Metóda pretrepávania a pečenia pre 4mmc

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Dobre, pochopil som to správne?

Krok 1: Pripravia sa dva roztoky:
Roztok 1: 100 g 2b4m sa rozpustí v 500 ml DCM
Roztok 2: 200 ml 40 % roztoku metylamínu

Oba roztoky sa spoja v nádobe, ktorá sa potom uzavrie a 30 minút sa pretrepáva.

Krok 2: K zmesi sa pridá približne 200 ml vody a pretrepe sa.
Vodná fáza sa zlikviduje. Tento krok sa opakuje 2 až 3-krát.
Spodná fáza teraz pozostáva z DCM a 4-mmc voľnej bázy.

Krok 3: Pripraví sa roztok pozostávajúci z 55 ml HCL a 500 ml acetónu.
Tento roztok sa pridáva do zmesi dcm/4-mmc, kým hodnota pH nedosiahne 5,5 - 6,0.

Krok 4: Roztok sa odparuje, kým sa 4-mmc nevysráži ako soľ.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
chlorovodík by sa mal po okyslení vyzrážať a čiastočnému odpareniu sa nevyhnete, ale nie som si stopercentne istý, či by ste mali strácať čas pokusmi o odparenie (skôr zahustenie) suspenzie, namiesto toho ju umiestnite na niekoľko hodín do mrazničky a potom ju prefiltrujte, odporúča sa nechať filtrát (zvyšnú kvapalinu) ešte trochu odparovať a potom znova zamraziť pre druhú úrodu nižšej kvality (vzhľadom na to, že každý chce vidieť veľké kryštály, rekryštalizácia je nevyhnutná, môžete zlúčiť pevné látky alebo rekryštalizovať samostatne, ak má druhá úroda zjavný pokles kvality)
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Hej,

V komentári, na ktorý ste odpovedali, sa uvádza, že by sa mal pridať roztok 550 ml acetónu a 55 ml kyseliny.

Keď používam túto syntézu, pridávam najprv kyselinu a potom studený acetón.

Je to nesprávne, ak áno, prečo?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dobrá otázka! Na amfetamín som použil riedenie H2SO4 v acetóne v pomere 1:10 a viac acetónu som pridal do voľného roztoku, aby som dosiahol dobré výsledky (zmes kyseliny a acetónu by sa mala po použití vždy zlikvidovať najlepšie je najprv vyčistiť niečo naozaj špinavé a hydrofóbne). V prípade katinónov pridávam do freebase pomerne viac studeného acetónu a po kvapkách pridávam kyselinu s veľkou opatrnosťou a pH papierom (boli prípady, keď som hneď ako pH klesalo smerom k neutrálnemu, pridal som naň v kvapkacom lieviku 1-3 násobok objemu kyseliny v hodnote acetónu a potom som to roztočil (všimnite si, že ide o a.q. HCl 37%) veľký objemový pomer acetónu ku kyseline spôsobuje, že voda prinesená s kyselinou je menej náchylná na rozpustenie vášho produktu. Na filtračnom papieri si tiež nechajte značné množstvo na 3 až 5 praní, aby ste nemuseli opakovane kryštalizovať (pripravte sa aspoň na dve, ak materiál nie je po praní biely) a tiež ho nechajte vychladnúť na teplotu mrazničky pred a po pridaní kyseliny (vrátane kyseliny), ak je dávka značná, môže sa vytvoriť aj plynný chlorovodík (nikdy som nepridával celých 55 ml HCl, aby pH nebolo príliš nízke), ale moje výťažky neboli také dobré, ako sa prezentovalo, až donedávna, keď som zistil chybu a spôsob, ako ju odstrániť. Aj môj NMP je na ceste, pracoval som s AcOEt, DMF a DCM, všetky fungujú, ale teraz už viem, že mám pristupovať k spracovaniu trochu inak, ako je vhodné pre rozpúšťadlo (menej vody pre octan a oveľa viac pre DMF, po ktorom nasleduje extrakcia a.q. fázy s 2 x nie veľkým množstvom DCM). Ako som povedal, nerobíte to zle, aj ja to robím podobne, aj keď acetón v mrazničke pred kyselinou tiež v mrazničke má väčší zmysel, rovnako ako riedenie kyseliny acetónom, pretože sa blížite k neutrálnej hodnote, aby ste náhodou nepridali nadbytok.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ďakujem veľmi pekne za vašu podrobnú odpoveď.
Vyvoláva to však len ďalšie otázky. Hádam platí príslovie čím viac vieš, tým menej rozumieš.

Prejdime k téme.
Čo spôsobuje, že sa výrobok rozpúšťa? A toto je užitočná rada.
V čom bola chyba?
Takže by malo väčší zmysel urobiť roztok acetón / HCI a pred okyslením ho skladovať pri teplote mrazničky. Vyskúšam to.
No, keď som sa rozprával s iným rešpektovaným členom tohto fóra a on povedal, že robiť to mojím spôsobom je zlé. Tvoj spôsob je správny.
Ale chcem vedieť prečo, len kopírovanie metód iných ľudí môže fungovať, ale ja sa snažím pochopiť, prečo to funguje. Lol.

Mám tiež otázku týkajúcu sa ideálnej teploty na DCM.
Momentálne zahrievam na 37 C pol hodiny po pridaní metylamínu a nechávam roztok miešať 4 hodiny.

