Aké sú najlepšie laptopy pre opsec?

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Najlepší notebook pre opsec je SSH/VNC do raspberrypi so spusteným chvostom zamaskovaný ako rozvodná skrinka vysoko na boku vášho domu.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Iba chvosty
Prečítajte si Bibliu dnm. Je veľmi základná, ale obsahuje niekoľko bodov na začiatok.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Úprimne povedané, nezáleží na tom, aký notebook si môžete zaobstarať, pokiaľ na ňom možno spustiť tails alebo akýkoľvek iný šifrovaný operačný systém, napríklad whonix, qubes atď.

Chromebooky dokážu spustiť tails a ako povedal iný používateľ, sú kurva lacné a môžete ich vyhodiť, ak potrebujete, ale ak používate tails alebo spúšťate akýkoľvek iný šifrovaný operačný systém z USB kľúča, môžete jednoducho vyhodiť pevný disk, pretože na počítači aj tak nie je ani stopa.
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Konkrétny model notebooku je irelevantný. Nebudem však používať ten od spoločnosti Apple alebo Microsoft.

Tu je niekoľko bezpečnostných rád.
  • Po zakúpení notebooku vždy preinštalujte operačný systém.
  • Používajte Whonix vo Virtualboxe, vo vnútri kontajnera VeraCrypt.
  • Všetok trafic Whonixu smerujte cez Tor.
  • Použite silnú VPN v hlavnom OS, aby poskytovateľ internetu nevidel, že používate Tor.
  • Šifrujte hlavné úložisko a používajte rozumné bezpečné heslo pre OS.
  • Po skončení práce VŽDY zatvorte disk veracrypt.
  • Nikdy neukladajte darknetové súbory mimo zašifrovaného kontajnera veracrypt.
  • Prečítajte si tu odporúčané knihy o opsec.
 

thecurious

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Keď sa pozriem na dôvody, prečo boli ľudia za posledných 5 rokov uväznení, sú nasledovné:

- Používali špinavú kryptomenu na platenie za pizzu (admin Wallstreet-Market, Chemical-Revolution "joko7/sicario")
- Používali e-mailovú adresu, ktorá mala spojenie s reálnym svetom (Silkroad/DPR)
- Nedostatočné šifrovanie
- Zrada zo strany bývalých partnerov a údajných priateľov


Zažil som a musel som zažiť prostredníctvom orgánov činných v trestnom konaní, že TrueCrypt bol v tom čase nepriestrelný a VeraCrypt je nepriestrelný teraz.

Moje vyšetrovanie bolo nedávno ukončené, zabavený (a zašifrovaný) hardvér nebol odovzdaný, ale nič sa nedalo nájsť.

Moje osobné odporúčanie (v závislosti od miestnych zákonov) okrem všetkých šialených výziev pre Linux a spol:
- Používajte notebook len s napájacím káblom (vyberte batériu).
- Nainštalovať najnovšiu verziu VeraCrypt
- Nikdy nepoužívajte špinavé peniaze, ktoré ste zarobili iným spôsobom, na spotrebu, t. j. na jedlo, pitie atď. Najskôr ich premeň na hotovosť, nepoužívaj ani Monero - iba peniaze sú absolútne anonymné.
 
Top