4-MMC - Kaj je tu narobe.

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Hej, fantje, želim narediti nekaj mefedrona, vendar ga ne razumem

100 g 2b4mp sem raztopil v 300 ml DCM. Nato sem v treh korakih dodal 150 mL metilamina.
Produkte sem opral z vodo in jih ločil.
Izdelek je bil temno oranžne barve.
Nato sem začel dodajati raztopino Aceton/HCl, dokler pH ni bil 5,5.
Nato pa sem opazil... Mefedron ni izpadel. Zakaj ne?

Zadnjič sem uporabil metodo stresanja in pečenja z benzenom namesto dcm in to je delovalo.
Tokrat pa... kaj sem zamudil?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ne vem ničesar. Zdi se, da bi morali uporabiti 200 ml ( ali g?) metilamina, če je gramov, 232 ml. To bi bila stoiceometrična količina. Mislim, da bi se glede na to, koliko hcl ste uporabili, lahko veliko tega raztopilo v tej vodi.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Spet sem naredil tko, kot je bilo treba.

Enkrat sem uporabil 500 ml DCM in raztopil 100 g 2b4mp v RBF. Nato sem v RM dal 200 mL metilamina 40 % v času in pustil, da je pri 38 °C reagiral ob mešanju 2,5 ure.
Nato sem jo izpiral z dH2O in zbral organsko fazo.
Nato sem ji dodal 37 % HCl, dokler ni pH = 5,5, in spet nič... Samo temno rjavo oranžna raztopina.

Drugi poskus, ki sem ga opravil vzporedno, je bil 500 ml DCM v steklenici in 100 g 2b4mp.
Nato sem ji dal 200 mL metilamina v 50 mL korakih in jo stresal 2,5 ure.
Nato sem izpiral in tako naprej, kot sem naredil v zgornjem opisu. In spet nič... Zakaj?

Zadnjič sem naredil popolnoma enako, vendar z benzenom kot topilom, in je delovalo odlično.
Kaj je tu narobe?
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Pozdravljeni,

Ali ste upoštevali, da je pri uporabi DCM organska faza z vašim izdelkom običajno spodnja plast, voda pa plava na vrhu?

Če to spoštujete, je tu tako ali tako veliko vprašanj.
Frit je bil na pravi poti, vendar ste uporabili veliko preveč metilamina.
Stehiometrično razmerje reakcije je 1:1. 1 mol 2-bromo-4'-metilpropiofenona reagira z 1 mol metilamina, pri čemer nastane 1 mol 4-MMC proste baze. Količine, ki ste jih uporabili, ustrezajo 0,440 mola 2b4mp na 1,931 mola metilamina. Uporabili ste približno 4,4-krat več metilamina, kot je bilo dejansko potrebno.
S 100 g 2b4mp in stehiometričnim razmerjem 1:1 potrebujete 38,12 ml 40-odstotnega metilamina v vodi.
Uporaba prevelikih količin metilamina povzroča številne težave, s katerimi se boste morda morali spopasti zdaj:

1. Potencial sintetičnih stranskih proizvodov
Poveča se verjetnost nastanka neželenih stranskih proizvodov. Nečistoče lahko močno vplivajo na kristalizacijo hidroklorida.

2. Nespoštovanje Nernstovega distribucijskega zakona
Enkratno izpiranje z vodo ni dovolj,,, to morate storiti vsaj trikrat (s svežo vodo). V nasprotnem primeru prenesete veliko nečistoč v prosto bazo. Če se kaj kristalizira, morate to nato izprati z acetonom. Manj ko je nečistoč v osnovi, manjša je izguba izdelka zaradi izpiranja z acetonom.

Če izdelka niste pomotoma prevrnili v stranišče, se morate zdaj ukvarjati s čiščenjem nereda.
To ni le nadležno, temveč tudi nepotrebno dodatno delo. Ali imate napravo za destilacijo, da se znebite topil??

