Recept na prípravu pokrmu Shake & Bake (iba text)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tento preklad je o 500 % lepší ako prvý. Mohlo by to fungovať? Má to trochu základných informácií a niekoľko skutočných meraní. Bohužiaľ, mnohé z nich sú nesprávne. zaujímalo by ma, ako tak strašne pokazil tú najjednoduchšiu časť? Nevzbudzuje to práve dôveru v jeho metodiku.
MgSO⁴ (bezvodý) mol.wt=120.x g
MgSO⁴(heptahydrát,)mol.hm=246.x g
T.j. síran horečnatý drží vo vode, ktorá samozrejme váži 1g/1ml, len o niečo viac ako je jeho vlastná hmotnosť.
1/4 946ml (štvrťlitrovej) zaváraninovej nádoby je 236ml.
236 ml MgSO⁴ váži 654,36 g!
Rozpustnosť vody v hexáne je 0,01 %, takže 1 gram síranu horečnatého by bol viac ako dostatočný na to, aby sa zabezpečilo, že je bezvodý a zostane taký.
Dobre, takže do hexánu pridal o viac ako 1 kg viac sušiaceho činidla. Rozpustnosť vody v etyléteri je 1,5 % pri 20 °C, t. j. 1,5 ml/100 ml. Štvrť litra etyléteru môže obsahovať 15 ml vody. 30 g MgSO⁴ by bol veľký prebytok. Pridal príliš veľa sušiaceho činidla.
Síran horečnatý ako sušiace činidlo má tú vlastnosť, že nielenže zadržiava vodu, ale absorbuje aj rozpúšťadlo, takže pridanie 300-krát väčšieho množstva vás bude stáť kopec peňazí. Celkovo túto časť pokazil. Vedeli ste, že ak ho vytiahnete z rúry o 15 minút a zatrasiete ním a znova o 30 minút, nebude sa zhlukovať. Snažiť sa ho rozbiť kladivom je hlúpy nápad. Je doslova tvrdý ako betón, ak ho nepremiešate.
Pomer dusičnanu amónneho a síranu amónneho je 80/132 (to je mol.hm. Z každého. Každá molekula má aminofunkčnú skupinu a ďalšiu časť. Amoniak je v oboch rovnaký, takže hmotnostný rozdiel je rozdiel dusičnan a síran. pomer na získanie rovnakého počtu zložiek amoniaku je 1/1,6, 160 % hmotnosti dusičnanu na získanie rovnakého množstva amoniaku zo síranu. 60 gramov dusičnanu amónneho alebo 96 gramov síranu amónneho. Ak použije dvojnásobné množstvo amoniaku so síranom, čo je podľa neho pravdepodobnejšie správne číslo, 120 g dusičnanu alebo 192 g síranu. Stavím sa, že aj množstvo lúhu k amónnemu je nesprávne. Áno. Myslím, že 90 gramov lúhu sú 3 móly, čo zodpovedá 80x3 240 gramov amónneho dusičnanuvir 132x3, 396g síranu. Tento chlapík nevie vyvážiť rovnicu. Keby to niekto poriadne skontroloval, opravy by boli dlhšie ako metóda. Váš veľký brat vám nedovolí nájsť dobrú a úplnú metódu na dns. Donúti ťa makať, aby si zlyhal, a bude sa ti smiať, kým ti bude na zápästia nasadzovať putá.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Nemôžete použiť Colemanovo palivo?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Pretože to môže byť modré. Nie je to problém. Niekedy je nitrometán modrý. Niekedy je červený. Farbia ho. Epsomskú soľ spracujete tak, že ju vysušíte a rozdrvíte, pridávate ju, kým sa už nezhlukuje, odfiltrujete alebo dekantujete síran horečnatý a čo najskôr ju použijete.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Palivo Coleman NIE JE náhradou dietyléteru alebo hexánu. Vôbec nie. Palivo Coleman je surová zmes uhľovodíkov a dietyléter a hexán sú oveľa rafinovanejšie a nemajú podobné vlastnosti
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Colemanovo palivo alebo nafta sa môžu používať samostatne a budú fungovať. V skutočnosti bude dietyléter, hexán alebo v podstate akýkoľvek uhľovodík NPS fungovať samostatne. Niektoré budú mať na túto reakciu iný vplyv ako iné. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča použiť ich zmes. Pozrite si súbor pdf, ktorý zverejnil Flatline, veľmi dobre vysvetľuje "ako a prečo" celý tento proces. Na dosiahnutie najlepších výsledkov musí byť celá táto reakcia čo najsuchšia.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Síran amónny chlorid amónny akákoľvek kyslá soľ amoniaku sa dá pripraviť na prácu. Sú to jednoducho amoniak pripojený ku kyslej zložke. Sú to Lewisove kyseliny. Jednoduchým pridaním zásady k nim dôjde k ich deprotonizácii späť na amoniak a síranové dusičnanové alebo chloridové ióny. To je všetko, čo v tejto konkrétnej reakcii robíme. Ak poznáte poľnohospodára, ktorý má nádrž s bezvodým amoniakom, bolo by to ideálne, ale je to nebezpečné a jeho krádež je ešte nebezpečnejšia. Ak môžete získať nádrž s plynným amoniakom, získajte ju, ale nemôžete. Ak nájdete nejaké chladiace obaly s dusičnanom amónnym, kúpte každý. Nevyrábajú ich už 10 rokov. Teraz sa používa močovina alebo dusičnan vápenatý práve z tohto dôvodu
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nemôžeme však dostať "dusičnan vápenatý amónny", čo? Hmm... je niečo, čo môžeme urobiť s CAN, aby sme získali funkčnú soľ?
Jedného dňa som sa prechádzal po CVS a náhodou som našiel škatuľu instantných chladiacich obalov AN, vybral som jedno balenie z krabice, aby som urobil test. To bolo pre môj úspešný beh SNB. Odvtedy som tie chladiace obaly nenašiel - všetky sú močovina alebo CAN, ako hovoríte. Možno sa dá ísť do nemocnice alebo na zdravotnú kliniku a pýtať si studené obklady a uvidíte, čo dostanete ako poslednú možnosť.

