Sinteza alprazolama (Xanax). V majhnem obsegu.

nbnbbnryrtyrt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ali obstaja kakšen preprost način za sintezo 2-amino-5-kloro benzofenona ali se ta izdelek kje prodaja?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Pravzaprav ga je razmeroma enostavno dobiti, če imate račun pri družbah sigma Aldrich, TRC, Santa cruise biotech itd. To ni prekurzor snovi, ki je uvrščena na seznam.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Tudi mene bi zanimalo, če bi slišal o poročilu
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Čakam samo še, da pride kloroacetilklorid, in imel bom vse, kar potrebujem. O tem bom napisal majhno poročilo, to nameravam povečati za x100, tako da se bom po sintezi v majhnem obsegu igral tudi s tem. Imam dostop do velike količine 2-amino-5-kloro benzofenona in sem ga pripravljen deliti , pa tudi morda posneti video o tej sintezi.

Menim, da je to zelo pomembno, da se ljudje naučijo, morda ker je alprozolam tako poceni za izdelavo, bi to privedlo do manj fentanila, obloženega s Xanaxom. Samo upamo lahko. Pomembno je omeniti, da glavni predhodnik, 2-amino-5-kloro benzofenon, NI uvrščen na seznam predhodnikov!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Obstaja "načrtovano" in potem še "opazovano". Dolg, dolg seznam opazovanih kemikalij. Celo aceton in 40-odstotni vodikov peroksid sta gledana (odvisno od dela obsega nakupa). Skoraj vse, kar je brezvodno, je pod nadzorom. "Zakaj tako in tako potrebuje 4 litre brezvodnega hidrazina v svoje stanovanje?" Ne pečejo piškotov, to je gotovo...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Hej, fantje; opravil sem podobno sintezo in uspešno proizvedel približno 50 g diazepama. To je bilo pred časom, zdaj pa imam dovolj predhodnikov in topil za proizvodnjo približno 80 g alprazolama.

2-amino-5-kloro benzofenon je zlahka dostopen na sigma aldrich. Je zelo poceni. Objavil bom nekaj fotografij svoje sinteze diazepama.

Sem novinec na tem forumu, vendar imam veliko izkušenj s splošno sintezo, analitično kemijo in razvojem sistemov za dostavo zdravil. Moje zadnje podjetje je imelo dovoljenje za raziskave in proizvodnjo DEA seznama I in 3, zato verjamem, da imam nekaj znanja, ki bi ga rad pravočasno delil s člani tukaj. Naslednje fotografije so iz sinteze diazepama. To sem počel prvič, zato je bil izplen majhen (60 %), čistost pred ponovno kristalizacijo pa podstandardna (95 %). Čistost je bila potrjena z LC-MS, struktura pa z ATR-FTIR
 

Attachments

  • tYWDoHy4hA.png
    tYWDoHy4hA.png
    2.1 MB · Views: 776
  • 9nZDjRVis5.png
    9nZDjRVis5.png
    2 MB · Views: 741
  • Jg1Ba3ojbn.png
    Jg1Ba3ojbn.png
    1.9 MB · Views: 761
View previous replies…

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Sheesh brother thats some fancy looking equipment ! you just do this as a hobby ? would love to be friends, I grow mushrooms and weed maybe we can share products and chat it up. feel free to message me
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>> Ali prodajate svoje rezultate ali bi poslali vzorec za povratne informacije ?
Kaj imate v mislih? Katere rezultate? Predlagam, da svoj izdelek prodate na trgu BB.
 

shadowsoflite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hidrazin, resno? Zavedate se, kako nevaren je, kajne? Samo pravim, morda bi bilo koristno opozorilo za vse.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
V redu, opravil sem prvi del sinteze alprazolama, ki je vključeval postopek "brez topil". V spojino benzofenona sem v 30 minutah kapljal kloroacetil klorid. Nato sem dodal kalijev karbonat in amonijev acetat ter pustil mešati 2 uri in pol. Filtriral sem in izpiral z vodo. Dobil sem približno 75-odstotni izkoristek nordiazepama. Potrjeno z MP in TLC.

Zdaj bom nordiazepam pretvoril v 1-acetil-7-kloro-1H-benzo 1,4 diazepin (po preizkusu okusa ;)). Tega bom nato pretvoril v alprazolam z uporabo hidrazin mono hidrata. Ta korak bom naredil zunaj lol.

