4-MMC - Kaj je tu narobe.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdi se torej, da preostane le še to, da reakcija ni dosegla zahtevanih temperatur, da ni reagirala dovolj dolgo ali da je bil hcl premalo/preveč protoniran. Tudi meni je ta sinteza spodletela. Pravzaprav dvakrat, v etil acetatu. Zadnjič sem dobil kristale, ki so bili videti prav, imeli so pravo topnost v več topilih, topili so se pri pravi temperaturi in bili identični izdelku, ki sem ga pripravljal, le da so imeli 0 moči. Izdelujem svoj metilamonijev klorid in ga rafiniram. Sem v zagati. CH³NH²HCl je videti drugače kot amonijev klorid. Pri nevtralizaciji z NaOH+ voda oddaja vnetljiv plin.... Ne razumem. 2-b-4-mp ti izžge oči in izcedi nos, hkrati pa diši po oranžnem likerju. Tudi jaz sem izgubljen.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Enkrat sem poskusil tudi v etil acetatu in izdelek ni bil močan. Ne vem, morda pa reakcija z etil acetatom ni dobra pot?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
V moji kleti ni toplo in traja dolgo časa, da se posuši. Še vedno je mokra
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Trdite, da ste iz BK4 dobili več kot 100-odstotni donos, kajne?
 
View previous replies…

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
je bil 146g dobro.
je še vedno moker, vendar je zdaj izgubil 46 g.
če je suho, lahko dobite 75g naredite 60g suhega prahu
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Kaj se dogaja z vami? Pošiljaš mi slike prek DM, potem pa vse slike spet objaviš tukaj... In zdaj? Ne razumem. Vprašanje je bilo, ali mi lahko kdo pove, kaj je šlo tu narobe, ker sem naredil vse kot običajno, le da sem benzen zamenjal z DCM in se, čudno, ni oboril noben produkt. Postopek je enak, kot je opisan v skoraj vsaki drugi temi tukaj in tudi enak, kot ste mi ga opisali, razen topila.
Ali lahko prispevate kaj koristnega ali se želite le pohvaliti, da niste imeli nobenih težav? O isti stvari sva že razpravljala prek DM, vendar do zdaj nisi mogel izpostaviti napake v mojem pristopu... Zato se sprašujem, kaj nam s tem želite sporočiti.

Zdaj pa se vrnimo k temi... Ponovno sem razmišljal in ugotovil, da sta bila moje topilo in metilamin zelo hladna, prišla sta naravnost iz hladilnika, ko sem ju mešal skupaj. Nisem prepričan, ali je to lahko razlog, saj sem vse skupaj z mešanjem segreval 2,5 ure pri 38 °C in tudi med poskusom stresanja in pečenja je pri reakciji nastalo dovolj toplote. Pri naslednjem poskusu bom poskrbel, da bosta raztopina 2b4m/DCM in metilamin pred mešanjem vsaj na sobni temperaturi.
V nasprotnem primeru bom moral naslednjič poskusiti z drugim topilom.
Ali ima kdo še kakšno idejo? Ne morem ugotoviti, kako je s tem... Razen zamenjave benzena z DCM nisem naredil nič drugače kot običajno in nič drugače od tega, kar je opisano na številnih mestih tega foruma.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Mnogi ljudje v PD promovirajo svoje metode sinteze in ponujajo plačljive storitve. Pri tem ne ustvarjajo svojih niti, temveč objavljajo v temah drugih ljudi.
V težavnih situacijah pri sintezah se lahko v zasebnih sporočilih brezplačno obrnete na strokovnjake s foruma. In poskušali vam bomo pomagati.
Poslal sem vam sporočilo.

Potrebno je razumeti vaša dejanja korak za korakom in izvesti popravke.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
pokažite meni in drugim ljudem sliko in povejte, kaj počnete korak za korakom. bro, kako vam lahko kdo pomaga, če ne vidite svojega dela?
Da, pokažem vam, da je mogoče dobiti čist prah, uporabljam enake korake kot na videoposnetku z benzenom in nmp. Nisem izdeloval na dcm, vendar je način podoben.
Uporabljam 4-metilenopropiofenon in brom ter korake, ki jih imate na videu.
Na videoposnetku imaš tudi video samo z etil acetatom in nmp.
 
Top