pretože keď som to robil naposledy, začal som trochu zakopávať.
Po 1 úplnej extrakcii.
TyI1R8P7HZ
Vylisujte+vyžmýkané huby v štvrťlitrovej nádobe.

A6Q5NvSF94
6. Všetky vyššie uvedené kroky zopakujte ešte raz, aby ste dosiahli úplnú extrakciu.
Vo filtri znova.
MZoq5dYeD1
Total Liquid (Celková kvapalina).
(8 oz): 237 ml.
YT3agQ0w1f
Ak vám vyjde menej alkoholu, ako by ste chceli, môžete pridať viac alkoholu, alebo ho ešte trochu zredukovať dvojitým varením.

7. Tekutinu nechajte v nádobe
.

Príprava želatíny

Proportions:
a. Mal som 237 ml psilocybínovej tekutiny. Preto som chcel peknú zmes horúcej a studenej vody.
b. Odmerajte 237 ml (8 oz) vody a vložte ju na 15 minút do mrazničky.
c. Použil som 355 ml (12 oz) horúcej vody + 89 ml (3 oz) suchej želatínovej zmesi. NEČAKALA som, kým voda začne vrieť, ale len aby bola dostatočne horúca na rozpustenie prášku.

Miešanie tekutín
1. Do štvrťlitrovej nádoby s alkoholom nalejte horúcu vodu+.
2. Do štvrťlitrovej nádoby nalejte studenú vodu.
3. Trochu premiešajte
4. Nalejte do pohárov.


Alternatívny spôsob miešania na získanie PRESNÉHO dávkovania na jeden záber
1. Zredukujte zmes húb na presné množstvo tekutiny.
2. Tekutinu z húb prelejte do injekčnej striekačky alebo odmerného valca na presné meranie.
3. Zmiešajte si horúcu želatínovú vodu + studenú vodu a rovnomerne nalejte do každého pohára.
4. Do každého pohára rovnomerne vstreknite/vylejte vašu hubovú tekutinu.
Teraz máte X množstiev želé panákov s presným dávkovaním.


Čerstvo naliate panáky.
CDo7zl08Nk

Vychlaďte na 24 hodín a potom si kedykoľvek vychutnajte.
TRbQNdZtrO
Odporúčam začať s 1 panákom a zistiť, ako sa bude dávať. Mali by ste mať rýchly nástup (20 minút) a intenzívnejší trip po kratšiu dobu (približne 3 hodiny).
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Koľko % minimálne pre amoniak ?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Viete, či tento TEK funguje aj s amanitou? (na získanie muscimolu a kyseliny ibotenovej)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ahoj. ospravedlňujem sa za dlhú odpoveď. Áno, môžete. Postup je rovnaký.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Môžeme použiť niečo iné?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Môžete vyskúšať dioxán alebo petroléter.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Poďakovanie Všeobecný
 

egomaniacle

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ako koncentrovaný môžete urobiť výsledný roztok alkoholu? A z 1 unce húb koľko skutočného psilocybínu sa prenesie do kvapaliny?

Myslíte si, že by som dokázal zmiešať výsledný alkoholový roztok s MCT olejom, aby som z neho mohol vyrobiť jedlé látky?
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Nepotrebujete toľko činidiel, len jedno, potrebujete prášok psilocybe cubensis a etylalkohol a môžete začať, napríklad 20 gramov prášku psilocybe cubensis dajte do banky, teraz do kadičky pridáme etylalkohol asi 200 ml etylalkoholu, teraz ho položte na ohrievaciu platňu, kým nebude horúci, do banky pridajte horúci etylalkohol, opäť ho položte na ohrievaciu platňu, odparte etylalkohol na polovicu a môžete ho odstrániť z ohrievacieho miesta, teraz urobte 3 filtrácie, najprv potrebujete handru a nalejte tekutinu cez handru, teraz budú huby v handre, teraz urobte filtráciu cez bavlnený disk a potom použite kávový filter alebo filtračný papier na malú filtráciu, teraz dajte extrakty na miesto, kde môže byť 25*C a po 48 hodinách môžete dať do mrazničky alebo do chladničky a po týždni vyberte extrakt, hotovo 665 mg kryštálov psilocybínu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Máte na mysli triglyceridy so stredným reťazcom?
Závisí od druhu húb. Nemôžem presne povedať z toho dôvodu, že týmto postupom môžete získať širokú škálu výťažkov.
Až do vyzrážania kryštálov z roztoku
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Opísali ste druhú metódu(y)
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Som rád, že zvedaví čitatelia udržiavajú tieto vzácne skvosty pri živote. Nedávno som si všimol, že bežné kanály sú mimo alebo ich jednoducho už nebudú ponúkať, nechávajú to na darknet a primerane tomu si účtujú, ale možno až príliš. Napríklad štvornásobok toho, čo to kedysi stálo.
Zdá sa, že odteraz je pri týchto konkrétnych dobrotách takmer najlepšie vyrobiť si ich sám oproti získavaniu zo zdrojov. Pokiaľ na to nemáte zručnosť, čas a ani miesto, potom je možno objednanie z renomovaného zdroja spojkou.
Veľa šťastia. Rád by som videl pokračovanie tohto vlákna.
 

TheHusky

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ďakujeme za príspevok! Pokiaľ ide o etanol, akú teplotu považujeme za "horúcu"? Mal by byť etanol bezvodý? Keď sa tento proces dokončí a vyextrahujete kryštály, môžete ich znovu rozpustiť v čerstvom "horúcom" etanole a znovu vykryštalizovať, aby ste ich lepšie prečistili? Bolo by lepšie rekryštalizovať chloroformom/heptánom? A to je len zmes 1 dielu chloroformu a 3 dielov heptánu, správne? Ospravedlňujem sa za rad otázok.
 

Kryst&l

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Dobrý deň, môžem tento postup použiť aj pre Psilocybe semilanceata? Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
 

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Funguje to aj pre sušené/dehydrované huby?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Samozrejme, je to uprednostňovaná metóda, pretože čerstvé huby nemôžete presne zvážiť. Môžete, ale musia sa zbierať dnes čerstvé. 10 g čerstvých cubensisov je takmer 1 g suchých kostí. Zajtra bude 10 g vážiť len 7-8. Preto. Drevomilky a Panaeolus sp. bývajú trochu hustejšie, skôr 7-8:1 mokré/suché. Bývajú tiež silnejšie, ale vysoko optimalizované kmene, ako napríklad oenis envy, sa môžu priblížiť k tej hranici 2% (20mg/G sušené)
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
môžete mi poradiť, ako vyrobiť z húb pásiky podobné LSD
 
Top