Syntéza syntetických katinónov

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Trieda metkatinónov je najsľubnejším smerom na modernom trhu s liekmi. Jednoduchosť syntézy otvára neobmedzené možnosti výroby v remeselných podmienkach a farmakologická aktivita niektorých variantov, napríklad mefedrónu, je jednoducho úžasná. Všetky metkatinóny sa syntetizujú jednou metódou. Výberom potrebného primárneho zdroja - propiofenónu, môžete získať látky rôznych vlastností.

Syntéza je na rozdiel od amfetamínov ľahko škálovateľná. Dostupnosť a lacnosť primárneho zdroja spôsobuje, že náklady na konečný produkt sú fantasticky nízke. Priemerná cena 4-metylpropiofenónu v Číne je 50 USD za kilogram. So všetkými ostatnými nákladmi na činidlá môžete dosiahnuť cenu 150 - 200 USD za kilogram hotového mefedrónu v kryštáloch. V časoch legálnosti dizajnérskych drog bolo možné vyrobiť látku z triedy metkatinónu legálnu pre svoju krajinu bez zmeny technológie syntézy. Teraz je to možné len v Afrike, kde v zákonoch zostali medzery, ale vo väčšine civilizovaných krajín sú všetky metkatinóny zakázané.

Činidlá na syntézu sú však legálne, a aj keď sú niektoré propiofenóny zakázané, vždy môžete vyrobenú látku napríklad mierne upraviť: 4-MMC možno nahradiť 3-MMC nahradením 4-metylpropiofenónu na 3-metylpropiofenón. Alebo nahradiť 4-MMC za 4-FMC nahradením primárneho 4-metylpropiofenónu na 4-fluórpropiofenón. Okrem zmeny polohy substituentov benzénového kruhu sa môžu použiť dlhšie reťazce, napríklad butyrofenón alebo valerofenón. Ten má iné vlastnosti a je vhodný na syntézu pyrrovalerónov: a-PVP a MDPV.

Ak máte problém s nákupom metylamínu na syntézu mefedrónu, tento problém sa dá obísť použitím legálneho etylamínu na výrobu 4-EMC, látky s veľmi podobným euforizujúcim účinkom. V skutočnosti je z triedy metkatinónov možné syntetizovať akékoľvek látky v akcii na základe dostupnosti činidiel a potrieb trhu: euforetiká a stimulanty pre každý vkus, od mäkkých fluorometkatinónov až po veľmi tvrdé a-PVP.

Takáto jednoduchosť syntézy a dostupnosť činidiel otvára obrovské možnosti na zaujatie trhu - konkurenciu klasickým látkam: kokaínu, metamfetamínu a MDMA, ktoré sa vyrábajú oveľa ťažšie.

Je dôležité poznamenať jednu užitočnú fyzikálnu vlastnosť metkatinónov - jednoduchosť získavania kryštálov. Hydrochloridy sa dobre kryštalizujú, rovnako ako hydrobromidy.

Už 15 rokov vyrábam rôzne metkatinóny, z ktorých mnohé som osobne biotestoval na výskumné účely. Ak má niekto otázky týkajúce sa syntézy, výberu látky, dostupnosti činidiel, rád sa podelím o svoje skúsenosti.
 
View previous replies…

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
V súčasnosti som v procese výroby mefedrónu. Vyrobil som 4 malé dávky. Zo všetkých som získal pekný biely alebo sivobiely produkt, ktorého množstvá sa zhodovali s očakávanými výťažkami.

Problémom je, že žiadny z nich nie je aktívny! Vyšňupal som niekoľko 100 mg línií a z každej som prehltol až gram. Ale nič! Prekurzory mi boli zaslané; 1 kg 2-bróm-4'-metylpropiofenónu a 2 litrové nádoby so 40 % metylamínu vo vode.

Stretli ste sa niekedy s niečím podobným?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Možno budete musieť rekryštalizovať 4-MMC HCl, aby ste odstránili nečistoty a prečistili produkt, aby bol silnejší.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Xjqe8pvN0T
Syntetizoval som bk-MDMA podľa postupu syntézy, o ktorý sa podelil používateľ @Acidosis, z prekurzora CAS 52190-28-0. Po získaní HCl bk-MDMA (jemný biely prášok, ktorý sa leskne) som rekryštalizoval uvedenú HCl bk-MDMA s deionizovanou vodou a nechal som ju niekoľko dní na vzduchu s priehľadným plastovým tuplerom, problém je, že dostávam hnedé alebo oranžové kryštály a to znamená, že obsahujú nečistoty, mojím cieľom je získať väčšie a čistejšie kryštály a aby boli priehľadné (ale stále neviem ako).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 472
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 487

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Bolo by zaujímavé vidieť dobré východisko pre mefedrón prostredníctvom metylamínu.
Vďaka!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
??? 2-bróm-4- 4-metyl-propriofenón + metylamín = 4mmc. To je populárna cesta. Tiež sa začína metylamínom. Viem, že to nebolo to, čo ste mali na mysli, ale spĺňa to vaše kritériá. Metylamín -->4MMC je ako 10+ reakcií
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Neviem, či ste si to už všimli, ale kokaín je tiež ketón, ale s obrovským chvostom ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Môžete to bližšie vysvetliť? Zaujalo ma to.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Má na mysli oylovú časť dvojitú väzbu kyslíka medzi benzoylom a tropánom. Vo svojom tvrdení sa mýlil, pretože ketón má štruktúru, ktorá je C(=O)C , ( kyslík dvojito viazaný na 2 uhlíky), ale táto skupina v kokaíne je C(=O)OC, ester
OVE1IW2bUF
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Podľa môjho amatérskeho názoru sa zdá, že všetko je tu jednoduché. pridajte metylamín a je to. presne to, čo je potrebné! )))
Ale chápem, že by to bolo príliš jednoduché.

Je to vetva katinónov, nie amfetamínu. Ospravedlňujem sa, som neskúsený na fórach.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nie je to kationón, sú to ketóny a majú dvojitú väzbu kyslík na alfa uhlíku a sú reprezentované "-ón", ktorý je vlastný nie je napríklad fenyl-pentán-1-ón. Takže v prípade chemikálie v OP je ten bróm nahradený nh2-ch3 a je to metamfetamín Nh2Ch3 je metylamín
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Existuje aj iná cesta k metylamínu, ktorá podľa mňa znela lepšie
Je to chlorid amónny a formaldehyd 2:1 pri 100 °C
6HCHO+4NH 4Cl→(CH26)N4+4HCl+6H2O
Takže vzniká metylamín
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Zabudli ste na prímes hydrochloridu dimetylamínu (asi 5 percent), v tejto syntéze sú jemnosti.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Mnohí ľudia nosia 2-bromovalerofenón, ale nemôžem nájsť nikoho, kto by ako brómovaný prekurzor verzia MDPV. Bol by 1-(benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)-2-bromopentan-1-ón správny názov?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Áno, je to správny názov.
 
Top