Poročilo o sintezi amfetamina (vendar neuspešno, iskanje rešitev)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pozdravljeni,
tukaj je moje poročilo o sintezi amfetamina, ki žal ni šla najbolje zaradi izkoristka na koncu.
Najprej o meni: pred kratkim sem naletel na ta forum in sem že imel nekaj izkušenj s sintezo amfetamina.
Toda tukaj sem našel nekoga, ki sem mu lahko zastavil vsa mogoča vprašanja in ki mi je tudi dal pogum, da sem tukaj objavil svoje poročilo. Gospod G. Patton mi je bil v veliko pomoč, vedno ima odprta ušesa in odgovori na vsako vprašanje, ne glede na to, kako neumno je.

Nisem natančno opisal vsakega koraka, saj so za to navodila na forumu veliko boljša, naredil sem veliko fotografij in večinoma le poudaril razlike do navodil.

Na kratko bom navedel svoje kolke za sintezo in potem bomo začeli neposredno. Za ekstrakcijo A/B in poznejše izpiranje z acetonom tu ne navajam nobenih podrobnosti, bodisi v spodnjem poročilu bodisi jih vzamem iz navodil tukaj na forumu.

Vložki:
IPA: 2x 250ml
Ocetna kislina: 2x 125ml
Voda: 2x 50ml
P2NP: 50g (5g+45g)
Alu: 60g
NaOH/voda: 250g/250ml
Živosrebrov(II) nitrat: 0.5g

Opravil sem 3 sinteze, ta z naslednjimi fotografijami je bila zadnja.

Amalgamacijo sem začel s približno 2 litroma vode, aluminijevo in živosrebrovo soljo.
Trajalo je več kot 40 minut, preden je bila reakcija pripravljena, precej nasilna reakcija, še nikoli nisem čakal tako dolgo.
Skoraj vsakih 5 minut po tem, ko sem dal živo srebrovo sol, sem naredil fotografijo, vmes pa sem jo ves čas stresal. Zelo dobro lahko vidite različne faze, vključno z vrhom reakcije in kasnejšim razpadom. Od 25. minute dalje se je temperatura počasi povečevala in od 35. minute dosegla najvišjo temperaturo 70 °C.
8ltmLqVaRi
GiA3J9dHMw
DGCAI8O9S0
PedTkIQbHM
K2HWMBEe7N
5yYQrECTj4
6u8EvjqhOm
FpxMorlnuy
XV1gchGnaK
Po odvajanju vode aluminija nisem izpiral.
Pripravim dve raztopini, tako da prepolovim količine tekočin, eno z 10 % P2NP in drugo z 90 % P2NP. Tista z 10 % gre neposredno v erlenmajerico za začetek redukcije. Tisto z 90 % pustim, da počasi teče skozi lijak, uporabljam zgornje mešalo in opazujem temperaturo. Tokrat pa je bilo treba redukcijo začeti z malo živosrebrove soli. To sem ponovil tudi na koncu, približno eno uro pozneje.
YEIDcGVjmN
NmyK4DENZ7
Reakcijsko maso običajno filtriram pred dodajanjem kavstične sode, saj nato za ločevanje faz uporabljam ločilni lij. (brez fotografij)
To fazo čez noč posušim nad MgSO4 in nato izločim sol.
Vedno zberem vse tekočine, preden jih recikliram ali ponovno obdelam. Ko sem po vakuumskem filtriranju izopropanol prevrnil skupaj, sem opazil, da se je nekaj usedlo na dno čaše. Izmeril sem vrednost pH vseh treh skupaj prevrnjenih filtratov, ki je bila približno 6,5.
Pomislil sem, da bom dodal žveplovo kislino in ponovno filtriral, vendar bom najprej vse skupaj dal v zamrzovalnik in videl, kaj se bo zgodilo.
Kar sem videl po približno 3 urah, je bilo neverjetno (fotografija), "odpadno" raztopino sem titriral do približno pH6,0 z dodatnimi 7 ml raztopine H2SO4:IPA v razmerju 1:5 in filtriral, pri čemer je bil izplen optično največji od vseh 4.
Tehtnico bom uporabljal le vedno na koncu, ko je izdelek potrošen, vse drugo je odpadek, za kar mi je vseeno.