S spoštovanjem
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Da, obdržal sem poraženo organsko fazo.
Nisem izračunal, koliko metilamina potrebujem. Vem, da je bil metilamin dodan v presežku, in uporabil sem enako razmerje, ki je opisano v večini tem tukaj.
Zadnjič sem uporabil enako razmerje in je delovalo dobro.
In da, večkrat sem ga opral z vodo, ne samo enkrat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Pred nekaj meseci sem v neki temi povedal, da je fant uporabil 8 x stojiciometrično količino metilamina, in odgovoril je, da je upošteval navodila, zato sem preveril sintezo na tem mestu in res je, da zahtevajo večkratno x uravnoteženo količino. Preverite jih sami in se prepričajte.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdi se torej, da preostane le še to, da reakcija ni dosegla zahtevanih temperatur, da ni reagirala dovolj dolgo ali da je bil hcl premalo/preveč protoniran. Tudi meni je ta sinteza spodletela. Pravzaprav dvakrat, v etil acetatu. Zadnjič sem dobil kristale, ki so bili videti prav, imeli so pravo topnost v več topilih, topili so se pri pravi temperaturi in bili identični izdelku, ki sem ga pripravljal, le da so imeli 0 moči. Izdelujem svoj metilamonijev klorid in ga rafiniram. Sem v zagati. CH³NH²HCl je videti drugače kot amonijev klorid. Pri nevtralizaciji z NaOH+ voda oddaja vnetljiv plin.... Ne razumem. 2-b-4-mp ti izžge oči in izcedi nos, hkrati pa diši po oranžnem likerju. Tudi jaz sem izgubljen.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Enkrat sem poskusil tudi v etil acetatu in izdelek ni bil močan. Ne vem, morda pa reakcija z etil acetatom ni dobra pot?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Bratec, tukaj sem nov, vendar še nikoli nisem slišal takšnih neumnosti. Proizvodnja mefedrona je kot proizvodnja sladoleda, preprosta in prijetna. Lahko narediš metilamin, ne pa mefedrona xD. Ph nima nobene zveze s tem, lahko imaš ph 1 in še vedno dobiš 4mmc. metilamin naj bi bil 20ml 200nl 2l odvisno od količine 2b4m 10g 100g 1kg. Enako velja za topilo, več kot ga je, več je končnega izdelka. Obstaja ruska tabela o tem, kako dolgo je treba kuhati dcm in kako dolgo je treba stresati dmso. enako pri čiščenju voda+soda nekajkrat voda in ekstrakcija s topilom Aceton sploh ni potreben samo v procesu kristalizacije. To je filozofija proizvodnje 4mmc in 3mmc.
 

Attachments

  • NB4PsIAQRi.jpeg
    NB4PsIAQRi.jpeg
    4.8 MB · Views: 176
  • zr9xI5Ogo1.jpeg
    zr9xI5Ogo1.jpeg
    5.1 MB · Views: 288
  • oxbnyTZj3s.jpg
    oxbnyTZj3s.jpg
    4.7 MB · Views: 105
  • KU0cMW4gNR.jpg
    KU0cMW4gNR.jpg
    4.1 MB · Views: 101
  • bhPKSYpnWV.jpg
    bhPKSYpnWV.jpg
    4.2 MB · Views: 154

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takšne neumnosti, kot je kaj? O Ph govorim zato, ker izhajam iz metilamin HCL ( metilamonijev klorid) in ga deprotoniram in-vitro ( no, poskušam) metilamin je pri nas nedosegljiv, želim si, da bi ga lahko samo kupil. Če ti ga nekdo pošlje po pošti, je to tako enostavno in nevarno, kot če bi ti po pošti poslali krek ali lsd.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Tako nadležen odnos, da ne vidim smisla v norčevanju iz nekoga, ki išče pomoč. Če želite pomagati, samo povejte, kaj bi lahko šlo narobe, namesto da pripovedujete svoje življenjske zgodbe, kot da je nekomu mar.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Bratec, iz videoposnetka o benzenu se učim sam. Toda iz tega, kar sem napisal tukaj, lahko to odlično opraviš, kot lahko vidiš. V svojem življenju sem opravil že 3 sinteze 4mmc. Ne vem, kako naj pomagam, če ni pokazal, kako deluje njegova sinteza, da bi mu lahko kdo dal kakšen nasvet.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Ko vržem vso kislino, jo dobim in stvar ni tako slaba O drugih barvah samo belo mleko
 

Attachments

  • 29RTMsPvqI.jpg
    29RTMsPvqI.jpg
    4.1 MB · Views: 107

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Danes sem poskusil dvakrat in dobil enak učinek.
U potrebujete te kot kaj u storiti in morda vam lahko nekdo pomaga bro.
 

