Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom SnCl2 a Zn

Bigballen

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Koľko požadovanej kyseliny pridať na záver?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Nalejte 10 ml acetónu na 1 ml koncentrovanej kyseliny 97% + kyseliny sírovej v pomere 10:1. Pomocou pipety alebo injekčnej striekačky pomaly kvapkajte roztok, kým sa nedosiahne pH 5,5. Ak je prekyslený, pridajte viac voľnej bázy, ak je značne prekyslený a mení sa na kvapalinu, potom na a/b a rekryštalizujte.
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Môžete použiť nepolárne rozpúšťadlo (éter, benzén, toluén)
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Koľko hodín budeme chladiť roztok hydroxidu sodného?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
koľko bezvodého síranu horečnatého treba pridať vo fáze pri sušení etylacetátu a tesne pred pridaním ľadovej kyseliny octovej?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Myslím, že síran horečnatý môžete prestať pridávať, keď si uvedomíte, že sa úplne vstrebáva.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Aký je však jednoduchý spôsob, ako sa o tom presvedčiť?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Pridajte síran horečnatý, ak sa usadí na dne, viete, že je ho dosť, potom zatvorte veko, nechajte 1 hodinu odstáť a potom preceďte :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Vo fáze pred pridaním DCM roztok vôbec oddelíte? (Pretože v bode tesne pred pridaním DCM máte organickú vrstvu a vodnú vrstvu). Alebo pridáte DCM do roztoku bez toho, aby ste tieto dve vrstvy oddelili?

Práve som sa pokúsil oddeliť 2 vrstvy a pridať DCM do vodnej vrstvy na začiatku, a potom sa z ničoho nič objavilo veľa zrazeniny. Oddelil som od nej DCM, vysušil ju, pridal bezvodý acetón a potom kyselinu, ale nezrazilo sa absolútne nič.

Tiež som pridal DCM do druhej (myslím, že organickej vrstvy, čo musí byť etylacetát) a DCM sa v nej zrejme rozpustil a nezdalo sa, že by vytvoril nejakú vrstvu. Je to normálne? (Hoci tu som pridal malé množstvo DCM do oveľa väčšieho množstva roztoku.)
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Pred dcm 3-krát separujete etylacetátom, t. j. pri 1. extrakcii sa namiesto dcm používa etylacetát a pri 2. extrakcii dcm.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
a etylacetátové a dcm extrakty sa kombinujú tesne pred ich sušením a potom sa robí zrážanie s kyselinou?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Nerozumiem vášmu problému
Myslím si, že v tom nie je žiadny rozdiel.
Hodnota pH zmesi musí byť 11 až 12.
Vrstva DCM je spodná vrstva.
Myslím, že je lepšie odpariť DCM a potom pridať acetón k amfetamínovej báze.
Prečo máte stále roztok etylacetátu a oximu?!
Áno, nebudú tam žiadne vrstvy, pretože DCM je miešateľný s etylacetátom.
Nie!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
V kroku 10, keď filtrujete zmes, chcete oddeliť vrstvu NaOH od vrstvy etylacetátu? Potom extrahujete oxím z roztoku NaOH pomocou DCM?

Pretože som si myslel, že filtrácia v kroku 10 je len na to, aby ste sa zbavili zinku, takže by vám stále zostala vrstva etylacetátu a vrstva NaOH, potom pridáte DCM k týmto dvom vrstvám, čím získate spolu 3 vrstvy.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mohol by mi tiež niekto poradiť, či je v poriadku používať hemihydrátovú formu chloridu cíničitého (II) namiesto dihydrátu?
 

August

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, veľmi pekne ďakujem za zverejnenie tohto príspevku. Mám otázku, som vo fáze bazifikácie roztoku po pridaní kyseliny chlorovodíkovej v studenej vode ( mám to naopak a pridala som reakčný roztok do studenej vody + hcl namiesto naopak, možno preto mám tento problém ). Po pridaní 50 % roztoku naoh a bazifikácii na pH > 10 sa vytvorilo veľa zrazeniny, ktorá však namiesto usadzovania pláva na povrchu roztoku, čo veľmi sťažuje extrakciu etylacetátom. Je to dôvod na znepokojenie, alebo musím počkať, kým sa usadí na dne?
 

Madeinkorea

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Veľmi zaujímavá syntéza!
Mám otázku k časti, keď do zmesi najprv pridáme NaOH (5. krok), po pridaní roztoku NaOH do zmesi pridáme do zmesi etyl-acetát, aby sme mohli oddeliť oxím od acetónu, alebo niečo chápem zle.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
1. stupeň 200 ml vody a 200 g uhličitanu sodného 2. stupeň 100 ml vody 50 g uhličitanu sodného možno použiť?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Áno, pridávajte, kým nedosiahnete pH 11-12
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Čo možno použiť namiesto síranu horečnatého
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Síran horečnatý je podľa mňa veľmi ľahko dostupný na celom svete. Máte problémy s jeho získaním?

a pred použitím ho musíte úplne vysušiť. Ja som svoj vložila do mikrovlnnej rúry.
 
Top