Malosériový chemik, ktorý chce robiť Henryho reakciu....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ahojte, chlapci,
zaujímalo by ma, či by mi tu niekto predal relatívne malé množstvá niekoľkých rôznych aldehydov, aby som pomocou nitrometánu aj nitroetánu mohol preskúmať svet psychedelických amfetamínov a PEA bez toho, aby som musel kupovať každý iný aldehyd v 500g množstve.
Konkrétne hľadám 3,4,5-trimeothoxybenzaldehyd a 2,5-dimethoxybenzaldehyd.
Rozhodne mám pocit, že po toľkých rokoch potrebujem zažiť meskalín....ale určite ho nechcem niekoľko sto gramov lol
Ten 2,5 je trochu iný v tom, že sa mi zdá, že je viac vecí, na ktoré ho viem použiť.
Aby som bol úprimný, chcel som si vyrobiť P2NP len preto, aby som mohol vykonať Henryho rxn, ale zabudol som na potrebný primárny amín a n-butylamín ani cyklohexamín určite nenájdem a tbh o konečný produkt aj tak nemám záujem, tak som si povedal, že si ušetrím nitrometán, ktorý som získal z prekvapivo 50:50 DCM:nitroEthane produktu pre túto krajinu....

Aaannyway
Myslel som si, že sa možno niekto nado mnou zľutuje ha!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Niekto zverejnil cestu k dimetoxybenzaldahydu a iným substituovaným fenyletylamínom, znelo to dosť ťažko
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áno, prečítal som si to, aby som bol spravodlivý - rozhodol som sa, že mám dosť práce s pokusmi o získanie cyklohexylamínu atm. Nemám chuť na výrobu aldehydov. Máš pravdu, znie to dosť ťažko a som si istý, že existuje dôvod, prečo to ľudia nerobia!
Pochybujem, že nakoniec použijem fľašu benzaldehydu...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áno, nenavrhujem, aby som svoj benzaldehyd premenil na niečo iné, buď mi niekto prosím predá n-butylamín, alebo mi dajte vedieť, či by fungoval metylamín, pretože by som potenciálne mohol vyrobiť malé množstvo. (Samozrejme s inými materiálmi)
Naozaj som dúfal, že niekto povie áno, predám vám 250 g každého z nich! 2,5-dimet/aldehyd a 3,4,5-trimet/aldehyd viac ako čokoľvek iné. Myslím, že na tom nezáleží, aj tak si nakoniec asi kúpim 500 kusov od každého.
len si šetrím nitroetán a nitrometán na správne úlohy
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Katalýza octanu amónneho posledná možnosť 👌
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, takže sa snažím vytvoriť meskalín. Môžete trochu rozviesť, čo máte na mysli pod katalýzou octanu amónneho? Vygooglil som si a prečítal celý článok o primárnych amínoch, ale stále tomu veľmi nerozumiem, ak môžem jednoducho vymeniť jeden za druhý, pochybujem o tom lol
Jediná syntéza, ktorú som čítal, je tá tu, ktorá používa cyklohexylamín... avšak naozaj neviem, ako najlacnejšie získať malé množstvo.
Myslel som, že nitro je mrcha na získanie! Ha, ako som sa mýlil.
Chcel by som tiež vyrobiť zodpovedajúce TMA, ale nemôžem povedať, že Iv sa na to ešte pozrel.
Je to naozaj nepríjemné, keď chcete vyrobiť gram niečoho ha jednoducho to nie je možné, pokiaľ si všetky reaktanty nevyrobíte sami od začiatku.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Som v nepríjemnej pozícii, keď viem dosť na to, aby som vedel, akou molekulárnou cestou sa ľudia uberajú, ale žiadne detaily nedokážem sám vyriešiť. Nie je to tak, že by som to robil preto, aby som to predal...
Stále pracujem na redukčnej aminácii tryptamínu, ale potrebujem suchý ľad a bol som zaneprázdnený a nemohol som ho prevziať a pokračovať.
Len už viem dosť na to, aby som vedel, že robiť veci v malých množstvách je NÁROČNÉ
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aj sledovanie Rxn bez rotácie je samo o sebe pomerne ťažké....
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
úplne nesúhlasím s tým, že rotovap je jednoduchý, podľa mňa je to len pomôcka, ak nemáte čas. robím chémiu už dlho a používam len normálnu destilačnú súpravu s vákuovou pumpou, ak je to potrebné.
Takisto prečo by sledovanie reakcie bez rotovapu malo mať nejaký význam??????
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ups omylom som svoju odpoveď uverejnil vo všeobecnej časti, ale áno, máte pravdu tbf...
Som lenivý a nie som chemik, ale za posledných 6 mesiacov som sa naučil strašne veľa, je to šialené.
Všetko, čo tu robím, je, že sa učím.
Aha, práve som si prečítal príspevok nižšie lol, každopádne s tebou súhlasím tbf
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Myslíte si, že potrebujete len slabú bázu Acetát amónny,cyklohexylamín a n-butly sa môžu mýliť, ale vždy to môžete skúsiť
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ya octan amónny bude ten, o ktorom by som premýšľal....
Ja sa chystám na 3,4,5-triMEOba pred 2,5-di. Čisto preto, že reaguje s nitrometánom a ste na ceste k meskalínu a ešte mám potom možnosť skúsiť použiť nitrometán aj na výrobu 3,4,5-TMA.
Niekedy si chcem vyrobiť 2c-b, ale bromovanie ma vo všeobecnosti desí - mám 1cc, ktorý som kúpil pred rokmi a je uložený vo fľaštičke, v ktorej prišiel, ale použitie plynu znie ešte desivejšie!
Neexistuje spôsob, ako niečo bromovať bez použitia elementárneho brómu?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Áno, Rabidreject, bromácia už nie je problém. Vezmite si nejaký NBS (N-brómosukcinimid). Ale musíte mať vyrobený čistý 2c-h Hcl alebo 2c-h oxalát. Nie je to však až také ťažké.

