Jednoduchá syntéza metylónu (bk-MDMA)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DnzLBhvNV1
Metylón (3,4-metyléndioxymetylkatinón, βk-MDMA) je syntetická látka z triedy katinónov, ktorá sa často prirovnáva k MDMA. Tento produkt je veľmi populárny a spôsobuje silnú eufóriu a empatiu. Pôsobí ako silné afrodiziakum, ktorého účinok vyvoláva nespútanú túžbu po sexe.
LvPtWE6U08
Tento článok opisuje syntézu malého množstva metylónu. Chcel by som poznamenať, že reakcia sa lineárne stupňuje a pomery všetkých látok sú zachované. Metylón sa dá pomerne ľahko vyrobiť vo veľkých množstvách. Jeho výroba si nevyžaduje zložité laboratórne vybavenie. Tento článok opisuje technológiu výroby metylónu z halogénketónu (2-bróm-3,4-metyléndioxypropiofenónu), ktorý sa získava štandardnou bromáciou z 3,4-metyléndioxypropiofenónu (3,4-(metyléndioxy)fenyl-1-propanónu (MDP1P)).

Činidlá.
  • 3,4-metyléndioxypropiofenón (MDP1P; cas 28281-49-4) 20 g.
  • dichlórmetán (DСM) 90 ml.
  • Bróm (Br2) 22 g.
  • Roztok tiosíranu sodného (Na2S2O3) aq 10 % ~ 50 ml.
  • Destilovaná voda.
  • n-metylpyrolidón (cas 872-50-4) 50 ml.
  • Vodný roztok metylamínu 40 % 20 ml.
  • Hydrogenuhličitan sodný 12 g.
  • Síran horečnatý (MgSO4) ~30 g.
  • kyselina chlorovodíková (~35 %) ~10 ml.
  • Acetón.
Vybavenie a sklo.
  • Ploché dno banky 250 ml;
  • Retortový stojan a svorka na upevnenie prístroja (voliteľné);
  • Magnetické miešadlo;
  • spätný chladič (voliteľný);
  • Lievik;
  • Striekačka alebo Pasteurova pipeta;
  • papiere s indikátorompH;
  • kadičky (500 ml x1, 250 ml x2; 100 ml x2);
  • Zdroj vákua;
  • Laboratórne váhy (vhodné 0,1 - 200 g);
  • Odmerné valce 100 ml;
  • Studený vodný kúpeľ;
  • Sklenená tyčinka a špachtľa;
  • Oddeľovací lievik 1 l (voliteľný);
  • laboratórny teplomer;
  • Buchnerova banka a lievik;
  • filtračný papier;
Postupy syntézy
MDP1P 20 g sa rozpustí v DСM 60 ml a pridá sa niekoľko kvapiek kyseliny chlorovodíkovej, potom sa po kvapkách pridá bróm 22 g. Reakcia je exotermická, reakčná zmes stmavne a potom sa zosvetlí v dôsledku uvoľňovania hydrobromidu (biely plyn). Zvyšný bróm sa odstráni 10% roztokom tiosíranu sodného aq a reakčná zmes sa po skončení tejto reakcie premyje vodou. Organická vrstva sa môže použiť na metylaminačnú reakciu (výťažok ~ 140 % MDP1P) alebo sa DСM vydestiluje vo vákuu na pevnú látku.

Syntéza prebieha za normálnych podmienok. 2-Bróm-3,4-metyléndioxypropiofenón 10 g z predchádzajúceho kroku sa rozpustí s n-metylpyrolidónom 50 ml v reakčnej banke. Zmes sa mieša, kým sa nerozpustia pevné látky.
:
XcuQHTMzkp
Do zmesi sa pridá 40 % vodný roztok metylamínu 20 ml, banka sa uzavrie a intenzívne sa mieša. Exotermická reakcia sa musí kontrolovať. Reakcia sa skončí za 10 min a teplota klesne.

