Teoretické skúmanie: Baylis-Hillmanovej syntézy PEA prostredníctvom oxazolidónových/oxazolónových medziproduktov

ProxyProxy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Úvodná časť:

Zdá sa, že istý predajca na internete (ktorý nebude menovaný) navrhuje "novú" cestu k fenetylamínom.
Reakcia z aldehydu na amín prebieha v 3 rôznych krokoch:

1 ) Baylis-Hillmanova reakcia sa najprv použije na spojenie arylaldehydu s akrylamidom pomocou terciárnej aminovej bázy, ako je napr.
DMAP (4-dimetylaminopyridín ) alebo DABCO/TEDA (trietyléndiamín).
Akrylamid je priemyselná chemikália používaná na výrobu polymérov, je tiež spojený so spálenými potravinami.

2 ) Potom sa vykoná modifikovaná Hofmannova prestavba.
Na rozdiel od "bežnej" Hofmannovej reakcie je dôležité poznamenať, že konečným produktom nie je amín.
Medziprodukt izokyanát nepodlieha hydrolýze vodou za vzniku kyseliny karbámovej, ktorá sa potom dekarboxyluje za vzniku amínu.
Namiesto toho benzylalkohol vytvorený v kroku 1 prejde intramolekulárnou cyklizáciou za vzniku 5-členného karbamátového kruhu (ktorý je esterom aj amidom).
Dochádza k sérii rýchlych výmen protónov, ktoré potom izomerizujú nekonjugovaný oxazolidón na stabilnejší konjugovaný oxazolón.

3) V poslednom kroku sa vykoná redukcia paládia na uhlíku s použitím 3 ekvivalentov plynného vodíka.
Prvý ekvivalent vodíka sa použije na rozbitie oxazolónového kruhu, pričom vznikne ester formátu a imín , ktoré sa potom
redukujú zvyšné dva ekvivalenty vodíka. Vzniká požadovaný amín a kyselina mravčia ako vedľajší produkt.

Jemožné, že táto reakcia je už v rámci tajnej scényznáma(aj keď veľmi dobre utajená),
dovolím si však tvrdiť, že reakcia je "nová", pretože som nikdy nepočul žiadne diskusie/dokumentované správy o tejto reakcii na podobných fórach alebo v literatúre.
Presný mechanizmus reakcie nie je známy, hoci som sa pokúsil o jeho objasnenie.
Ak nesúhlasíte s mojimi mechanistickými predpokladmi, prosím, vysvetlite svoje myšlienky/kritiku so solídnym odôvodnením v komentároch.
Vašu spätnú väzbu si veľmi cením.

Literatúra:

[1]
Pedro Molina, Alberto Tarraga, v knihe "Comprehensive Organic Functional Group Transformations", 1995, ISBN: 978-0-08-044705-6

" Zistilo sa, že tetraacetát olova v pyridíne poskytuje mierny postup na uskutočnenie rýchlej, vysoko výťažnej, Hofmannovej prestavby β-hydroxy primárnych amidov na 2-oxazolidinóny prostredníctvom zodpovedajúceho β-hydroxyizokyanátu"

[2
] Shinobu Hazama, S. Ichikawa, Fumihiro Yonebayashi, v časopise Japanese Journal of Forensic Science and Technology, 2008, DOI: 10.3408/jafst.13.67

"Vyvinuli sme novú a vhodnú metódu syntézy levo-metamfetamínu s použitím d-norefedrínu (d-NE ) ako východiskového materiálu. d-NE sa spracoval s 1,1-karbonyldiimidazolom na získanie príslušného cyklického karbamátu a produkt sa spracoval s hydridom sodným a jódmetánom na vytvorenie mono-N-metylovaného derivátu amínu, ktorý sa spracoval s paládiom na aktívnom uhlí v atmosfére vodíka na katalytickú redukciu. Po pridaní vodného chlorovodíka (HCl) sa l-MA získal ako jeho HCl soľ (celkový výťažok 58 %).

Literárny mechanizmus/schéma reakcie:

GlpAdYsLND

Navrhovaný (hypotetický) mechanizmus/reakčná schéma:

7nSrmEf0FA

Otázky, na ktoré je ešte potrebné odpovedať:

1) Aké sú
presné reakčné podmienky (teplota, koncentrácia, čas rxn atď...) a činidlá potrebné na fungovanie tejto reakcie?
2) Aké sú pracovné podmienky potrebné na prečistenie každého medziproduktu?
3 ) Nie som si istý, koľko testovania a iteračného vývoja sa vyskytuje na tomto fóre.
Je niekto na fóre, kto má vhodné laboratórne priestory, ochotný to vyskúšať a poskytnúť spätnú väzbu? Sám nemám prostriedky na to, aby som to otestoval.
4 ) Je reakcia mechanicky správna? Reakcia skutočne existuje, alebo som to len vytiahol z p**e?
5) Existuje už na túto reakciunejaký postup? Ak áno, kde ho môžem nájsť?
6) Dá sa reakčná schéma upraviť tak, aby zahŕňala aj syntézu n-metylovaných derivátov (podobne ako príklad, ktorý som uviedol v literatúre).
7) Môžu sa na vyvolanie cyklizačného krokupoužiť alternatívne činidlá k tetraacetátu olova? Mám pocit, že
chlórnan nebude fungovať, pretože by tiež oxidoval benzylalkohol na ketón/fenón.
8) Môžu sa okrem DMAP a DABCO použiť ajiné terciárne amíny, napríklad trietylamín?
9) Existujú nejaké pozoruhodné vedľajšie reakcie, ktoré by znížili čistotu konečného produktu?
10) Vznikne pri redukcii racemický amín alebo sa bude prednostne uprednostňovať jeden stereoizomér pred druhým?


Toto je môj prvý príspevok na tomto fóre, takže neviem, akú spätnú väzbu môžem očakávať.
Ďakujem za prečítanie.
 

Attachments

  • x9iKPl3aOD.jpg
    x9iKPl3aOD.jpg
    123.8 KB · Views: 231
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Prečo?

Hneď na začiatku som si prečítal "Akrylamid" a "DMAP" a viem, prečo nie, ak to nie je absolútne nevyhnutné.

Prepáčte
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ide o dosť optimistické otázky, keď vidíme, že ani vedecké práce nemajú odpovede.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ahoj. na prvý pohľad to vyzerá v poriadku. Vykonali ste nejaké experimenty a vylepšenia vašich medziproduktov? Aha, dočítal som sa váš príspevok.
Tento prístup si vyžaduje mesiac alebo viac v laboratórnom výskume, moderné laboratórne vybavenie, reagencie a prístup k testovaciemu zariadeniu, aby vám dal nejaké odpovede. Tento spôsob som ešte nevidel (hovorím o druhej schéme). Pokiaľ ide o ďalší spôsob syntézy metamfetamínu, chcem vás ubezpečiť, že nebudete spokojný s prácou s výškou tlaku H2 a hydridom sodným (NaH). Každopádne sa môžete pokúsiť a urobiť si správu o syntéze. Komunita BB fóra vám bude vďačná.

Moja otázka znie, aký je dôvod takej dlhej a náročnej syntézy, ktorá sa dá urobiť rýchlejším a jednoduchším spôsobom? Okrem toho predpokladám, že tento postup nebude ekonomicky uskutočniteľný.
 
Top