Teraz existuje netoxická a bezpečná syntéza 2c-b, ktorú si môžete urobiť doma. NaBH4 + redukcia Cu(II)Cl a bromovanie NBS. A v skutočnosti to funguje dobre aj pri väčších množstvách.

Prípadne niekedy skopírujem/vložím svoj zápis o 2c-b.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Význam tohto príspevku práve udrel do očí. Obrovská vďaka za niekoľko jednoduchých slov! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áno, dobre, s tým súhlasím - dobre, takže potrebujem vákuový zdroj, ktorý je schopný pracovať dlhšie ako 30 minút, ako povedali, že ten môj bezolejový môže pracovať. Potrebujem olejovú rotačnú žilovú vývevu. Ale áno, som dosť lenivý, nebudem klamať, a obnovenie rozpúšťadiel je vždy niečo, čo rád robím, kde je to možné, takže by to bolo užitočné, ale dobre, nie na priame rxns samozrejme.
To znamená, že som sledoval chlapíka z pootube, ktorý uvoľnil 2,5-dimetoxy-b-nitrostyrén (ospravedlňujem sa, pretože som pravdepodobne zmasakroval tento pravopis alebo spôsob písania, ale chápete, čo mám na mysli) a omylom pridal nitroetán namiesto nitrometánu, ale všimol som si, že nemusel pridať primárny amín, je to preto, že aldehyd je zložitejší ako povedzme benzaldehyd -> P2NP?
Počúvajte, nie som chemik, som tu a snažím sa učiť, pričom som doteraz potreboval niekoľko kúskov.
Moja varná doska/miešačka je rozbitá, takže je ďalšia na aktualizáciu, ale úprimne, čím viac sa učím, tým menej toho viem!
Rozmýšľal som, že získam 3,4,5-trimetaldehyd a zreagujem s nitroetánom, aby som získal príslušný TMA? (Príspevok b-nitrostyrén)
ALEBO jeho reakciu s nitrometánom (a synth iv čítal hovorí, že iný primárny amín - cyklohexylamín), aby nakoniec (udelené po niekoľkých krokoch A potreba vákua), aby sa dospelo k meskalínu.
Práve riešim, čo by som mal kúpiť skôr, či 3,4,5-trimet aldehyd (ospravedlňujem sa za dôsledné skracovanie názvov aldehydov, je to dosť otravné ich stále písať) alebo 2,5-dimeth.
Čo dostanete, ak jednoducho zreagujete 3,4,5-trimetoxybenzaldehyd s nitrometánom? Predpokladám, že 3,4,5-trimetoxynitrostyrén a potom fenetylamín 3,4,5-trimetoxyfenetylamín po redukcii LiAlH4 alebo čímkoľvek, čo sa rozhodnete použiť...
Potom tiež nie je ťažké namiesto toho reagovať s nitroetánom a získať amfetamín, ako som už spomenul.

Mýlim sa tu úplne?

