Sinteza 1-fenil-2-propanona (P2P) iz dietil(fenilacetil)malonata

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Fantje, ne nasedajte kultu svetega refluksa. Refluksiranje samo po sebi nima nobene vrednosti, razen iluzije, da se nekaj dogaja, ki jo ustvarja.

Z H2SO4 in oksalno kislino (najbolje), pa tudi s fosforno kislino in katero koli organsko kislino, kot so ocetna, mravljinčna ali citronska, lahko dosežemo skoraj kvantitativne rezultate, če zmes počasi segrevamo dve uri na 95 °C, jo zadržimo 30 minut in jo nato ohladimo. Dodajte majhno količino topila, ki ni DCM (toluen, ksilen, eter), saj lahko organska kislina izpade, zato se priporoča zbiranje z vrha. Uporabimo lahko bencinski eter 40/60 in ne potrebujemo veliko, vendar na koncu dobimo TRI plasti: Zgornja plast je petrol eter z raztopljenim P2P. Srednja plast je P2P z raztopljenim pet-etrom*. Spodaj pa je mešanica kisline (ki se lahko brez težav ponovno uporabi).

*Zveni smešno, vendar je tako: Pet-eter in P2P raztopita nekaj drugega, vendar se ne mešata prosto. Tako dobimo tri plasti, ki so me že pred časom spravile ob živce. Dokler nisem ugotovil tega.......

200 g oksalne kisline dihidrata
300 ml vode
100 ml H2SO4 37 % (baterijska kislina)
vsa oksalna kislina se ne bo raztopila - ni problema
S tem lahko predelamo najmanj 200 ml rdečega olja 20230
Ves čas je potrebno zelo močno mešanje.
Mešanico vode in kisline lahko ponovno uporabite.
Ne več kot 95 °C daje svetlo rumeno P2P neposredno, brez pare ali druge destilacije.
Kadar uporabljate ločilni lonček, najbolje ločite, dokler je še vroče in oksalna kislina ne izpade. ali pa ga dajte v čašo v zamrzovalnik, pri čemer se dno čaše dotika hladnega, tako da začne kristalizirati od tam. Če to storite, ne potrebujete nobenega topila, kislina in voda, ki kristalizirata z dna, potisneta P2P na vrh in po dveh ali treh urah ga lahko preprosto odlijete, pri čemer P2P ne bo ostal nazaj.

Pri tem sem se zelo potrudil, lol
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učitelj, ali lahko fenilaceton sintetiziramo samo z uporabo oksalne kisline, vodne baterijske kisline in teh treh materialov
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Navedite količino snovi p2p, prosimo.
ali imate rdeče olje? nenavadno je, da sem imel pod isto številko rumeno olje.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Kako diši? V vsakem primeru pa mora biti svetlo rumena do zlatorumena (svetlejša barva je boljša), res je precej enostavno, rdeče olje + voda + oksalna kislina + 38 % H2SO4, segrejte na največ 95 °C, nekaj časa zadržite na tej temperaturi in pustite, da se ohladi. Najpomembnejše je močno mešanje! Dokler se ne konča in ohladi, seveda.
Teoretični maksimalni izkoristek je približno 45 g P2P iz 100 g 20320-59-6, moj izkoristek ni bil nikoli manjši od ~40 g visokokakovostnega P2P iz 100 g izhodnega materiala, ko sem ugotovil metodo, ki je zelo podobna metodi, ki jo je uporabil izumitelj sinteze in jo objavil v članku, ki ga je napisal o njej.

 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Na voljo sta dve možnosti:
Prva: nimate 20230-59-6, ampak nekaj drugega.
Druga: Menite, da ste naredili, kar sem napisal, vendar ob podrobnejšem pogledu zaradi nesporazumov/jezikovnih težav ali česar koli drugega niste.

Ugibam, da je številka dve, po mojih izkušnjah bo.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učiteljica, ali lahko vprašam, za katero vrsto rdečega olja gre
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Oprostite, ali je to turško rdeče olje?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Kakšno topilo je dietilacetat (fenilacetil) malonat
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, to ni topilo. Je predhodnik za P2P. Dietil(fenilacetil)malonat cas 20320-59-6.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učitelj, ali je to acetofenon?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali ste v Googlu prepovedani?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kaj vas je torej pregovorilo, da ga uporabljate? Poslal sem vam ime in cas.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Pozdravljeni, učitelj, ker sem Avstralec, je težko najti gradiva, vendar bi jih moral biti sposoben najti vse
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učitelj, ali je treba pred sintezo amfetamina in efedrina efedrin nevtralizirati? Prej nisem vedel, da se veliko efedrina izgubi, zato sem želel najprej dokončati preostale snovi
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učitelj, ali poznate N-fenilketon
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Pozdravljeni, prijatelj, sodeč po vprašanju, ki ste ga poslali. Vaša kemijska podlaga je ničelna. Priporočam vam, da si najprej ogledate uvod v kemijo, segrevanje, mešanje, filtriranje, ekstrakcijo, antieksrakcijo in nekaj preproste kemijske opreme, bučke, čaše, lijake za ločevanje tekočin in nekaj drugih osnovnih kemijskih potrebščin. Tako boste lažje razumeli nekatere niti, ki jih je objavil forum BB.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Hvala, učiteljica. Trdo se bom učil
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Kako sintetizirati dietilfenilacetilmalonat
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Učitelj, kako se iz malonske kisline sintetizira dietil malonat?
 

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
IlkqYCsUOz


vsakdo lahko pomaga
Po končanem peturnem refluksu sem zmes prenesel v ledeno kopel in nameraval narediti alkalno pH(12)

Sprva je vse potekalo dobro, vendar sem naredil napako in dvignil pH na 14, zaradi česar se je zmes strdila.

Ali lahko zmes še vedno uporabim?"
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, 12 in 14 pH razlike ne morejo povzročiti te težave. Verjetno gre za nereagiran predhodnik ali njegovo primes/nečistočo. Lahko ga filtrirate in destilirate s paro za naslednjo uporabo.
 
Top