5-Meo-Mipt iz 5-Meo triptamina , ali bo to delovalo?

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Ali poleg formaldehida obstajajo še kakšne druge možnosti?
 

andrewbarron1988

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Zagotovo
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Živim na območju, kjer je precej težko dobiti takšne izdelke,
zato bi vam bil hvaležen, če bi me obvestili o morebitnih alternativah.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
dimetil sulfat; trimetil fosfat ali dimetil karbonat in baza ... dimetil sulfat je smrtno nevaren
 

Emelia

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 18, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Postopek, ki ste ga opisali, opisuje sintezno pot za pretvorbo 5-MeO-triptamina v 5-MeO-MiPT freibazo z vrsto kemijskih reakcij. Tukaj je kratka analiza postopka:

  1. Raztapljanje v metanolu in acetonu: Raztapljanje 5-MeO-triptamina v metanolu in acetonu služi kot sistem topil, ki olajša nadaljnje reakcije.
  2. Reakcija s formaldehidom in NaBH4: z dodajanjem formaldehida (kot formalin) in natrijevega borohidrida (NaBH4) najverjetneje nastane vmesni iminski produkt z reakcijo reduktivne aminizacije. To je običajna metoda za uvajanje alkilnih skupin na aminske spojine.
  3. Prilagajanje pH in ekstrakcija s topilom: Z uravnavanjem pH s klorovodikovo kislino (HCl) in naknadnim izpiranjem z diklorometanom (DCM) odstranimo nečistoče in iz reakcijske zmesi izločimo želeni produkt. DCM se običajno uporablja kot organsko topilo za ekstrakcijo.
  4. Bazifikacija in ekstrakcija z dodatnim topilom: Z dodajanjem natrijevega hidroksida (NaOH) za bazifikacijo vodne raztopine in nato z ekstrakcijo z DCM dodatno očistimo izdelek in odstranimo vse preostale nečistoče.
  5. Raztapljanje proste baze 5-MeO-MiPT: Končni korak vključuje raztapljanje želenega izdelka, proste baze 5-MeO-MiPT, v DCM za nadaljnjo obdelavo ali čiščenje.
Čeprav opisana sintezna pot opisuje verjeten način pretvorbe 5-MeO-triptamina v 5-MeO-MiPT freebazo, je treba upoštevati naslednje vidike:

  • Varnostniprevidnostni ukrepi: Številne kemikalije, vključene v postopek sinteze, vključno s formaldehidom in natrijevim borohidridom, so lahko nevarne in zahtevajo previdno ravnanje v dobro opremljenem laboratoriju z ustreznimi varnostnimi ukrepi.
  • Izplen in čistost: Opisana sintezna pot lahko da različne rezultate glede izkoristka in čistosti produkta. Za pridobitev želenega produkta z visokim izkoristkom in čistostjo bo morda potrebna optimizacija reakcijskih pogojev in korakov čiščenja.
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Kot pravi Opal, mislim, da je potek reakcije naslednji.

1 Bazični triptamin + aceton -> imin
2 imin + nabh4 -> izopropiltriptamin

Imam sliko reakcije #1-#2, vendar pri tej reakciji nastaja H20, kajne?

3 izopropiltriptamin + formaldehid -> drug imin
4 ta drugi imin + nabh4 -> MiPT

Tu lahko nekako razumem to reakcijo, vendar hkrati čutim nekaj, kar nima smisla.
Če vas to ne moti, ali mi lahko poveste nekaj več podrobnosti o reakciji #3-#4?
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Pravzaprav ne razumem pomena druge sintezne poti, ki jo je predlagal Bennychairman.

"To smo 60 minut mešali v ledeni kopeli. Po 60 minutah se je mešalo v vodni kopeli 35c, da se je ugasnil NaBH4, metanol se je ohladil nazaj na 0c in dodalo se je 2,20 ml (25mmol) 37% raztopine formaldehida. To se je mešalo 60 minut, čemur je sledilo počasno dodajanje 0,65 g NaBH4 (17,5 mmol), to se je ohladilo in dodajanje formaldehida se je ponovilo."

Ne razumem, zakaj bi bilo treba formaldehid po ohlajanju večkrat dodajati.
 

Mona857

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 2, 2023
Messages
40
Reaction score
15
Points
8
Deals
1
Veselimo se vaših eksperimentalnih rezultatov
 
Top