Exotermická reakcia môže byť veľmi prudká a v prípade veľkého zaťaženia je potrebné nútené chladenie. Banku treba ponoriť do studeného vodného kúpeľa, aby sa ochladila. Je dôležité udržiavať teplotu pod 55 ºC
.
.
QVTqOU6mR3
Čistenie bezmetylónovej bázy
Reakčná hmota sa po skončení reakcie premyje roztokom hydrogenuhličitanu sodného, ktorý sa pripraví vopred (voda 120 ml a hydrogenuhličitan sodný 12 g). Roztok hydrogenuhličitanu sodného sa naleje do reakčnej zmesi a intenzívne sa mieša 1 - 2 min.
:
Cn5pETB1OI
Pridá sa 30 ml dichlórmetánu (CH2Cl2) a intenzívne sa mieša 5 min. Z tejto zmesisa extrahuje DCMbez metylónu . Organická vrstva sa oddelí pomocou oddeľovacieho lievika.
CYFu1wPcRQ
Extrakcia
Oddeľovanie vrstiev v oddeľovacom lieviku (fotografia 1). Spodná vrstva je extrakt DCM s katinónovou bázou. Vodná frakcia je vrchná vrstva, ktorá sa musí oddeliť a extrahovať ešte raz s 30 ml DCM (fotografie 2-3-4). Spodné organické vrstvy sa spoja a 3-4-krát premyjú destilovanou vodou 60 ml v oddeľovacom lieviku, kým sa nevytratí metylamínový zápach (foto 5-6). Voľná metylónová báza v DCM je vždy v spodnej vrstve. Vrstvy sa opatrne oddelia. Snažte sa zabrániť tomu, aby sa do organickej vrstvy dostala voda. Organický roztok sa vysuší nad MgSO4.
Ilo54CD2dg
Okyslenie
Roztok bez metylónu v DCM sa zriedi rovnakým objemom suchého acetónu (laboratórna trieda 99 %+). Potom sa v malých dávkach po kvapkách pridá kyselina chlorovodíková (~ 35 %). Zmes sa neustále mieša a kontroluje sa pH. Objaví sa zrazenina. Ak zmes veľmi zhustne, pridá sa acetón.
:
9Pb2tE4KvY
Zmes musí byť veľmi tekutá, aby sa metylón správne okyslil. Keď sa dosiahnepH 5,5 - 6, pridávanie HCl sa zastaví. Zmes sa ochladí a prefiltruje.
:
IZ8e71PmBb
Ak metylónhydrochlorid nie je dostatočne čistý, tu si môžete prečítať, ako ho prečistiť. Výroba veľkých kryštálov je opísaná v tomto článku.

Čistenie metylónhydrochloridu suchým acetónom dáva dobrý výsledok. Je tu niekoľko obrázkov metylónhydrochloridu pred a po postupe čistenia.
VyerkFfsCY

ELiAWq8a9r
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
dobrý M1 majú veľký úder - pre mňa dokonca príliš veľký na to, aby som ho vyrobil :) Používate tu veľa DCM, nepáči sa mi to, môžem ho nahradiť niečím iným? (Éter?)
 

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
HI, Ďakujem za zdieľanie tejto syntézy, myslím, že je veľmi jasná.
Som z Južnej Ameriky a tu je trochu ťažké nájsť DCM. Môžem sa však pokúsiť ho nejakým spôsobom nájsť. Možno ho kúpiť z Číny.
Chcem sa spýtať. Mohli by ste uviesť všetky regenty v zozname s množstvami, aby bolo trochu ľahšie pochopiť, čo musím kúpiť. Ak je to možné, aj s odhadovanou cenou.
Vďaka!!!
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DCM možno nahradiť ľahšie dostupným rozpúšťadlom. Množstvo činidiel závisí od vašich potrieb.
Napísal som vám na PM pre podrobnejšiu diskusiu.
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Môže byť mytalamín 40 % nahradený?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Metylamín nemožno nahradiť. Ak máte nižšie % metylamínu, môžete ho použiť.
Namiesto roztoku metylamínu môžete použiť metylamín hydrochlorid, ale musí sa pridať alkalický roztok.
 
