Séria The Drug Tourism: 1. Váránasí, India [Fotografie miest, scén a kultúr súvisiacich s drogami].

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Niektoré časti sveta sú spojené so súčasným alebo historickým používaním jednej alebo viacerých psychoaktívnych drog. Počas viac ako 12 rokov, ktoré som strávil písaním Biblie užívateľov drog, som ich vyhľadával, nakoniec som navštívil 33 krajín a urobil tisíce fotografií súvisiacich s drogami.

Nedávno som ich začal riadne usporadúvať a pomyslel som si, že by mohlo byť zaujímavé, keby som výber z nich zverejnil tu. Tento príspevok predstavuje niektoré z tých, ktoré som urobil počas návštevy Váránasí.

Upozorňujem, že ak sa pri návšteve akéhokoľvek územia rozhodnete užiť akúkoľvek psychoaktívnu látku, je nevyhnutné, aby ste si urobili vlastný prieskum s ohľadom na legálnosť a dodržiavanie zákonov. Nenechajte sa v zahraničí zbaliť. Do pozornosti orgánom činným v trestnom konaní: žiadny z týchto príspevkov nepredstavuje priznanie, že som na akomkoľvek mieste alebo v akomkoľvek čase porušil zákon.

VARANASI
Varanasi je pozoruhodná destinácia. Veľmi sa mi páčilo potulovať sa rušným mestom a po brehoch Gangy, ale vrcholom (alebo možno slabším) bol deň, keď som sa rozhodol ochutnať legendárny konopný nápoj bhang lassi. Môžete si o tom prečítať v samotnej knihe, ale fotografie nižšie ilustrujú, ako to muselo vyzerať každému, kto nebol úplne mimo svojho stromu.

Cestou k zdroju som len nasledoval dav, aby som sa dostal ku Ghátu, a potom som odbočil doprava.

Mg1tsP9N6a


Predajňa Green Lassi bola jednou z troch výdajní, ktoré mi boli odporučené pred cestou. Bolo ľahké ju nájsť vďaka niekoľkým hipisácky vyzerajúcim chlapíkom s Google Maps na telefónoch. Páči sa mi, že majiteľ obchodu tu vstúpil do ducha tejto príležitosti.
UWwHeUISGi


Hoci som si pýtal bhang lassi light, zjavne sa prepočul. Moje nie príliš decentné vystupovanie zrejme prevážilo nad mojimi slovami.

2EWFt1LXyR


Do dna! Nanešťastie ma to však odrovnalo.
DENRXdc01z


Asi po hodine ma to premohlo a musel som z tohto šialenstva utiecť, a tak som sa vrátil dole do Ghátu, k rieke.

SzjGE1I7VU


Hľadajúc samotu som si sadol k tradičnému pohrebnému obradu.... OMG, spaľujú skutočné telá! Áno, teraz sa do mňa vkradla paranoja a úzkosť. Musel som sa stiahnuť do svojho hotela.

91njyF7OmL

Ale polhodina na zadnom sedadle tuk-tuku v tomto stave, na šialených indických cestách, z toho urobila cestu z pekla. Bola to maximálne vzrušujúca jazda, ale nie príjemným spôsobom. Navyše som mal také vyprahnuté ústa, že som ledva dokázal hovoriť. Našťastie, na druhý deň som už bol úplne v poriadku.

Bf6d7UQEzx

Tak teda na betel (stimulant), ktorý bol k dispozícii tu a tam po celom centre mesta.

3DQOngsxMG


To je ďalší z tých, pri ktorých vás môže uštipnúť samoľúbosť. Môže vyvolať čistý pocit stimulácie, ale rovnako, najmä keď sa zmieša s nejakou formou tabaku, môže priniesť dosť nepríjemnú a intenzívnu jazdu (podrobnosti opäť nájdete v knihe).

TS6ZntFXMQ

Zhulený slon: ako som sa s ním stretol na voľnej prechádzke po rieke v posledný deň.

P6CS8mdtxH

Jazda loďou po rieke na návrat na planétu Zem sa zdala byť dobrým nápadom.

ND1ItkeXcN


Prešiel som kilometre, ale vždy to bolo zaujímavé, čo je slovo, ktoré nedokáže vystihnúť.

DyKuc2UEOn


V skutočnosti je to Šiva, hinduistické božstvo konzumujúce konope. Práve toto spojenie umožnilo vznik súčasnej situácie v súvislosti s trávou (bhang lassi).

WHmrYzSRcg


Narazil som aj na reklamu jednej z ďalších výdajní bhang, The Blue Lassi Shop.

Fso9xK7y8X


A bolo to tam.

F65zAN1HT8


Netuším, prečo boli steny pokryté takýmito fotografiami. Pravdepodobne sú to ukameňovaní zákazníci. :)

TusCjTHz0Z

A na záver, áno, návšteva Váránasí je úžasný zážitok. Ak budete mať niekedy príležitosť ísť tam, využite ju.

Jjo9TWkDq4


V NEPOSLEDNOM RADE: ZOSTAŇTE BEZPEČNÍ
Bez ohľadu na okolnosti vlastnej cesty nezavrhujte úsudok, bezpečnosť alebo používanie procesu znižovania škôd. Ďalšie informácie nájdete v Biblii užívateľov drog. Bezplatnú kópiu verzie vo formáte PDF si môžete stiahnuť z nasledujúcej stránky: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Dúfam, že je v poriadku, že to tu môžem zverejniť, ale ak nie, dajte mi prosím vedieť (napr. ak je to príliš ťažké na načítanie atď.). Podarilo sa mi zmenšiť veľkosť fotografií na 1600px a výrazne pod 1 MB každá, ale je ich samozrejme dosť veľa. V priebehu nasledujúcich mesiacov zverejním celú sériu, ak sa nevyskytnú problémy.

Na záver dúfam, že to bude zaujímavé.
 
Top