Question Chemická syntéza piperonylmetylketónu (CAS: 4676-39-5) krok za krokom z etylglycidátu PMK (CAS: 28578-16-7).

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Hľadal som na tomto fóre, ale spomínanú chemickú syntézu som nenašiel, vďaka všetkým.
Myslím si, že toto fórum by malo byť viac organizované s každou syntézou a jej názvom.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Etylglycidáty BMK\PMK sa robia obidva približne rovnakým spôsobom kyslá hydrolýza môže viesť k usporiadaniu, ktoré pravdepodobne chcete, a základná hydrolýza poskytne glycidát použitého alkalického hydroxidu (napríklad NaOH vedie k sodnej soli a KOH k draselnej soli a iným menej bežným alkalickým hydroxidom, ktoré môžete preskúmať pre zvedavosť, napríklad Li, Cs, Rb, a možno nie celkom Francium) a zodpovedajúci etylalkohol, ktorý sa má odstrániť, keď sa vytvorí, pretože je to dobrá stratégia na posunutie reakčnej rovnováhy smerom k tvorbe karboxylu, ktorý potom môžete zahrievať, kým karboxylová skupina neodíde ako plynný CO2, potom sa diol vznikajúci z alkénoxidu zmení na 1-aryl-propán-2-ón nejakým tajomným zaklínadlom alebo možno rituálnym chemickým sexom. (Na záverečnú časť som už nemal inšpiráciu)
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Na chemickú syntézu 3,4-metyléndioxymetamfetamínu (MDMA) potrebujem chemický prekurzor s názvom piperonylmetylketón (PMK), keďže získať tento chemický prekurzor je ťažké, bolo mi povedané, že si môžem legálne kúpiť inú látku s názvom PMK etylglycidát z Číny a pomocou tejto látky ju premeniť na PMK, chemický prekurzor MDMA.
Moja otázka teraz znie, ako môžem premeniť PMK etylglycidát na PMK.
je, že existujú dve látky s podobnými názvami a je to zavádzajúce. PMK etylglycidát a Pmk metylglycidát.
Ospravedlňujem sa za svoju neznalosť, ale nemám o chémii ani potuchy, snažím sa to postupne naučiť.
Ďakujem!
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pmk etyl a pmk metyl sa líšia tým, že pmk etyl sa dodáva v tekutej forme podobne ako med a pmk metyl sa dodáva v práškovej forme, oba sa premieňajú rovnakým spôsobom, vo fóre je dokonale vysvetlené, ako postupovať pri premene. hydrolýza s vodou s kaustickou sodou a kyselinou chlorovodíkovou urobí zázrak.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pmk etyl a pmk metyl sa líšia tým, že prvý sa dodáva v tekutej forme podobnej medu a pmk metyl sa dodáva vo forme prášku, oba sa premieňajú rovnakým spôsobom, vo fóre je dokonale vysvetlené, ako postupovať pri premene. hydrolýza s kaustickou sodnou vodou a kyselinou chlorovodíkovou urobí svoje.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Ospravedlňujem sa za prvé vysvetlenie, nevkladám to do španielčiny, ale telefón používa traductión automatic
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Hovorím po španielsky, sin problema hermano.
Bol by si taký láskavý a povedal mi, v ktorej časti fóra môžem nájsť syntézu? Hľadal som, ale nenašiel som ju.
A viete, aký výťažok PMK sa získa pri vykonaní uvedenej syntézy?
ĎAKUJEM!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Áno, dajte mi chvíľu a pošlem vám odkaz (len eanglesh vo fóre sú pravidlá, len v súkromí je možné hovoriť španielsky).im v nemocnici teraz, ale poslal odkaz dnes
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
metyl, etyl, n-propyl, izo-Pr, n-Butyl, i-Bu, sek-Bu, tert-Bu... a tak ďalej učenie sa chémie snažte sa pochopiť aj hydrolýzne reakcie a aknoväzbovú rovnováhu (sila, ktorá ruší väzbu, má aj schopnosť ju vytvárať, preto sa musí neustále odstraňovať) a dekarboxylácia je len teplo, ktoré mení molekulu kyseliny COOH na CO2 (anhydrid kyseliny uhličitej), ktorý sa uvoľňuje ako plyn, a tak sa z molekuly odstraňuje.
 
Top