Last edited by a moderator:

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Môj priateľ, mohli by ste mi povedať farbu a štruktúru syntetického katinónového prekurzora 2-Bromo-3',4'-(metyléndioxy)propiofenónu (CAS:52190-28-0) v jeho čistom a nečistom stave?
Väčšina čínskych dodávateľov chemikálií ho predáva vo forme prášku a malých piesočnatých hnedých kamienkov, neviem, či má túto hnedú farbu kvôli nečistotám, alebo či ide o inú chemikáliu, keďže dodávateľ mi povedal, že uvedený chemický prekurzor má čistotu 99 %, aj keď má túto hnedú farbu.
Ďakujem!!
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Stále čakáte na odpoveď
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
je možné nájsť v európe 3,4-metyléndioxypropiofenón alebo 2-bróm-3,4-metyléndioxypropiofenón ?
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
A aký alkalický roztok by ste mali skombinovať, aby ste nahradili 20 ml metylamínu 40% roztokom metylamínhydrochloridu + alkalický roztok, ktorý vysvetľujete vo svojej syntéze
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Môžete uviesť laboratórne prístroje, ktoré boli použité v tomto procese, a použitie, ktoré hrám, prosím :)
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
V tabuľke je uvedená hustota 40 % metylamínu 0,89 g/ cm3, preto sa v 20 ml získa 7,18 g čistého plynného metylamínu.
Porovnajme molekulové hmotnosti metylamínu a jeho hydrochloridu:
M (CH3NH2)HCl = 67,518 g/mol
M CH3NH2 = 31,057 g/mol.
Pomer = 2,174
Ak použijete pomery zo syntézy, budete potrebovať 15,6 g metylamínhydrochloridu na nahradenie 20 ml 40 % roztoku metylamínu.
Metylamínhydrochlorid je potrebné vopred rozpustiť v pomere 1 g na 2,5 ml vody (15,6 g a 39 ml).
Pripravte roztok hydroxidu sodného (NaOH) z 18 g a 54 ml vody, nechajte ho vychladnúť a nalejte ho do banky s roztokom 2-bróm-3,4-metyléndioxypropiofenónu. Potom pridajte roztok metylamínhydrochloridu. Potom pokračujte podľa pokynov.
 
Last edited by a moderator:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
v poľsku
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
bk-MDMA Z TEJTO METODIKY A DOMÁCE ÚPRAVY.
5l6eTjRPuq
 

Attachments

  • BTqb9ONzUv.mp4
    5 MB · Views: 0

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Koľko je potrebné použiť dcm a ako dlho je potrebné miešať len mix nepotrebuje teplo ?
Koľko získate z 2 kg mdp2p ??
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Môže sa DCM nahradiť iným rozpúšťadlom? Ako môžem kúpiť DCM v Spojenom kráľovstve? Xylén a etylacetát mám ľahko dostupné vo veľkých množstvách
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
etylacetát
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Ahoj, prepáč kamarát, chcem sa spýtať, koľko mg sa používa, keď sa používa, to sa používa šnupaním ako pervitín alebo prehltnutím ako pilulka. Prepáčte, práve som sa dozvedel o tejto novinke.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ústny spôsob podávania
Light 75 - 150 mg
Bežné 150 - 225 mg
Silné 225 - 325 mg
Silné 325 mg +
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Im možno použiť dcm ako NMP a koľko treba miešať, ak na NMP treba miešať len 10 min, tak ako dlho treba miešať na dcm ?
 
View previous replies…

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Je 20 minút na animácie príliš málo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Rozumiete tomu, že 10 g látky môže reagovať rýchlejšie ako 10 kg? Je v tom rozdiel a reakčný čas nie je konštantný. Nemám žiadne údaje o závislosti pre túto reakciu (reakčné zaťaženie : čas). Ako som povedal v predchádzajúcej správe, musíte ju kontrolovať pomocou TLC.
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
@G.Patton
Zaujímalo by ma, koľko miligramov každého 4MMC a metylónu je potrebných, ak ich skombinujete ? možno to nie je správne miesto, kde sa na to pýtať, ale nikde som nenašiel odpoveď.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, môžete sa ma spýtať v priamej správe, nie tu.
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Ako vyrobiť metyloamín 40% krok za krokom ?
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdravujem vás a všetkých! Môže niekto navrhnúť výsledok a opísať účinok látky, ak sa 3,4-(metyléndioxy)propiofenón v tejto syntéze nahradí 3,4-(metyléndioxy)butyrofenónom.
Mal som takúto otázku, pretože na našom voľnom trhu som našiel len 3,4-(metyléndioxy)butyrofenón.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Získate 2-Methylamino-1-(3',4'-methylenedioxyphenyl)butan-1-one hydrochloride cas 17762-90-2
 
Top