Ta korak bom ponovil, vendar ga bom povečal za x10. Objavil bom fotografije.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Pozdravljeni :) Pred nekaj meseci smo bili v stiku tukaj v razdelku za komentarje.
Vaš profil je zaprt za DM-je, ali me lahko kontaktirate? Imam nekaj stvari za pogovor!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
V redu, fantje, predelal sem prvi korak sinteze (sinteza nordiazepama), vendar sem ga povečal za x10. Tokrat sem dobil približno 60-odstotni izkoristek.

Težave, ki sem jih imel, so privedle do manjšega izkoristka:

Med fazo vakuumske filtracije je moj fritni filter prepuščal produkt, zato sem moral vse zamenjati in ponovno filtrirati.

2. Dodal sem 10 ml kloroacetilklorida namesto 12 ml; na srečo sem lahko dodal zadnja 2 ml proti koncu 2,5 ure.

*Slednjič bom v erlenmajerici opravil tudi trituriranje po izpiranju z vakuumsko filtracijo; morda s topilom, v katerem je nordiazepam netopen.

Naslednji teden bom opravil večjo serijo in nato nadaljeval z ostalimi postopki.

Prva serija je bila 0,23 g, ta serija je bila 2,3 g, naslednja pa bo 20 g. Fantje vas bodo obveščali in napisali poročilo z videoposnetki, ko bom končal s celotno sintezo.
 

Attachments

  • c97uYLlBxS.png
    c97uYLlBxS.png
    2.7 MB · Views: 384
  • Q1qldoksai.png
    Q1qldoksai.png
    2.2 MB · Views: 378
  • 0zHEh2VnZj.png
    0zHEh2VnZj.png
    2.5 MB · Views: 381
  • baxKFHZtgu.png
    baxKFHZtgu.png
    1.9 MB · Views: 391

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Nova posodobitev:

Del I od III, serija 003 (pretvorba v nordiazepam)

Uporabljeni postopek:

"Močno premešanemu 2-amino-5-kloro benzofenonu (6,93 g, 1 mmol) smo pri sobni temperaturi brez topila 30 min po kapljicah dodajali kloroacetilklorid (35,8 ml, 2 mmol), potek reakcije pa smo spremljali s TLC. Po končani reakciji smo zmesi pri sobni temperaturi brez topil dodali NH4OAc (6,85 g, 3 mmol) in K2CO3 (12,5 g, 3 mmol) ter mešali 2,5 h. Ko je bila reakcija končana, kar je pokazal TLC, smo dodali vodo (300 mL) in produkt filtrirali, splaknili z več vode (2x 500 mL) in posušili. Produkt smo dobili v visokem izkoristku in čistosti (94 % izkoristek).


Zanimivo je, da bolj ko povečujem, bolj rumenkast je nordiazepam.

Kakor koli že, preostanek kloroacetilklorida (500 ml se prenoči) sem porabil za proizvodnjo nor diazepama. Zgodilo se je nekaj nenavadnega ... običajno je raztopina bledo rumene barve, tokrat pa je bila raztopina rdeče-oranžne barve. Raztopina se je strdila! Morda je bil porabljen ves kloroacetil klorid? Kljub temu sem nadaljeval s pranjem. Končal sem z rumenkastim kristaliničnim prahom, ki ima še vedno pravo tališče. Čakam, da prispe Dragendorffov reagent v razpršilu, ki bo zelo olajšal analizo TLC. Na koncu sem dobil 20 g nordiazepama iz prejšnje serije (003) in skupaj 15,3 g iz serije 01-003.

Del II od III, serija 002 (acetilacija nor diazepama)

Postopek, uporabljen za serijo 002:

"Močno mešanici nordiazepama (1) (2,7 g, 1 mmol) smo dodali prašno mešanico K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) in acetanhidrid (presežek 40 mL, 2 mmol). Potek reakcije smo spremljali s TLC. Po končani reakciji (3 h) smo dodali vodo (3x100 mL) in 1-acetil-7-kloro-5-fenil-1H-benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (2) smo enostavno izolirali s preprosto filtracijo, s spiranjem s 3x20omL vode v več kot 80 % izkoristku z visoko čistostjo. Izdelek je bil uporabljen v naslednjem koraku brez kakršne koli purifikacije."



Serija 001 za del II je bila 1/10 obsega serije 002, gre za preprost postopek. Moj laboratorijski tehnik je pozabil namestiti filtrirni papir na litoželezni lijak in nekaj produkta je šlo skozi. Vodo smo ponovno spustili nazaj v filter. S serijo 001 nisem preveč zadovoljen, v spojini vidim tuje snovi, izkoristek pa je bil zelo majhen (40 %).

Serija 002: Pustil sem jo delovati čez noč.

