5-Meo-Mipt iz 5-Meo triptamina , ali bo to delovalo?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Thikal ima nekaj zapletene metode sem se spraševal, če obstaja drug način ,

na splošno nekaj takega.

10 g 5-MeO-triptamina se raztopi v metanolu in 24 ur meša v 5 g acetona. Nato se reakcijska posoda ohladi v zamrzovalniku in prenese v ledeno kopel/suho ledeno kopel. Naenkrat se doda 70 ml 37-odstotnega formaldehida, raztopljenega v metanolu, in reakcijska zmes se meša 30 minut, preden se zelo počasi doda 10 g praška NaBH4, tako da temperatura reakcije ne preseže 0C.

Ko je dodan ves NaBH4, se zmes pusti mešati eno uro pri sobni temperaturi, filtrira se, če nastanejo trdne snovi, doda se HCl, dokler mešanica nima pH približno 3, metanol pa se upari (po možnosti v vakuumu). Preostalo zmes nato speremo s 3x 25 ml DCM, ki ga zavržemo/recikliramo. Vodni raztopini nato dodamo NaOH, dokler pH ni približno 10, in raztopino ponovno speremo s 3x 25 mL DCM, ki ga zberemo in shranimo.

5-MeO-MiPT prosta baza se zdaj raztopi v DCM. Od tu naprej z njo počnite, kar želite.

Kako se to sliši? V bistvu najprej imine z acetonom, nato metilacijo s formalinom kot dmt, čeprav bo donos majhen, je dovolj nekaj gramov, ker je zelo močan.

Kakršni koli predlogi ali izboljšave? poskusil bom čez približno mesec dni, ali bi naredil kaj drugače?
 

Attachments

  • IsE7nTKRi6.jpg
    IsE7nTKRi6.jpg
    166.4 KB · Views: 488

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Sliši se dobro, vendar če nimate DCM, ga lahko nadomestite z etilnim alkoholom.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Uporaba NaBH4 je lahko nevarna zamenjava za Na2CO3
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ti predlogi niso enakovredni snovem. Na2CO3 ne more nadomestiti NaBH4. Prav tako je DCM nepolarno topilo, medtem ko je EtOH polaren.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kje ste vzeli ta priročnik?
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

samo prijatelj se je domislil , mislim, da sem pozabil, po mešanju z acetonom, redukciji z nabh4 in metiliranju s formalinom in nabh4 , kako se to sliši.
naletel sem na sintezo MIPT iz triptamina , mislim, da bi bilo enako, le da bi uporabil 5meo-t
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Zapisoval sem ga v beležnico, ko mi je prišlo na misel, da je treba acetonski imin najprej reducirati do T-HN-iPr pred metiliranjem ...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sliši se zanimivo, poskusite in nam delite svoje rezultate =)
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

z veseljem bi rad prispeval k forumu , tukaj je sinteza za Mipt iz triptamina z reddita , tako da teoretično samo, če jo naredimo s 5meo-t , bi morali dobiti 5meo-mipt, kajne? , samo predlog , kaj bi bilo bolje za prvi korak za nastanek 5 meo - izopropil ? , mešanje 24 ur pri RT, da se dobi imin , ali narediti kot reakcija spodaj ? ker v tem prispevku se zdi, da je 15m pri 0C dovolj in nato zmanjšati.

V 100 ml metanola smo raztopili 4 g tripamina (25 mmol), to smo ohladili na 0 °C v ledeni kopeli s soljo. V mešanje metanola smo dodali 3,70 ml (50 mmol) acetona, 15 minut kasneje smo dodali 1,45 g NaBH4 (37,5 mmol) dovolj počasi, da je bila raztopina pod 5c. Raztopino smo 60 minut mešali v ledeni kopeli. Po 60 minutah so jo mešali v vodni kopeli pri 35 °C, da so ugasnili NaBH4, metanol so ohladili nazaj na 0 °C in dodali 2,20 ml (25 mmol) 37-odstotne raztopine formaldehida. To se je mešalo 60 minut, čemur je sledilo počasno dodajanje 0,65 g NaBH4 (17,5 mmol), to se je ohladilo in dodajanje formaldehida se je ponovilo. Po dodajanju se je 48 ur mešalo pri RT. Reakcijsko mešanico smo nato prelili v 100 ml 5-odstotne ocetne kisline, metanol smo destilirali, kislo fazo pa izpirali 2x30 ml ksilena. Kisla faza je prešla iz jantarne barve v zelo svetlo rumeno. Vodno fazo smo bazificirali in ekstrahirali 3x25 ml acetona, aceton smo posušili nad MgSO4 in ga oborili kot fumeratno sol. Pridobljenih je bilo 2,38 g MiPT fumerata.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
ta je veliko bolj smiseln
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da
Zakaj menite, da je IPA boljši od MeOH (ki je prikazan v obeh metodah)?
Za preverjanje zaključka reakcije lahko uporabite TLC
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ne razumem vrstnega reda reakcij, zakaj dodate formaldehid pred NaBH4, ali ne bi najprej želeli reducirati izopropil-imina v izopropil-amin, nato pa dodati formaldehid in ga ponovno reducirati, pri čemer dobimo MiPT
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mislim, da ste napačno razumeli. Pravilno je zaporedje: formaldehid in nato NaBH4
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Toda ali ni treba najprej reducirati imina, ki nastane pri reakciji triptamina z acetonom? To je
Osnovni triptamin + aceton -> imin
imin + nabh4 -> izopropiltriptamin
izopropiltriptamin + formaldehid -> drug imin
ta drugi imin + nabh4 -> MiPT

Nisem vedel, da lahko nereducirani imin reagira s formaldehidom. Ali je tako?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Prosil sem ga, naj deli rezultat te sinteze. Vaša shema je bolj smiselna. Avtor je verjetno dobil nekaj manjših izkoristkov zaradi tega, ker je vse reagiralo v enem loncu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
@Bennychairman @Opal Avtor piše o 2,38 g od 4 gramov triptamina. 44-odstotni izkoristek. Ni tako slabo glede na nizko težavnost te sinteze.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
kaj pa, če bi ga dobili iz izopropiltiptamina z neposrednim metiliranjem z Me2SO4but I ont know if 1H is prone to be methylated therefore a most convinient protection on the nr. ! with good recovery wrhyng kadt was assas8
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Prosim, opravičite mojo jezikovno napako, ker sem bil pomirjen in sem poskušal pisati v naglici, šlo mi je za to, ali je mogoče dimetilsulfat slučajno uporabiti za metiliranje monoizopropiltriptamina brez metiliranja heterocikličnega indolnega dušika (N1) in katera je morda najprimernejša metoda zaščite/deprotekcije? hvala! In se opravičujem tako za svojo "francoščino" kot za pomanjkanje zdrave pameti, obljubim, da sem boljši, ko nisem uspavan.

P.S. uprava bi morala zavrniti moje objavljanje neskladne kemije.
 
Top