Attachments

  • OkfG592cYn.jpg
    OkfG592cYn.jpg
    3.3 MB · Views: 92
  • e142pmyVR5.jpg
    e142pmyVR5.jpg
    2.7 MB · Views: 93

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
I'm get ph 4.
Potrebujem suho tekočino in jutri bom povedal, koliko gramov sem dobil.
 

Attachments

  • PAb4rYHOsJ.jpg
    PAb4rYHOsJ.jpg
    4 MB · Views: 95

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Od 100 g 2b4m, vendar potrebujete suho jutri pošljite u suhi prah
 

Attachments

  • RHkoBh1ZGu.jpg
    RHkoBh1ZGu.jpg
    3.5 MB · Views: 147

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
V moji kleti ni toplo in traja dolgo časa, da se posuši. Še vedno je mokra
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Trdite, da ste iz BK4 dobili več kot 100-odstotni donos, kajne?
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
zakaj ga preprosto ne zdrobi in naredi tanko plast za hitrejše izhlapevanje topila?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
je bil 146g dobro.
je še vedno moker, vendar je zdaj izgubil 46 g.
če je suho, lahko dobite 75g naredite 60g suhega prahu
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Kaj se dogaja z vami? Pošiljaš mi slike prek DM, potem pa vse slike spet objaviš tukaj... In zdaj? Ne razumem. Vprašanje je bilo, ali mi lahko kdo pove, kaj je šlo tu narobe, ker sem naredil vse kot običajno, le da sem benzen zamenjal z DCM in se, čudno, ni oboril noben produkt. Postopek je enak, kot je opisan v skoraj vsaki drugi temi tukaj in tudi enak, kot ste mi ga opisali, razen topila.
Ali lahko prispevate kaj koristnega ali se želite le pohvaliti, da niste imeli nobenih težav? O isti stvari sva že razpravljala prek DM, vendar do zdaj nisi mogel izpostaviti napake v mojem pristopu... Zato se sprašujem, kaj nam s tem želite sporočiti.

Zdaj pa se vrnimo k temi... Ponovno sem razmišljal in ugotovil, da sta bila moje topilo in metilamin zelo hladna, prišla sta naravnost iz hladilnika, ko sem ju mešal skupaj. Nisem prepričan, ali je to lahko razlog, saj sem vse skupaj z mešanjem segreval 2,5 ure pri 38 °C in tudi med poskusom stresanja in pečenja je pri reakciji nastalo dovolj toplote. Pri naslednjem poskusu bom poskrbel, da bosta raztopina 2b4m/DCM in metilamin pred mešanjem vsaj na sobni temperaturi.
V nasprotnem primeru bom moral naslednjič poskusiti z drugim topilom.
Ali ima kdo še kakšno idejo? Ne morem ugotoviti, kako je s tem... Razen zamenjave benzena z DCM nisem naredil nič drugače kot običajno in nič drugače od tega, kar je opisano na številnih mestih tega foruma.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Mnogi ljudje v PD promovirajo svoje metode sinteze in ponujajo plačljive storitve. Pri tem ne ustvarjajo svojih niti, temveč objavljajo v temah drugih ljudi.
V težavnih situacijah pri sintezah se lahko v zasebnih sporočilih brezplačno obrnete na strokovnjake s foruma. In poskušali vam bomo pomagati.
Poslal sem vam sporočilo.

Potrebno je razumeti vaša dejanja korak za korakom in izvesti popravke.
 
Top