Trochu ma mätie, prečo sa tekutý amoniak nemôže použiť samostatne s voľnou bázou suzy a Li, viete, prečo sa musí vyvinúť na plyn zo soli a kondenzovať v tejto reakcii? Ďakujem.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Amoniak je len plyn pri atmosférickom tlaku a teplote. Kvapalný amoniak je vysoko stlačený a extrémne studený, na jeho skvapalnenie potrebujete tlak 7,5 baru pri 20 °C alebo -30 °C pri atmosférickom tlaku. Oboje sa dá urobiť, ale ani jedno nie je jednoduché. To je 104 psi alebo suchý ľad. Mohli by ste si vystačiť s chloridom vápenatým/ľadom a malým tlakom, možno 15-30 psi. Som si stopercentne istý, že síran amónny alebo chlorid a lúh vytvoria amoniak. Skúste to, mne to robí amoniak
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ďakujem vám za informácie, priateľu. Zdá sa, že máš pre mňa vždy nejaké dobré tipy.
Môžem sa opýtať, čo používate ako zdroj síranu amónneho alebo chloridu amónneho?
Pri protonizácii sa uvoľňuje plynný amoniak, ako aj príslušná soľ - dusičnan na dusík, chlorid na chlór atď. Vytvorenie inertnej atmosféry vo vnútri RV, napríklad pomocou dusíka, je určite dobrou súčasťou bezpečnosti tohto konkrétneho procesu. Ako môžeme zistiť, ktoré amónne soli bezpečne rozpustia lítium, - bezpečne - , bez toho, aby vznikla vedľajšia reakcia... alebo bomba... alebo ktorým sa treba vyhnúť?

Ďalšia otázka, ak môžem, ako viete, aká teplota/tlak je potrebný na odparenie alebo kondenzáciu napríklad amoniaku alebo čohokoľvek iného. Ako to zistíte?

Ako vidíte, toto je časť, v ktorej mi chýba chémia. Na niektoré veci neviem prísť sám. Chýbal mi formálny tréning. Nehľadám jednoduché odpovede, ale ak by ste mohli, ukážte mi, ako sa loví, aby som tak povedal. Ešte raz vám ďakujem.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Testoval som amoniak, pričom som robil test rozpustnosti vo vode. Našiel som tabuľku s množstvom, ktoré je rozpustné.
Dusičnan amónny sa vo vode rozpustí viac ako dvojnásobok síranu amónneho alebo chloridu amónneho. Takže to bol môj tip na testovanie mojich studených obalov, aby som sa uistil, že moje zložky sú v poriadku.

môžete tiež dať trochu vášho AN len s NaOH, tieto dve veci do malej Petriho misky alebo akejkoľvek nádoby, mali by spolu reagovať.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vodu vo svojej brezovej reakcii aj tak nechcete. Ak musíte, tak 10 ml, ale lítium pri dotyku s vodou horí. Rozpustnosť vo vode nie je relevantná
 
Top