5-minutna sinteza metkatinona (iz psevdoefedrina)

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Potrebujemo samo eno pakiranje zdravila sudafed 720 mg psevdoefedrina (ali lokalnega ekvivalenta) in 350 mg KMnO4.

Vzamemo tablete, jih položimo med dva lista papirja in jih s kladivom uničimo v prah (tudi rdeči ščit).

V kozarec nalijemo približno 80 ml tople vode (ne hladne, vendar ne vroče kot iz lonca), dodamo naš prah in mešamo, dokler se vsi večji deli ne utekočinijo. Zdaj KMnO4 posujemo med ista dva lista papirja in ga prav tako zmeljemo v prah. Naš prah dodamo naši mešanici, jo enkrat za spremembo premešamo, dokler ne izgine vsa rdečica KMnO4 (oprostite, če ste daltonisti) in bomo imeli samo vodo, pomešano z hlapi, podobnimi kavi. Sedaj vzamemo papirnato brisačo (nikakor ne kakšnih ročic ali tp!!!), ki jo naredimo v velikosti 1/4 in debelini 4x kvadrat, jo obrišemo z malo hladne vode in jo položimo na drugo steklo. Sedaj na brisačo nežno očistimo našo mešanico - naravno se bo filtrirala (preostanek iztisnemo in smo presenečeni, kako se papirnate brisače ne lomijo, kot bi se lomile tp in ch). Vsa diamantno čista tekočina je naš izdelek, vsi žgoči hlapi pa morajo ostati na brisači. Zame ni boljšega ketona od metkatinona. :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ali ste že preverili svoj katinon z reagenti za testiranje zdravil? Ima reakcijski produkt temno rjavo barvo? Ali lahko pokažete slike te metode ali sintetiziranega izdelka, če je to mogoče?
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
:) Lahko bi vam pokazal vse, vendar tam ni veliko za videti Metkatinon (efedron) je v naši državi zelo priljubljen.

Izdelek je kristalno čista tekočina - rjava kavi podobna stvar, ki jo zavračate.

Tukaj imate videoposnetek izdelave za posnetke (daljši čas):
 

krtl91

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
hı bro. thx za informacije. ı bi rad vprašal, ali lahko po tem, ko dobimo bistro tekočino kot naš izdelek, tekočino izparimo in jo imamo v obliki kristalov (prahu)? hvala.
 

Putin's Daddy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2022
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Eno majhno vprašanje. Kje dobim KMnO4?
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Metkatinon je dobra stvar, če je čist. za ohlajeno zabavo boljši od vseh wannabe MDMA, ki so na voljo povsod!!!!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

KMnO4 se pogosto prodaja kot kemikalija za čiščenje vode. Ali ste že poskusili to novo stvar, imenovano ... Google? Na voljo je na Amazonu, Ebayu, pri številnih spletnih prodajalcih, ki prodajajo vodne filtre, v nekaterih trgovinah z vodovodno opremo itd. Ne morem vam dati natančnih navodil, če ne vem, kje živite.
 

Putin's Daddy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2022
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
hvala, človek. ali veš tudi, kako kristelizirati raztopino?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Problem, da je metkatinon (efedron) skoraj netopen v vodi. Če dobite prosto bazo efedrona, mora izgledati kot plast, ki je netopna v vodi. Prav tako ni nobene kisline, ki bi iz te proste baze naredila sol (v tej reakciji).
Topnost v vodi2,22 mg/mL
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
prevod prek Googla iz pl:

Postavite lijak na čist kozarec, v katerem so trije kavni filtri. Filtrirajte tako, da raztopino metilkatinona previdno prelijete skozi filter. Pazite, da na dnu ostane rjava usedlina - ta konča v filtru kot zadnja, da preprečite zamašitev filtra. Raztopina po filtriranju mora biti popolnoma čista, bistra, sicer bo treba ponovno filtrirati.
Nato morate popraviti vrednost pH. Izmerite jo z lakmusovimi papirji, ph bo takrat približno 8-9. Vnesti morate klorovodikovo kislino, da se prepričate, da nastane HCL sol metilkatinona. Kislino dodajajte počasi, po kapljicah, medtem ko raztopino mešate z bageto. Po vsaki dodani kapljici klorovodikove kisline preverite vrednost pH. Pravilna vrednost pH je 8-9. To je treba storiti po dodajanju približno 3-4 krolpa.

OPOMBA: paziti morate, da ne dodate preveč kisline, saj lahko to povzroči težave v naslednjih korakih.

7. Kristalizacija

Celotno vsebino kozarca prelijte v posodo Pyrex (potreben je pyrex), nato pa posodo postavite na štedilnik, da se segreje. Celoto začnite segrevati na čim manjšem ognju, pri čemer pazite, da tekočina med to dejavnostjo (5-7 ur) ne začne niti enkrat vreti. Temperatura mora biti med 70 in 80 °C.

POZOR:
Temperatura 0 h: 25 * C / 760 ml
2 uri temperatura: 1,5 °C 75 * C / 550 ml
4 ure temp. 75 * C / 300ml
6 ur temp. 75 * C / 150ml
8 ur temp. 75 * C / 10ml

Ko večina vode izhlapi in ostane le še približno 10 ml, mora tekočina dobiti rahlo rumenkasto in zelo oljnato obliko. Pomembno je, da izhlapi čim več vode, sicer bo ovirala kristalizacijo.
Tekočini, ki ostane v posodi, dodamo približno 20 ml metanola. Na tej točki morate opaziti nastanek prvih belih in rumenih kristalov.
Nežno premešajte z bageto, nato pa alkohol ločite tako, da ga prelijete v čisto posodo ali kozarec.

