Sinteza alfa-PVP (lestvica od 1 do 10 kg). Celotno video navodilo.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
moralo bi delovati
kakšen je rezultat?
 

spaggydee

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 27, 2022
Messages
12
Reaction score
18
Points
3
Opravičujemo se za pozen odziv. Na pot mi je stopilo življenje in nekaj poskusov, ki so mi vzeli čas.


Imel sem peščico nekaj uspešnih sintetskih poskusov, ki so imeli nizke donose, in peščico sintskih poskusov, ki niso prinesli ničesar. Shranil sem vse "matične tekočine" iz uspešnih in neuspešnih poskusov.

Zdaj imam približno 2 litra te matične tekočine, večina je verjetno voda in onesnaženje z natrijevo soljo in karbonatom.

Kakšni nasveti za zmanjšanje in/ali ekstrakcijo predvidenega proizvoda?
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Koliko metilamina bi uporabili za 1 kg bk ??
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
262 g je absolutni minimum, realno je 280 g - 300 g.
To pomeni 700 g - 750 g 40-odstotne raztopine MeNH2 v vodi, poglejte sintezo 4-MMC, ki za pripravo/kristalizacijo uporablja EtOAc, saj za vodo ne bo delovala, kot je opisano tukaj.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jasno. šlo mi je za prvo objavo v temi, v kateri ni omenjena alkalnost. Najboljša alkalija bi bil cezijev karbonat, vendar je znano, da deluje tudi kalijev karbonat, osebno MeNH2 v vodi tako ali tako ne bi uporabljal, čeprav določena količina vode ne škodi, to se dobi res veliko. Uporabil bi 1,2 ekvv. MeNH2.HCl in trietilamin, da bi se metilamin sprostil iz soli in odstranil nastali HBr.

Prav tako nisem prepričan, kako aktivna je nastala spojina, imam občutek, da je pirovaleron morda boljši. Vsako pravo znanje v zvezi s tem vprašanjem bi bilo dobrodošlo.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
zakaj potrebujete cezijev karbonat? )))))))))
Vse, kar morate storiti, je, da povežete hidrobromno kislino, da ne reagira z metilaminom...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cesarščina ni nujna, je pa zaželena, glejte priloženi članek.
 

Attachments

  • DMBJKRIZ3t.pdf
    131.6 KB · Views: 774

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
govorimo o aminoketonu, v patentu pa samo o aminu. Čutite razliko?
reakcija tako ali tako poteka dobro, za rešitev primarnega amina lahko dodamo le alkalije. alkalije bodo le osvobodile primarni amin od preostale kisline
da, pozabili ste, da so aminoketoni v močno alkalnem okolju nagnjeni k nastanku piperazinov, po analogiji z mefedronom.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Substitucija Sn2 na bromoketonu, gotovo. O katerem patentu govorite? Nisem omenil nobenega patenta.
Celotna juha je v vsakem primeru močno alkalna, substitucija ne bi delovala s soljo amina. Za odvajanje nastalega HBr se lahko uporabi trietilamin, tudi za pretvorbo MeNH2.HCl v bazo brez nastajanja vode.

Nisem seznanjen z nastankom piperazina, ali me lahko napotiš nekam, kjer je to omenjeno, kakšna referenca bi bila odlična.

Lahko bi razmislili o dodajanju majhne količine NaI za kataliziranje Sn2, kadar to počnemo v protinskih topilih ali v prisotnosti vode.

Zanimivo vprašanje je seveda, ali in če da, v kakšni količini se tvori hidroksimin, in če ne, bi preprosto segrevanje organskih produktov v ustreznem topilu preuredilo ta imin v želeni aminoketon.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
po analogiji z reakcijo z mefedronom alkalija katalizira nastanek piperazinov. ni časa za iskanje, bežno iskanje pokaže reakcijo kondenzacije alfa-aminoketona v piperazin v močno alkalni reakciji (da, ni povsem to, kar potrebujete, vendar je plus minus podobno).
Da, prav, ni patent, nisem opazil. V vsakem primeru, če namestite sintezo, mi povejte o rezultatih
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Hvala vsem bom poskusil sintetizirati pirolidin neposredno iz l-prolina in bakrovega karbonata imam samo ta 55gal boben 40%, ki leži okoli nekega dne najde dobro uporabo
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Ali je mogoče namesto etil acetata uporabiti ksilen?
 