Zaključek: Ko zberem 20 g acetiliranega nordiazepama, ga bom začel pretvarjati v alprozolam. Celotno poročilo z video navodili bo kmalu na voljo

*Dve dodani fotografiji sta primerjava med delom I, serijo 002 in 003. Serija 002 je bila rumene barve in je ostala v raztopini, serija 003 pa je bila temno oranžne barve in se je strdila.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Pozabil sem dodati fotografijo za prvi del serije 003, samo za primerjavo barv.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Odlično opravljeno delo, resnično odlično delo.

Ne morem se prebiti skozi prvi korak te sinteze, vedno znova končam z belim prahom MP 118 do 121, za katerega menim, da je 2-(kloroacetamido)-5-klorobenzofenon.

Ali imate kakšne napotke, kje bi lahko naredil napako, prosim?

Za vašo pomoč bi bil zelo hvaležen.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Prvi korak acilacije bi izvedel v cikloheksanu.
Tako, da v cikloheksanu zmešam 2-amino-5-kloro benzofenon in počasi spuščam kloroacetil klorid.


V metodi ste zapisali
kloroacetil klorid (1,2 ml, 2 mmol)
1,2 ml kloroacetiklorida je 1,7016 g, kar ni 2 mmol.
Molska masa kloroacetiklorida je 112,94.
Idealno razmerje za acilacijo na 1 mol kloramina ni več kot 1,26 mola klorida v prisotnosti topila.
Prisotnost topila omogoča nadzor temperature in dober izkoristek zaradi temperaturne stabilnosti in odsotnosti gumiranja.

Korak ciklizacije bi izvedel v suhem metanolu z urotropinom.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Odlično, najlepša hvala za nasvet o cikloheksanu. To bom preizkusil, ko bo prispela moja nova pošiljka kloroacetilklorida.

XYv1KQbciV

Kar zadeva vaš drugi predlog (metanol z urotropinom), ali imate v mislih korak ciklizacije v delu I (po dodatku kloroacetilklorida) ali v delu III?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Koliko ml metanola na gram benzofenona bi dodali recimo 5 ml na gram?
In koliko heksamina?

Prvi del te sinteze sem poskusil izvesti že nekajkrat, rezultati pa so bili enaki: bel prah z m.p. od 118 do 121.

Obupal sem nad to sintezo, vendar bom po ponovnem ogledu te teme in odličnem napredku agilenta1100DAD poskusil še enkrat.

Ugotovil sem, da je "gumiranje" mešanice brez topila zelo težko delati, upam, da bo nekaj alkohola pomagalo.

Torej samo za pojasnilo po dodatku klorida benzofenonu dodajte metanol, kalijev karbonat, amonijev acetat in heksamin?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Samo želel sem vas vse obvestiti; uspelo mi je narediti nekaj čarovnij in dobiti te neverjetne bele, dolge kristale. Izhodiščni material sem povečal z 0,200 g na 20 g. Jutri bom prejel 5-litrsko reakcijsko posodo! Zelo navdušena

2AvCYJxBVE
2RPFnaSwoi
 

Attachments

  • awKBInSc7x.jpeg
    awKBInSc7x.jpeg
    1.3 MB · Views: 370
Last edited by a moderator:

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Končno je prišla...

Ona je 5l reaktor iz borosilikatnega stekla s plaščem, z dodajalnim lijakom, kondenzatorjem, digitalnim regulatorjem vrtljajev za mešalnik in merilnikom temperature. Povezan je z vodnim rezervoarjem, ki je povezan s hladilnikom poly science 1,5 KM s črpalko s prisilnim gibanjem in s temperaturnim razponom od -70 C do 300 C.

Sem le drobec v oceanu neodvisnih kemikov, vendar je ta drobec potrjen z LC-MS!!!!!
 

Attachments

  • NwTz9q1WY6.jpeg
    NwTz9q1WY6.jpeg
    3.6 MB · Views: 415
  • hBCfDjK8wd.jpeg
    hBCfDjK8wd.jpeg
    4.1 MB · Views: 415

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
cant čakati na končne rezultate za to že nekaj časa nisem bil tako poln upanja, da bo to uspelo še komu drugemu. To imaš, človek!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
katero varnejšo kemikalijo lahko uporabite namesto hidrazin hidrata?
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Ali ste kupec aprazolama. Morda imam kupca za nekaj sto funtov, če plevel, če ga imate?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
No, meni se postavlja vprašanje, če je proizvodnja alprazolama tako enostavna in stroškovno učinkovita, zakaj ga tako primanjkuje?
 
Top