Máte vy alebo iní prispievatelia na tomto fóre radu, aká je ideálna teplota a čas zahrievania pre metylamín na DCM v pomere 1:5 s ketónom?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
môžete pridať všetok metylamín naraz je to nezmysel nemusíte ho pridávať hodinu xD
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Pretrepať a upiecť
 

Attachments

  • i8AZJmMCLN.jpg
    i8AZJmMCLN.jpg
    3.8 MB · Views: 200
  • DA2H3u9pNS.jpg
    DA2H3u9pNS.jpg
    3.8 MB · Views: 199
  • 2JtgYvM0OF.jpg
    2JtgYvM0OF.jpg
    3.3 MB · Views: 185
  • wJ9T70YPaU.jpg
    wJ9T70YPaU.jpg
    3.7 MB · Views: 195

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Včera bol
 

Attachments

  • mgbFEjNzSG.jpg
    mgbFEjNzSG.jpg
    4.6 MB · Views: 183
  • 9TUfnSyOr4.jpg
    9TUfnSyOr4.jpg
    5.1 MB · Views: 502
  • 6vB5UDYNgW.jpg
    6vB5UDYNgW.jpg
    3.8 MB · Views: 172
  • SpWAVOvUju.jpg
    SpWAVOvUju.jpg
    3.9 MB · Views: 176

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Čo špinavé syté, vyšiel vám modrý produkt
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Žiadne všetky farby sa dnes nedostanú von. Je úplne biela, ak u viete, čo u robiť, potom ju nemusíte umývať :p
 

Attachments

  • Z5lhsirdfX.jpg
    Z5lhsirdfX.jpg
    4.7 MB · Views: 199
  • asKOwbCD78.jpg
    asKOwbCD78.jpg
    4.6 MB · Views: 188

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Takisto, keď už sme pri tom, nevedel by niekto, či je metylamínácia rovnaká pre všetky fenóny? Líšil by sa postup napríklad pri hexafenóne? Musel by som ho halogénovať?
 

pamrz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ako to vyčistíte? Dnes mi vyšiel mierne zelený... Ale tiež mám pH- 4-5 :(
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Pretože bol na dcm. umývanie acetónu
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Dnes dostávame. Made safe be smart guys
 

Attachments

  • lKjBw2b7Yo.jpeg
    lKjBw2b7Yo.jpeg
    6.1 MB · Views: 598
  • Tr160iZyWC.jpeg
    Tr160iZyWC.jpeg
    5.8 MB · Views: 594
  • j1GWgDXoqu.jpeg
    j1GWgDXoqu.jpeg
    5.2 MB · Views: 588

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Prvý pokus
 

Attachments

  • 4Yibrpzn6Q.jpg
    4Yibrpzn6Q.jpg
    1.5 MB · Views: 265
  • gq2lcNvkWe.jpg
    gq2lcNvkWe.jpg
    922.9 KB · Views: 254
  • rxbsdvc5a8.jpg
    rxbsdvc5a8.jpg
    340.1 KB · Views: 244

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Mohli by ste mi povedať, ako to vykryštalizovalo... zmiešali ste acetón s hcl a odkvapkalo to?
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Cant vám s tým pomôže
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Skúsili ste sa pozrieť do iných sekcií?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
37 nie je ani zďaleka blízko č. p. DCM a nie je isté, či je zahrievanie nevyhnutné, možno r. t. a pridávanie MeNH2 soln. po častiach, aby sa nechal reagovať a minimalizoval sa jeho plynný únik, ale nie že sa musí všetko čakať, stačí dobre premiešať a začať pridávať malé dávky s prerušovaným čakaním
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Čo máte na mysli pod pojmom "r.t"? Takže si myslíte, že je lepšie pridať roztok metylamínu po častiach. Môžete to urobiť za studena, ale jeho NMP nie je, dostanete nízke výťažky. A najlepšie je vyhnúť sa varu na DCM.

Aká bola chyba, ktorú ste objavili vo vašej syntéze? Zvedavý.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
r. t. je skratka pre izbovú teplotu je to aproximácia štandardných laboratórnych podmienok, ktoré znamenajú teplotu 20C a tlak okolia 760 mm\Hg. MeNH2 je plyn, takže čím pomalšie a porciovanejšie ho pridávate, tým menej ho unikne ako plyn (nebojte sa, vždy sa pridáva v nadbytku), ale ide o to, že potrebné množstvo je nevyhnutné na reakciu so substrátom. Tok sa týkal optimalizácie spracovania, ktorá závisí od presného postupu, ktorý vykonávate, takže môžem byť nápomocný len vtedy, ak mi podrobne napíšete postup, čo ste robili a čo bolo výsledkom, na základe toho môžem vyhodnotiť a navrhnúť.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
r. t. je skratka pre izbovú teplotu je to aproximácia štandardných laboratórnych podmienok, ktoré znamenajú teplotu 20C a tlak okolia 760 mm\Hg. MeNH2 je plyn, takže čím pomalšie a porciovanejšie ho pridávate, tým menej ho unikne ako plyn (nebojte sa, vždy sa pridáva v nadbytku), ale ide o to, že potrebné množstvo je nevyhnutné na reakciu so substrátom. Tok sa týkal optimalizácie spracovania, ktorá závisí od presného postupu, ktorý vykonávate, takže môžem byť nápomocný len vtedy, ak mi podrobne napíšete postup, čo ste robili a čo bolo výsledkom, na základe toho môžem vyhodnotiť a navrhnúť.
 
Top