OPOMBA: Metanol pomaga, da se kristali v določenem času znebijo vode in se posušijo.

Mastna tekočina v posodi iz stekla pyrex začne počasi izginjati, nastaja vedno več kristalov. Na najmanjšem plamenu ob stalnem mešanju. Kristali bodo postali suhi in stabilni. Pazite, da se ne pregrejejo!!!
Če se kristali razbarvajo (zelenomodra barva) ali se začnejo topiti - obvezno znižajte temperaturo.
Nato v posodo iz stekla pyrex vlijte 20 ml acetona. Takoj boste opazili, da bodo kristali postali skoraj snežno beli, v acetonu pa bodo ostale zanemarljive količine umazanije (koščki kavnega filtra, lasje itd.).

OPOMBA: Aceton pomaga odstraniti nečistoče in oljne ostanke.

Aceton ločite in ga prelijte v posodo, v katero ste prej dodali metanol. V tej posodi boste takoj opazili določeno količino kristalov, ki jih obnovite in shranite. Izparevanje nadaljujte, dokler v posodi ni več tekočine ali pa so kristali suh prah. Z nožem na primer odstranite kristale iz posode z mešanico metanola in acetona. Z britvico jih lahko še bolj zdrobite v prah.

OPOMBA: pridobiti morate več kot 3 grame metkatinona, saj KmnO4 v kombinaciji s klorovodikovo kislino tvori stranski produkt, kalijev klorid, ki sčasoma kristalizira s kovino.

8. Testiranje izdelka

a.) Žganje: V žličko vžgemo majhno količino praška. Prašek se bo najprej začel topiti, nato bo zavrel in se nazadnje vžgal z majhnimi plameni. Na žlički ostane majhen črn ostanek.

b.) Okus: zelo grenak

c.) Videz: Beli ali belo rumeni kristali. Ko jih zmeljemo, se spremenijo v prah s konsistenco, podobno sladkorju v prahu ali moki.

Vonj: (2): Značilen za ketone
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Z vsem mojim spoštovanjem, ta metoda je sranje. Metkatinona ne boste dobili v vodni raztopini, ker ni topen. Mislim, da je nekaj drugega.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Niti hidrokloridne soli ne?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
S pomočjo vode ne morete izločiti proste baze efedrina iz tablet. Lahko dobite mešanico ali E*HCl s polnili, ki ne bo reagirala s KMnO4.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Žal mi ni jasno, kateri del tega prispevka kritizirate. Ali gre za izvirni opis sinteze ali za del o kristalizaciji?
Ker sem našel vir slednjega dela: to je Erowid. In v njem je obdelava efedrona opravljena v IPA ali acetonu. Najdete ga tukaj:


V delu, ki je prilepljen v tej temi, to ni jasno.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ta metoda je videti resnična, vendar menim, da je izkoristek izredno majhen. Po mojem mnenju je najboljši način za zagotavljanje reakcije E prosta baza s KMnO4 v polarnem topilu.
Hočem reči, da z ekstrakcijo z vodo dobimo sol E*HCl. V opisani metodi je avtor dejal, da končna raztopina vode vsebuje katinonsko sol, To je nemogoče ali pa so samo sledi produkta.
 
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ah, okej, razumem. Imate v mislih izvirno besedilo. Da, zaradi tega bi moral vsak proizveden efedron končati v filtru, kajne?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
E*HCl v vodni raztopini ne reagira tako hitro
 

8n398k20k280

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
31
Reaction score
4
Points
8
Torej je na koncu sinteza ali ne?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
V videoposnetku potisne netrdne snovi skozi bombažni filter v brizgalki, ki bi lahko potisnil morebitni prostozračni metkatinon v končno raztopino. Če je kakršen koli.

Potem pa je tu še vprašanje prevelike oksidacije s kalijevim permanganatom. Ne vem, ali bi dikromati povzročali enake težave, ker pa so grdi kot f***, jih tako ali tako ne bi nikoli uporabil.
V opisu sinteze Erowid je prekomerno oksidacijo mogoče zmanjšati z ohlajanjem začetnega materiala in skrbnim zmanjšanjem količine uporabljenega permanganata. Ali menite, da bi to delovalo?
Zdi se, da bi bile smiselne spremembe tega sintetizatorja naslednje:
1. Začeti s prostim efedrinom
2. Za topilo uporabite IPA in ne vode
3. Uporabite minimalno količino permanganata
4. Vsaki nastali efedronski bazi dodajte kislino, da se obori stabilna sol.
 

betaketolove

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Reakcija deluje, ker bo kis to bazo spremenil v sol, ocetni mcat... Poskusil sem, deluje... nastane zelo mastna mešanica soli in še kakšnega drugega sranja (poskusil sem razredčeno pri sobni temperaturi). Sol je nestabilna in se hitro razgradi, nikoli nisem poskusil IV, nikoli ne bom
Moja poanta je, da deluje, vendar sem imel dostop do precej čistega efedrina (sol je bila edina nečistoča) .. Nikoli nisem poskusil s psevdo iz tablet, vsaj še ne
Torej, morda hcl in preverjanje ph vsake toliko časa med hlajenjem / razredčeno reakcijo in veliko alkohola in acetona lahko dajo kristale ..
To bom poskusil, ko bom imel denar, ki ga bom vrgel skozi okno (ali pa ne), vendar mislim, da hladna reakcija z nekaj popravki ph in ne 12 ur, razredčena z izopropanolom in očiščena z nadaljnjimi pranji acetona in alkoholov lahko yiled kristale .. Poskusil bom s počasnim kristalom iz vode/iso
Deluje, vendar je to acetat..
 
Top