Tako imam zdaj 4 izkoristke namesto 3. Če bi mi bilo vseeno, bi od zdaj naprej tudi vse vrgel skupaj in določil skupni izkoristek.

Zaenkrat je videti, da je bila prva sinteza srečna poteza, saj je bila izvedena brez popolne amalgamacije.
Tudi to, da je moja prva sinteza najčistejša, kaže, da je moj način filtriranja reakcijske zmesi po redukciji pravi. Vse druge so videti tako umazane in odvratne, da tega nihče ne potrebuje.

Pri drugi sintezi sem za amalgamacijo čakal približno 40 minut, potem pa sem naredil napako. Ko sem zamenjal erlenmajerico z okroglim dnom in je vanjo počasi pritekla 90-odstotna raztopina P2NP, se redukcija ni začela. Predolgo sem okleval ali čakal, da sem se odločil, da bom ponovno dodal živosrebrno sol. Prepozno sem videl, da je bil lijak že 2/3 prazen, moral bi ukrepati prej, tako da sem imel zdaj v erlenmajerici veliko reakcijsko maso, ki bi mi lahko postala težava, če ne bom previden. Poskrbel sem za hlajenje in prinesel nekaj za lovljenje vroče juhe, ki bi lahko streljala z vrha refluksnega hladilnika.
In tako se je tudi zgodilo, reakcija se kljub hlajenju ni dala ukrotiti, šla je skozi hladilnik in brizgnila ven, s čašo, kar sem dal čez vrh, je bilo najslabše preprečeno, takrat sem moral opraviti le nekaj čiščenja. Ali sem imel še enkrat srečo.
Tudi tu sem po redukciji izvedel filtracijo, preden sem izvedel alkalizacijo. Mislim, da je bila razbarvanost posledica močne reakcije, prav tako najmanjši izkoristek, ki smo ga videli tukaj.

Tretja sinteza, 40-minutno amalgamiranje, dodajanje živosrebrove soli za začetek redukcije, vendar tokrat le z 10 % v bučki z okroglim dnom, lijak sem tokrat pustil zaprt. Po začetku sem s hlajenjem in dovajanjem raztopine uravnaval temperaturo na 60 °C-70 °C in proti koncu ponovno začel redukcijo z živosrebrovo soljo, ki je bila prav tako uspešna.
Tokrat sem alkalizacijo opravil pred filtriranjem, vendar filtriranje ni veliko pomagalo, zato sem moral to sivo juho napolniti v ločilni lij za ločevanje faz.

To so bile tri predhodne zgodbe, od katerih se je vsaka nekoliko razlikovala od druge, vendar so bile vseeno odločilne za rezultat. Zdaj pa še slike soljenja in naključne najdbe četrtega izkoristka.

