Question Najboljši način za rekristalizacijo kristalov P2NP

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Kakšen je najboljši način za rekristalizacijo kristalov P2NP za doseganje čistosti? Kakšno topilo je treba uporabiti?

Ali obstajajo še kakšne druge podrobnosti, na katere je treba biti pozoren?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
težko se znebim vseh sledi aktivnega oglja iz kristalov P2NP, tudi z vakuumsko filtracijo z uporabo acetona in/ali topila, v katerem je bil raztopljen.

Ali mi lahko kdo pove, kako lahko iz kristalov P2NP popolnoma odstranim vse sledi aktivnega ogljika?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Poskusil bom. kakšen flokulant bi priporočili?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
poskusil sem s flokulantom. najprej sem P2NP raztopil v metanolu, nato sem dodal flokulant v količini, ki je bila enaka količini P2NP, ki sem ga imel. mešal sem 1 uro pri približno 120 °C, nato pa sem ga hitro prelil v čašo in dal v zamrzovalnik. ko sem ga naslednji dan vzel ven, je bila bistra temno zelenkasta raztopina, v kateri se ni nič kristaliziralo, vendar je bilo na dnu malo črne usedline. (uporabil sem majhno količino P2NP približno 100 mg).

Mislim, da bom moral opustiti korak z ogljikom, če ne bom mogel odstraniti vseh njegovih sledi.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Smisel flokulanta je aglomerirati delce, da jih lahko filtrirate.
Prav tako naj bi uporabljali aktivno oglje v kosih in ne v prahu.
Vendar imate prav, bolje je začeti na novo.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ja, žal sem pozabil povedati, da sem raztopino filtriral, ko sem jo izlil iz vrele bučke in preden sem jo dal v zamrzovalnik.

nisem vedel, da mora biti aktivno oglje v kosih.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Opravičujem se za svojo nevednost, zakaj želite rekristalizirati kristale P2NP? tako nizko čistost imajo vaši? Pogovarjal sem se s kitajskim dobaviteljem na spletni strani Alibaba, ki ponuja 99-odstotno čistost.
Mislim, da ste kemično sintezo P2NP opravili sami.
Hvala!!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ne, to je le priporočljivo storiti, če boste z njim opravili sintezo amfetamina, saj je izkoristek amfetamina očitno zelo odvisen od čistosti kristalov P2NP, zato se priporoča ponovna kristalizacija.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
AKTIVNO OGLJE V P2NP???? Svoje naredim z Nitro Benz GAA in Cyclo, kako iz tega dobiš aktivno oglje? Oprostite, samo radoveden sem.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
se uporablja samo za čiščenje P2NP, ne pa pri sintezi.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ali mi lahko kdo priporoči, kako se znebiti madežev aktivnega oglja na notranji strani buchnerjevega lijaka? poskusil sem z natrijevim hidroksidom in čistilno raztopino, ki sem jo našel na BB in je narejena iz natrijevega hidroksida in etilnega alkohola, vendar nič ne deluje.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ali imate takšne majhne kovinske kroglice, približno 50 kosov, ki se uporabljajo tudi za karafe za vino? Tako dosežete mehansko čiščenje s trenjem, če krtača ne bi zadostovala.
In vzemite 35% HCL plus etanol, razmerje 1:3 in dajte ves čas delovati, do zdaj sem vse raztopil.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
da, vendar so madeži na stenah med filtrirno ploščo in spodnjim nastavkom za cev, tako da jih ni mogoče fizično doseči. raztopine hcl še nisem uporabil, zato hvala za to. poskusil bom in videl.
 
Top