Undercoverfedboy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
V zvezi s tem postopkom imam nekaj vprašanj. V videoposnetku sta preskočena 13. in 15. korak? Ali raztopini dodate natrijev hidroksid in v kakšni količini? Postopek sem poskusil izvesti sinoči in voda je padla na dno. Za vsako pomoč bi bil zelo hvaležen! Ureditev: gre za korak halogeniranja.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Kako enostavno bi bilo to storiti za domačine, ki imajo malo ali nič predznanja s področja kemije? Kakšen bi bil tudi proračun za nabavo vsega materiala?
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Vsekakor se zdi to najcenejša možnost in glede na to, kako težko je najti ta izdelek. Morda je tudi najlažja. Zanima me le, kakšne pravne konsekvence bi lahko imel za prrsonalno uporabo?
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
ali v fazi bromiranja kot stranski produkt nastane dejanski brom?
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni spoštovani člani, imam vprašanje zaradi mojega slabega kemijskega znanja. prosim, oglejte si 2. stopnjo. Aminiranje, točka 9, Po destilaciji etil acetata se doda aceton, nato se doda HCl za kristalizacijo pvp. soli HCl. Moje vprašanje je, če je na tej stopnji še nekaj nereagiranega pirolidina, ali bo tudi ta reagiral s HCl in se bo pretvoril v vodotopno sol kot pirolidin.HCl. Zato se bo izredno težko znebiti te nevarne in nezaželene kemikalije. Zakaj ne bi reakcijske zmesi po popolnem mešanju pirrolidina in pred destilacijo etil acetata sprali z vodo, da bi se znebili nereagiranega pirrolidina. Prepričan sem, da bo moja bojazen napačna, toda kako ...? prosim, poučite me za moje zadovoljstvo. Vsem želim veliko sreče.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
OPIČJI PRAH - MDPV

Ali je to isto kot a-PVP?

Kakšna je razlika pri sintezi MDPV?...
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Bilo mi je rečeno, da je treba izdelati:
OPIČJI PRAH - MDPHP/MDPV

Gre za enak postopek kot pri izdelavi a-pvp

vendar namesto tega uporabite ta reagent:
CAS št. 63740-98-7
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

VPRAŠANJE je, katera kemikalija se nadomesti v postopku??????

katero: Valerofenon (CAS 1009-14-9) ali 2-bromovalerofenon
se zamenja z:
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

Za izdelavo opičjega prahu ?????
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Potrebujete pomoč pri meritvah

Namesto uporabe :valerofenon
Kupil bom tekočino : 2-bromovalerofenon

Če želim uporabiti 1 liter

2-bromovalerofenona


Kolikšna je količina reagentov, ki jo bom potreboval za 1 liter:


-Hidrobromna kislina (HBr) 48%;?

-vodikov peroksid (H2O2) 35 %;?

-Pirolidin (CAS 123-75-1);???

-Etil acetat ;???

-Natrijev karbonat (Na2CO3), 20% aq raztopina;???

-Dietil eter (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

-Dibenzoil-D-vinska kislina ??

-Diklorometan (CH2Cl2) 830 ml;

-heksan ????

Klorovodikova kislina konc. 35 % (HCl);...

ZELO BI MI POMAGALO, ČE BI MI LAHKO POSREDOVALI MERITVE ZA UPORABO 1 LITRA 2-BROM. PROSIM ?????

Da bi lahko izračunal stroške na reakcijo, ali je tudi ocena izkoristka približno 20-odstotna izguba.
1 liter = 800 g a-pvp?
 
Top