Še vedno na kratko o slikah:
Videli boste električni pH meter s steklenim ohišjem in sondo, ki ga uporabljam za titracijo. Ker nekateri domnevajo, da s takšno napravo ne moreš pravilno določiti pH, če v raztopini ni vode, sem za primerjavo uporabil analogni način. Tega običajno ne počnem, napravi zaupam, ker sem jo preizkusil, določitev pH je popolna, po mojem mnenju pri titraciji z uporabo takšne naprave ni nič bolj priročnega.
XEHhpwvu1G
QoC61KEe7v
LpWmw9Jznk
CWi3gUL0bM
RO4tU1opMb
2eMym3TbBJ
L3cNaxAOq8
2S8EVaUBL3
03BmYNAhU2
Prvi štirje pridelki po prvem soljenju.
W3GJ8ZHS2K
F347P56ROe
L6I1UrFZfC
SsAqK6iOyT
Štiri pridelke sem posušil in jih nato zmlel z mlinčkom.
VBUFMWVrkT
7w8pay2Wz9
Sedaj sem sol raztopil v vodi pod rahlim segrevanjem, nato sem filtriral trdne snovi in raztopino s kapljico klorovodikove kisline znižal pod pH6.
Nato sem raztopino trikrat izpral/potresel s 30 ml, 20 ml in 10 ml petroletra, raztopino sem nato ločil z ločilnim lijem. Petrolejski eter smo zavrgli. Po izpiranju nepolarnih nečistoč smo raztopino z natrijevim hidroksidom pripravili do pH, višjega od 13. Raztopino smo nato trikrat izprali/potresli s 60 ml, 40 ml in 20 ml petroletra, nato pa jo z dodatkom NaCl ločili z ločilnim lijem.
Ločenemu petroletru smo nato dodali MgSO4 in ga za 3 ure postavili v zamrzovalnik, nato smo MgSO4 filtrirali in petroletr izparili s temperaturo na vroči plošči pri 40 °C.
FSeBcT3KGm
SHKBlJjOqF
Ky6JS7nCWF
VLZ7mSWjQw
UICojZx4RN
SQLiylCBtK
H0zaIdXBeL
G2owM7vxsR
M5WYjfzro6
Rz8nMZFfsO
Hal0iIb5xe
TGbRIVp0WM
WLR7gT63vx
ThiNPXbWr7
FQaqzC4ZO8
RNfZyGE2Qb
Čisto amfetaminsko olje prelijemo v čašo, ki jo napolnimo z izopropanolom. Nato ga kot prej s titracijo solimo, filtriramo in posušimo. Preden sem imel eksikator, sem za sušenje vedno uporabljal toplotno svetilko, ki deluje zelo dobro in tudi relativno hitro.
EKb249SqvD
GHE75JeuhC
JsYU4I3eQ7
IEeVutOCli
XDTjRPs0qc
GzOsoxFb6h
739D8rfXU0
Nazadnje se opravi pranje z acetonom, za to uporabljam mlinček in sita, da dobim čim bolj fino sulfat, da je površina čim večja za dobro čiščenje.
Spet je bila vzeta svetilka, svetilka mora biti obešena tako visoko, da se izdelek ne segreje za več kot 60 °C.
Loi5kMqjxH
NahlgGk92j
DE9kezLRIr
FOr4LPbjBT
TRAXHyipWN
1Q0XtMfC9h
Da in na žalost moj zelo slab rezultat 18,5 g, to je le 33 % od 70 %. Niti polovica tega, kar je običajno.
To je preprosto frustrirajoče. Preprosto ne vem, kaj tu delam narobe, da mi gre tako slabo.
Po tem rezultatu nisem več delal ostalih treh izdelkov ločeno, ampak sem jih vrgel skupaj, tako da sem dobil skupaj približno 20 g. V celoti gledano ne zelo veliko, vendar zelo čist izdelek.

Odprt sem za kakršne koli predloge.
 

Attachments

  • yAr1SBPHZm.jpg
    yAr1SBPHZm.jpg
    34.5 KB · Views: 421
  • mq9jDOh6EH.jpg
    mq9jDOh6EH.jpg
    35 KB · Views: 385

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
zahvaljujemo se vam, da ste z nami delili vse svoje izkušnje!
Kmalu bom poskusil enako, zato zelo pozorno spremljam :)

nisem dovolj profesionalen, da bi vam lahko svetoval; po drugi strani pa opažam, da ne delate vsega enako kot v videoposnetku, morda pa je to enakovredno, ne vem;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Zelo sem vam hvaležen za vaše podrobno poročilo!
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
@Pennywise Ali imaš sliko svojega p2np? Ali ste prepričani o kakovosti P2NP?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Moj P2NP ima lepo rumeno barvo in ko ga rekristaliziram v izopropanolu, imam izgubo manj kot 0,1 g, zato menim, da je zelo čist in prečiščen.
OOIcrh9isf
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zahvaljujemo se vam, da ste si vzeli čas in z nami delili svoje delo in izkušnje!
Kar zadeva izkoristek: žal mi ni jasno, kakšen je bil vaš surovi izkoristek? Pred A/B in izpiranjem? Ali ste v postopku čiščenja izgubili veliko izkoristka ali je bil vaš izkoristek nizek tudi pri surovem proizvodu?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, prav je tako, vendar boste ugotovili, da ko izberete količino P2NP in aluminija, večjo od 5 g, ni več tako enostavno obdržati redukcijo pod nadzorom z majhnim stresanjem in hladno vodo. Z 20 g P2NP in 30 g aluminija boste doživeli neprijetno presenečenje, če vaša bučka z okroglim dnom ni prave velikosti in je ne ohladite z res hladno ledeno vodo, bo vse bruhalo ven z vrha, obljubim vam. Zato počasi povečujem količino P2NP v erlenmajerici, tako da je reakcija veliko počasnejša.
Ali je to zdaj prava tehnika in ali tudi pravilno deluje, kot si predstavljam, je drugo vprašanje.
Vendar sem na ta način rešil problem nenadzorovane reakcije.
Da sem reakcijsko maso pred alkalizacijo najprej filtriral, je zato, ker bi v ločevalnem lijaku gosta juha vse zamašila. Zdi se mi, da je to elegantnejša rešitev, tudi zato, da imam pri izločanju soli manj umazanije,
Prednost se mi zdi tudi v tem, da je treba filter samo pravilno sprati.
Dva koraka čiščenja na koncu sta bila zame vedno del sinteze. In pravzaprav nisem naredil veliko drugega drugače.

