Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

ch3wbacca

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 13, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3

Dodajanje kovinskega živega srebra v nekaj 50-odstotne dušikove kisline in ne vdihavanje hlapov, nato pa uporaba tega za amalgamiranje Al v vodi ali alkoholu.
Deluje vedno, zanesljivo in hitro.
Če je to zdaj (I) ali (II) nitrat, priznam, da o tem nisem nikoli razmišljal.

Toda vse živosrebrove soli delujejo, topnost je drugotnega pomena. Samo živo srebro res ni zadetek v polno, vendar mu nekaj dušikove kisline ali nekaj HCl in ščepec nitrata pomagata, da se odpravi na pot.

Amalgamacija je torta z živosrebrove strani ograje, za težave, za katere je krivo živo srebro, je IMHO praktično vedno kriv aluminij v posebni neumni foliji, za katero še vedno velja, da je primerna.
Priskrbite si nekaj dobrih 99,9-odstotnih zrnc Al in amalgamiranje bo najmanjša težava, celotna reakcija pa bo potem najverjetneje brez težav.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Super hvala.
Na poti imam nekaj živosrebrovega nitrata, če pa to ne bo uspelo, bom dobil nekaj termometrov!
Imam nekaj zrnc Al za pirotehniko, vendar so precej v prahu, ali bi bilo bolje kupiti nekaj z bolj grobimi zrni? če je tako, kakšno velikost priporočate?
Hvala! Resnično sem navdušen, da bom to poskusil!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Večkrat temeljito izperite Al.
Vsebnost živega srebra v primerjavi z uporabljenim končnim izdelkom verjetno tudi ne bi bila dovolj, da bi vas zastrupila , zlasti če večino sperete. Verjetno je najnevarnejše ravnanje z živim srebrom med reakcijo in ne v končnem izdelku.
Vendar vprašajte izkušenega člana in verjetno vam bo lahko pojasnil, saj sem tudi sam laik. :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nekajkrat se zgodi, da temu ni tako. Če pa z njim živite redno, recimo v razumnih mejah in ne vsak dan, je lahko na dolgi rok precej strupen. Menim, da je zaradi razmeroma preprostejšega postopka sinteze večina amfetaminovih sulfatov na trgu izdelana s to sintezo. Mislim, da podobno razmerje izide tudi obratno, če pogledamo, koliko ljudi se ne zmeni za to, koliko živega srebra ostane v končnem izdelku, med tistimi, ki ga izdelajo in nato raztrosijo po ulici.
Upam, da bodo načela, ki jih je oblikoval BB, zgledi, po katerih se bodo v prihodnosti ravnale naslednje generacije. To bo sicer neumna beseda, vendar mislim, da bi bilo najbolje, če bi BB uspelo ustvariti "modo", ki bi iz prizadevanja za kakovost opredelila novo obdobje. Skoraj nemogoče je vplivati na odnos tistih ljudi, ki na to gledajo bolj preprosto in/ali ker so za vsako ceno usmerjeni v dobiček ... ali pa na drugo skrajnost, katerih lastne omejitve ovirajo njihov razvoj. Razen tega, da bodo prisiljeni slediti trendom in s tem potrebam spreminjajočega se trga.
A če se vrnemo k živemu srebru, tudi mene je tega strah. Res je, imam zastrašujoč primer, ki se je v preteklosti zgodil družinskemu članu.
Živo srebro je težka kovina, v večini primerov se zaradi razpolovnega časa, ki je več kot 20 let, kar je značilno za težke kovine, sploh ne izloči iz telesa. Na spletu je polno metod za razstrupljanje, našel sem celo podroben opis tukaj na forumu, vendar je to veliko dela. Če se v nas kopiči, lahko povzroči resne težave. Vemo, da vsakodnevno vstopa v naše telo, tako kot svinec in vse drugo. Toda eno je, da ga dobimo posredno, drugo pa, da ga dobimo kot zdravilo, ki bi se mu sicer lahko izognili.
Nisem kemijski inženir, samo ugibam, da živo srebro, ki je prisotno med reakcijo, večinoma ostane v žlindri, ki nastane pri ločenih plasteh. In namen ponavljajočega se pranja je lahko med drugim tudi čim večja odstranitev onesnaženja z živim srebrom. Vendar domnevam, da ni nobenega zagotovila, da bo popolnoma izginilo.
Ne razumite me narobe, nisem vas želel poučevati. Mislil sem le na tiste člane foruma, ki jih ta tema zanima. Na ta način si lahko ustvarijo predstavo o tem na podlagi več stališč.😊✌️
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Po mojih izkušnjah je aluminijasta folija najboljša oblika aluminija za amalgam. Glavni pogoj je, da ne vsebuje nobenih tujih sestavin, temveč le 99,9-odstotni Al. Primerni so tudi prah in granule aluminija, vendar jih je priporočljivo vzeti v večjih količinah za reakcijo, izplen pa ne bo tako dober kot pri uporabi folije.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Pozdravljeni

Najprej hvala :) In nekaj vprašanj spodaj.

1. Vprašanje o koncentraciji kislin ?
  • 50 ml ocetne kisline(koncentracija ?)
  • 2 ml žveplove kisline (koncentracija ?)
Na youtubu bom pokazal, kako to narediti, saj tega ne moremo dobiti, kjer sem.