Priznám sa, že pred asi 6 mesiacmi som nemal takmer žiadne vedomosti a momentálne sa pokúšam o redukčnú amináciu tryptamínu na n,n-DMT, ale musím kúpiť suchý ľad a vysekať (prepáčte za tú slovnú hračku) čas.
Vlastne som sem prišiel, aby som sa trochu opýtal na LiAlH4. Ak sa nedá nájsť jeho malé množstvo, Je amalgám, keď niekto použije hliník na jeho výrobu sám? Niekedy počujem tento termín a nikdy som nevedel, čo to znamená....
Mám po ruke redukčné činidlá, len som zvedavý.
Vďaka
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Inými slovami, nech som zmätený 🤔
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A ešte k tej pumpe, minule som jednoducho robil nejakú vákuovú filtráciu a keď som vzápätí videl suseda, myslel si, že pílím vodovodné potrubie, lebo som ho mal posadené na zasranom kuchynskom povrchu! Idiot!
Kúpil som si odsávačku z Číny, ale zdá sa, že zatiaľ nevytiahne vákuum... kurva vie, čo robím zle, alebo mi predali lôžko, alebo jednoducho nemôžem dosiahnuť dostatočný prietok.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Momentálne som ochotný pripustiť, že na uzavretie syntézy n,n-DMT nepotrebujem rotačnú odparku, ale uvedomujem si, že potrebujem dostatočne nízke teploty (a pridávať veci pomaly) pomocou suchého ľadu a nie len ľadového kúpeľa, aby som to mohol urobiť v tomto ročnom období v mojej krajine....
To však nemá nič spoločné s týmto vláknom - je to len dôvod, prečo som sa dal na organickú chémiu, pričom som si hlúpo neuvedomil, že tryptamíny sú zložitejšie z dvoch hlavných tried psychedelík.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Takže áno, napadlo mi, že 3,4,5-trimetoxyfenetylamín je meskalín.
Otázka znie, či môžem jednoducho zreagovať príslušný aldehyd s nitrometánom a potom redukovať, aby som získal meskalín?
Prečo v syntéze, ktorú som čítal v tejto časti, využívajú cyklohexylamín?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A zároveň urobte rovnaký RXN s nitroetánom, aby ste získali zodpovedajúci TMA (aj keď nemôžem povedať, že iv ho vyhľadal a myslím si, že je to hodný liek na syntézu - vyhľadám ho vo svojom výtlačku pihkal - ale ako už bolo uvedené - lenivý!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Vlastne lenivý nie je to správne slovo, pretože do štúdia týchto vecí vkladám dosť hodín, len mám pocit, že čím viac viem, tým menej viem ha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, iv zhromaždil svoje myšlienky a moja hlavná otázka teraz znie, aký je rozdiel medzi látkou, ktorú získate reakciou tohto aldehydu s nitroetánom, na rozdiel od nitrometánu - viem, aký je konečný výsledok, ale aký je rozdiel v nitrostyrene? Vzniká jeden b-nitrostyrén a druhý styrén? Neviem to a ani to netvrdím.
V podstate, aký je rozdiel medzi prekurzorom n-styrénu iv vidieť, že sa vyrába pomocou nitroetánu a tým, čo sa vyrába namiesto rxn s nitrometánom... to je to, čo ma mätie atm, ale opäť musím vytiahnuť pihkal
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, iv zhromaždil svoje myšlienky a moja hlavná otázka teraz znie, aký je rozdiel medzi látkou, ktorú získate reakciou tohto aldehydu s nitroetánom, na rozdiel od nitrometánu - viem, aký je konečný výsledok, ale aký je rozdiel v nitrostyrene? Vzniká jeden b-nitrostyrén a druhý styrén? Neviem to a ani to netvrdím.
V podstate, aký je rozdiel medzi prekurzorom n-styrénu iv vidieť, že sa vyrába pomocou nitroetánu a tým, čo sa vyrába namiesto rxn s nitrometánom... to je to, čo ma mätie atm, ale opäť musím vytiahnuť

V podstate jeden dosť známy medzi chemtubermi dnes zverejnil video a omylom zreagoval 2,5-dimetoxy s nitroetánom namiesto nitrometánu. Plánoval získať prekurzor n-styrénu na 2c-b, keďže však namiesto neho pridal nitroetán, vznikol prekurzor 2,5-dimetoxyamfetamínu - redukciu na amfetamín nikdy neurobil. (podľa všetkého ide o pekelne nežiaducu drogu).

Keby použil správny nitrometán, získal by b-nitrostyrén pre 2c-b?
 
Top