Syntéza tramadolu (Ultram)

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Zdravím všetkých,

Po väčšine viac ako 8 pokusov sa mi nepodarilo vyrobiť Tramadol, aspoň nie viac ako 5 mg, ale pravdepodobne inú molekulu.

Vedzte, že moja Grignardova reakcia je správna, teplota na zapálenie 3-Bromoanisolu + Mg vločiek sa zdá byť 70 °C +/-2 °C za stáleho miešania (miešanie je dôležité na poškriabanie povrchu Mg a odstránenie oxidu. Aspoň v jednom dobrom bode.

Potom si myslím, že môj problém pochádza z Mannichovej syntézy: môj produkt nekryštalizuje v acetóne: kryštály automaticky tvoria hustejšiu kvapalnú fázu.
Odstránim 95 % acetónu a hustejšiu kvapalnú fázu odparím na platni pri 60 °C, aby som získal biele kryštály.

Ale ak sa ich potom pokúsim znovu vykryštalizovať z acetónu rovnakým spôsobom, produkt stratí 70 % hmotnosti a zachová si rovnaké vlastnosti.

Keďže hydrochlorid 2-dimetylaminometyl-cyklohexanónu by sa mal topiť pri 157-158 °C, predpokladám, že to nie je očakávaný Mannich.HCl, že?

Môže mi niekto dať nejaký tip? Alebo lepšie, skúsiť sám a podeliť sa o svoj výsledok, prosím ?

(tu je obrázok "falošného" surového Mannich.HCl 10mmol, pred rekryštalizáciou.)
 

Attachments

  • gfz01QYmLN.jpg
    gfz01QYmLN.jpg
    1.2 MB · Views: 382

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mám problémy s grignardom
Teraz prakticky reagujem 2-dimetyl aminometyl cyklohexanón s Grignardovým činidlom a vidím nárast teploty s každou kvapkou voľnej bázy, ale keď reakciu hasím chloridom amónnym, vidím malý nárast teploty len s niekoľkými kvapkami .
Po destilácii rozpúšťadla a pridaní kyseliny ( kyseliny chlorovodíkovej ) produkt nekryštalizoval.
Možno sa do reakcie dostala nejaká vlhkosť, pretože aparatúra nebola dobre utesnená.
Môže táto vlhkosť spôsobiť rozpad reakcie pred uhasením.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prečo ste reakciu uhasili pomocou NH4Cl?
 

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pripomeňte si ☝🏻☑️
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prosíme vás, aby ste takto nespamovali. Namiesto toho sa mi oplatí napísať do DM.
 
Top