Syntéza P2P oxidáciou alfa-metylstyrénu pomocou oxónu (peroxomonasíranu draselného) (mierka 1 kg)

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
364
Reaction score
177
Points
43
Môžete si ju kúpiť za 10 libier 1lt
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
áno, môžeme použiť kvapalinu namiesto práškovej formy, pretože sa píše gram
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43

Pekné. Našiel som a priložil článok a dobre, zle ste vypočítali potrebné množstvo oxónu. Potrebujete 2 molárne ekvivalenty oxónu a oxón má molekulovú hmotnosť ~630 g/mol. a-metylstyrén má molárnu hmotnosť 118 g/mol a teda 1 kg je približne 8,5 mol. Toto vydelíme dvoma a potom molovou hmotnosťou oxónu a dostaneme neuveriteľných 10,700 g, povedzme 11 kg. A to je ten problém. Inak by to bolo lepšie ako krájaný chlieb, pretože styrén môžem kúpiť za menej ako 10 EUR za liter. Sakra!
Napriek tomu skvelá metóda a syntéza jodohydrínu je niečo, čo sa hodí na iných miestach a naozaj veľmi praktické.

A áno, vypočítal som to správne, viem o tom nezmysle, že sa niekedy hovorí, že oxón má 314 g/mol, ale keďže polomolekuly neexistujú, je to nezmysel. Je to 630 g/mol a má 2 oxidačné ekvivalenty na mol. Prikladám iný dokument, kde vidíte, že na dosiahnutie jodohydrínu je potrebných aspoň 1,5 OXIDATÍVNEHO ekvivalentu, takže len s dvoma z nich to vôbec nemôže fungovať.

Výťažky v článku boli 81 %, to by bolo 922 g, my zvyčajne nedostávame to, čo títo chlapci, 800 g by bol reálne skvelý výsledok, povedal by som.

Možno by sa to dalo urobiť s iným okysličovadlom? Niečím menej objemným. H2O2 by mal fungovať, ak má niekto prístup ku koncentrovanej H2SO4 a 30 %+ H2O2, potom by sa mohla použiť kyselina Caros a objem by sa výrazne znížil. Len ako rýchly, ale istý pokus.
 

Attachments

  • pQWI4awkvN.pdf
    1.2 MB · Views: 352
  • iXPmcM2538.pdf
    76.6 KB · Views: 349

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Pane, chcem to urobiť v 10-litrovej banke na testovanie, pane, môžete mi s tým pomôcť, mal by som všetko rozdeliť 20?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Pane, môžem získať všetky potrebné činidlá, ale spotreba acetonitrilu a oxónu je príliš veľká a hodnota dokončenia experimentálneho P2P bude veľmi drahá. Existuje nejaké činidlo, ktoré môže nahradiť acetonitril? Alebo už máte rozumnejší spôsob na dokončenie tejto práce?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Môžete ju nahradiť etanolom
 

BBCO

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 12, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Aká je koncentrácia vášho oxónu?
 
Top