2. Izopropil?
Ali bi bil "IPA izopropanol izopropil alkohol 99,9 %" v redu?

3. 1-fenil-2-nitropropen ?
  1. Ali je čistost preveč pomembna, ali ga moram nekajkrat prekristalizirati? Ker ga bom verjetno dobil od nekoga.
  2. Ali lahko namesto 10 gramov 1-fenil-2-nitropropena dodam 50 gramov, ali moram prilagoditi kakršne koli količine drugih kemikalij/sestavin, prikazanih v poskusu?
4. Brezvodni aceton ?
Ne morem dobiti brezvodnega acetona, kot je njegovo ime. Ali lahko namesto tega uporabim to Aceton 100 ml 99,9 % čistega ACS/Lab grade high Quality

Yields ?

Koliko amfetaminov je bilo proizvedenih po tem poskusu v gramih, prosim ?
(60-70 %) 1-fenil-2-nitropropena?

S spoštovanjem
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ocetno kislino običajno najdete v trgovinah, specializiranih za čebelarstvo, skupaj z mravljinčno kislino, običajno celo zelo koncentrirano. Uporabljata se za boj proti zajedavcem v čebelji družini.
Če pa morate naročiti večje količine, porabite nekaj dolarjev tudi za drugo opremo, da ne vzbudite suma.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
  • 50 ml ocetne kisline(koncentracija ?) 95-98 %
  • 2 ml žveplove kisline(koncentracija ?) 95-99 %
  • Ali bi bilo v redu "IPA izopropanol izopropilni alkohol 99,9 %"? Da
  • Bistvena je čistost in svežina predhodnika. V idealnem primeru bi morali biti kristali svetlo rumene barve. Če imate rjave, potemnele kristale fenilnitropropena, je dovolj, da jih enkrat rekristalizirate iz izopropil alkohola.
  • Če želite petkrat povečati obremenitev, morate sorazmerno preračunati vse druge reagente. Vendar priporočam, da pri prvih sintezah uporabite majhne količine, kot je 10 g
  • Da, to bo brezvodno, imate visoko kakovost acetona.
  • Če upoštevamo izkoristek v gramih, potem lahko pri nalaganju 10 g fenilnitropropena dobite 6-7 g amfetamin sulfata.
 
Last edited by a moderator:

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Najlepša hvala.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
V zvezi s čistostjo prekurzorja bi mešal z izo, pri čemer bi filtriral nečistoče, nato pa izhlapeval ali zamrzoval oborine?
ali se to samo spere z iso? Moj p2np je precej rjav.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Če je vaš p2np rjav, ga je treba raztopiti v vročem alkoholu IPA in nato ohladiti v zamrzovalniku, dokler kristali ne odpadejo. Te bo treba zbrati na filtru, umazano alkoholno raztopino pa zavreči.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Kakšen bi bil najboljši način za pridobitev žveplove kisline visoke čistosti? v moji državi je prodaja kisline, ki je večja od 14,5 %, omejena
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Pravzaprav ta način ni preveč dober za pridobivanje žveplove kisline visoke čistosti. Z njim lahko pridobimo nekoliko koncentrirano žveplovo kislino, vendar bodo nečistoče prav tako koncentrirane.

Če želite pridobiti koncentrirano žveplovo kislino visoke čistosti, jo morate destilirati. Na youtubu je na stotine videoposnetkov z navodili, kako to storiti. Vendar pa to ni zelo enostavno in zahteva stekleno destilacijsko napravo iz dobrega borosilikatnega stekla, saj destilacija poteka pri temperaturah nad 300 C.

Če pa želite le izdelati amfetamin sulfat iz freebase, ne potrebujete visoke čistosti in ta metoda bi morala biti v redu.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Nekega dne bom moral uporabiti tudi to ;)

 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Vi, ljubki fantje :)

Kako bi lahko ta postopek ali videoposnetek spremenili, da bi deloval z L-PAC namesto s P2NP ? To bi bilo super kul/šarmantno/primerno in v skladu z namenom.





P2NP1-fenil-2-nitropropen
Fenil-2-nitropropen
C9 H9 N O2
L-PACFenilacetilkarbinol
1-hydroxy-1-phenyl-propan-2-one
C9 H10 O2
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Razmišljal sem o uporabi fenilacetilkarbinola, vendar se je izkazalo, da ga je precej težko kupiti, snov se ne uporablja v farmacevtskih izdelkih, na Kitajskem in v Indiji pa je ni na trgu. A tudi če jo najdete, morate iz nje izdelati efedrin, ki se lahko obnovi v metamfetamin.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Ta priročnik sem nameraval v prihodnosti poskusiti uporabiti, da bi ga L-PAC ? https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=12453.0

Na področju kemije sem popolni začetnik, vendar vem, da lahko z vašo pomočjo sestavim vse skupaj :)

. Zato upam, da bi lahko bil L-PAC z zgornjim postopkom zelo zabaven poskus. :)
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ali mi lahko kdo pojasni, za kaj je pristojen GAA?
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ali obstaja kakšen poseben razlog, da bi imeli raje izopropanol kot etanol?
 
Top