Kot sem poskušal deliti, nikoli nisem tehtal vmesnih korakov, dokler nisem končal koraka čiščenja, teža ni zanimiva, ker je v njem preprosto še vedno umazanija.
Z veseljem jo stehtam, toda kakšen je smisel? Zanima me le čist in neoporečen izdelek na koncu in tako merim uspeh.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
No, to je pomembno, če želite ugotoviti, kaj v reakciji je šlo narobe, da bi čim bolj zmanjšali svoj izkoristek. To storite tako, da izdelek analizirate v vsakem koraku, podobno kot ko poskušate ugotoviti, kaj je narobe z električnim vezjem, tako da merite napetost in tok v različnih delih vezja.
Če je vaš vmesni, surovi izkoristek veliko večji od končnega izkoristka, veste, da imate veliko nečistoč. To so lahko nereagirani, posušeni predhodniki ali stranski produkti. Skupaj z barvo, vonjem in teksturo vmesnega produkta lahko določite, katere so te nečistoče in kateri del reakcije jih povzroča.
Prav tako je dobro vedeti, koliko se jih izpere v različnih delih postopka čiščenja, da bi bolje določili, katere so te nečistoče.
Če pa sta si izplen surovega in končni izplen nekoliko podobna, to pomeni, da ste pred sušenjem surovega produkta izprali veliko nereagiranega predhodnika.
Če nimate nobenih meritev, lahko samo ugibate in poskušate znova, na slepo.

Da bi bolje nadzorovali reakcijo z amalgamom z uporabo večjih količin P2NP in amalgama, poskusite z enim ali več od teh korakov:
1. Naložite v lij za izenačevanje tlaka in dodajanje izvajajte počasneje.
2. Pod reakcijsko posodo imejte ustrezno solno/ledeno kopel ali pa reakcijsko bučko s plaščem, v kateri lahko uravnavate pretok slane ledene vode.
3. Uporabite debelejši aluminij. Reakcija bo manj burna in jo bo lažje nadzorovati. To lahko tudi poveča izkoristek, če je težava v nereagiranem prekurzorju.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Samo za informacijo, ali ste poskusili z manjšimi količinami, kot je prikazano v videoposnetku?
kot
10 g 1-fenil-2-nitropropena;
100 ml izopropil alkohola;
12 g aluminija (v obliki narezane gospodinjske folije);
0,1 g živosrebrovega nitrata;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Hvala za vaše misli, v prihodnosti bom tehtal tudi vmesne korake, da bom lahko odgovoril na vaša neodgovorjena vprašanja.

