4mmc sinteza

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
Tudi DCM je dober, vendar ne pozabite, da bo organska plast na dnu, vodna plast pa na vrhu:

1) Raztopite 1 kg ali 2-Br-3-kloropropiofenona ali v 4 l DCM
2) temu dodajte 2 l metilamin 40% in mešajte 4 h. Če delate z večjimi količinami, npr. 50 kg 2br3, morate metilamin dodajati zelo počasi 1-1,5 h, da temperatura ne preseže 39 stopinj ..., po dodajanju vsega metilamina mešajte 3 h
3) ločite organsko spodnjo plast in jo 2-krat sperite z vodo.
4) zmešajte 0,390 ml HCl 37 % s 300 ml vode
5) dodajte raztopino kisline v organsko plast in jo ohranite na največ 20 stopinjah. Mešajte 15 min v večji količini dlje ... (lahko se pojavi oborina končnega izdelka).
6) po 15 min vse skupaj segrejte na 39 stopinj, dokler se vsa oborina ne raztopi v vodni plasti. Prenehajte mešati in ohranjajte temperaturo na 39 stopinjah, dokler se plasti ne ločijo.
7) Dekantirajte vodno plast in ji dodajte 1200 ml acetona. Vse skupaj rahlo zavrite in nato prelijte v kiveto za kristalizacijo. Če se pri sobni temperaturi ne pojavi nič, dajte kiveto za 2 dni v hladilnik pri 5 stopinjah.
Čakamo na fotografije končnega izdelka... ;)
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
38
Reaction score
12
Points
8
Zakaj mora po tem, ko je postavljen v notranjost, kuhati brez tega Ne vidite dveh plasti?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Dodal sem 300 ml Hcl v 300 ml vode s prosto bazo, ki se hitro zgosti z mešanjem in počasnim dodajanjem
 

Attachments

  • rDH30nGbOg.jpg
    rDH30nGbOg.jpg
    157.6 KB · Views: 181

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni vsi"", testiral sem reakcijo s toluenom, vendar je v erlenmajerici bela, kot mleko, ko dam 2B4M v toluen,,,,
Ali je to dobro? Ali je to normalna barva?
 
Top