Na vaše pripombe:
1) To vrsto lijaka uporabljam za nadzor nad dovajanjem.
2) Vedno imam pripravljeno veliko posodo z ledeno slano vodo, ki je ohlajena na -21 °C, in če je temperatura previsoka, jo tudi ohladim. Pri velikih reakcijskih masah tudi to hlajenje ne zadostuje več, nadzorovano dovajanje je po mojem mnenju zaenkrat najboljša ideja.
3) Uporabljam industrijsko aluminijasto folijo, ki je veliko debelejša od običajne kuhinjske aluminijaste folije, ta ima 36 μm. Naslednji zvitek pa bo imel 50 μm.
Seveda sem začel z majhnimi količinami, počasi sem si utiral pot in počasi povečeval količine.
Bili so tudi boljši donosi, vendar se mi zdi, da je to bolj sreča kot pa da bi bilo to lahko posledica mojega načina dela ali tehnik, ki jih uporabljam, vendar v to ne morem verjeti. Zagotovo bo treba biti na kaj bolj pozoren, česar še nimam v mislih.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Pri 30 g rno2 in tanko rezano folijo je zanesljiv recept za prelivanje, hehe.Ko presežem 5 g substrata, ročno zmečkam alu kroglice in naredim ne preveč ohlapne ne pretesne kroglice.Pomaga obdržati reakcijo pod nadzorom, morda bo potrebno nekaj toplote, da jo pripeljem do konca, vendar ne ves čas.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Sreča ima vedno svojo vlogo. Organska kemija je navsezadnje kuhanje, in tako kot bo zelo izkušenemu kuharju vedno uspelo pripraviti sufle samo z občutkom, kdaj je čas, da ga vzame ven, in kako zmeša sestavine, bo manj izkušenemu kuharju polovico časa spodletelo, preklinjal bo in ne bo vedel, zakaj :), Alexander Schulgin je dejal: "Organska kemija je za ljudi, ki radi kuhajo."
Se ti pa najlepše zahvaljujem, da si poskusil in delil svoje izkušnje, saj so izredno dragocene. Želim si, da bi tudi bolj izkušeni kemiki vskočili in podali povratne informacije.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Zelo rad kuham, vendar je za uspeh potrebno več intuicije pri uporabi začimb. Pri kuhanju s kemijo bo verjetno bolj pomembna tehnika in način njenega izvajanja, zlasti ko poskušam dosledno doseči kakovost izdelka. S srečo mislim bolj na rezultat reakcije, ki ni predvidljiv in je vedno naključen, koliko P2NP se zdaj reducira v amfetamin, pod vedno enakimi pogoji. Kot da ne morem vplivati na reakcijo in jo moram sprejeti takšno, kakršna je. In v to ne verjamem, mora obstajati tehnika, ki mi zagotavlja, da vedno dosledno dobim določeno količino z določeno kakovostjo ven.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kot rečeno, uporabljam nekoliko debelejšo industrijsko aluminijasto folijo in jo drobim z drobilnikom, kar je zelo hitro in zelo enakomerno. Drugih tehnik pri tem še nikoli nisem uporabil.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Če gre za zmečkano folijo, lahko pride do težave. Veliki kosi aluminija kemijske kakovosti (zrnca) reagirajo, ko se odstrani oksidna folija in aluminij postane aktiven ter reagira z vodo (kislino). V vašem primeru industrijski aluminij ni natančen pojem.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Čakajte, ne smem uporabljati folije? Do zdaj sem vedno delal tako, kaj je narobe s tem?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

imate različne debeline v alu foliji standardna debelina je 15 mikronov
če pa iščete, najdete tudi 5 mikronov.
Ta se mi zdi veliko boljša ;-)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ok, torej je to zaradi moje folije, potem lahko to tudi razložite in tudi poveste, zakaj so kljub foliji možni povsem drugačni izkoristki, saj še nikoli nisem uporabil druge kot to in so bile že zelo dobre sinteze z veliko in dobrimi izkoristki. Če bi razumel, zakaj je debelejša folija razlog, da so moji rezultati tako različni, bi mi to zelo pomagalo. Kolikor sem prebral in razumel, tanka folija reagira veliko hitreje in bolj burno v nasprotju z debelo folijo, ki reagira počasneje in jo je lažje nadzorovati.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
No, na splošno bi mislil, da bo reakcija, ki poteka do konca pri konstantni temperaturi, recimo 60 C, v primerjavi z reakcijo, ki hitro doseže 80 C, se nato ohladi, ponovno segreje itd. imela boljši izkoristek. samo moje razmišljanje, morda me lahko kdo popravi. ali ste po dodatku rno2 poskusili cediti na ohlapni mreži in ne filtrirati? Dvakrat sem filtriral po tem koraku na papirju in obakrat so bili moji izkoristki nizki, vendar je to lahko naključje. malo Al je v redu pred alkalizacijo, samo reagiral bo s sodo in se raztopil v plasti vode.
Prav tako ne obremenjujte preveč, samo delajte v majhnem obsegu znova in znova in kmalu boste dobili stalne donose.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Top