Ali lahko STAB nadomesti NaBh4? cas:56553-60-7

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Kolikor vem, je STAB veliko dražji, NaBH4 pa je precej dober za vaš namen
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Kitajska ga ima po isti ceni, nisem prepričan, s kom se pogovarjate, vendar ne bo reduciral nitra, temveč le ketone.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Da, vse sem posodobil o stanju tega. moje ugotovitve so bile, da ne more reducirati nitra na amino, vendar je za brezvodne iminske načine dober in zelo blag.
V literaturi so poročila, da reducira nitro do amino, vendar v prisotnosti ocetne kisline, česar nisem poskusil.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Ne poznam dobro kemije, vsekakor pa je vezje z uporabo p2np, STAB in bakrovega hidrida obnovljeno brez švicarskih možganov, kajne?
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Morda je z mojim prevodom kaj narobe, mislim, da p2np ni mogoče reducirati na amfetamin z uporabo STAB, kajne?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Po mojih ugotovitvah v normalnih pogojih ne more. v literaturi je navedeno, da lahko v prisotnosti GAA, vendar nisem poskusil.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
No, še vedno ne morem najti odgovora, ki ga iščem, ker nihče ni poskusil
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ali mislite, da vam pripovedujem iz sanj? Poskusil sem in ni delovalo, verjetno bo z acetokislino delovalo do neke mere, vendar ne zadovoljivo.
Kratek odgovor: Ne.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Če kdo potrebuje STAB, ga je mogoče precej enostavno pripraviti iz toluena (ali THF) , NaBH4 in GAA v stehiometričnih količinah. Tukaj je kratek opis:

Priprava natrijevega triacetoksiborohidrida (STAB)

Suspenziji 37,83 g (1 mol) natrijevega borohidrida v 500 ml suhega toluena se med močnim mešanjem po kapljicah doda 180,12 g ( 3 mol) GAA. Temperaturo vzdržujemo pod 30 °C, po potrebi jo ohlajamo z zunanjim hlajenjem. Ko se plin preneha sproščati, približno 20 minut, se suspendirani natrijev triacetoksiborohidrid (STAB) izolira z vakuumsko filtracijo in enkrat spere s suhim EtOAc. Filtrirna pogača se posuši do konstantne mase v vakuumu.

Izplen: Če se uporabljajo suhi reagenti in se reagenti natančno izmerijo, je izkoristek skoraj kvantitativen.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Obstajajo tudi drugi viri borana. Morda dekaboran? Tetrahidroksidiboran? Morda aminodiboranati, ki jih je mogoče nekoliko lažje sintetizirati iz amonijevega borana. Glej stran 306 https://core.ac.uk/download/4824361.pdf. Nisem kemik, zato ne vem, kako dobro delujejo na nitro spojine.

Primerjave STAB / NaBH4: https://www.organic-chemistry.org/synthesis/C1N/amines/reductive-amination-guide.pdf
Zanimive podrobnosti STAB, kot so načini za znatno skrajšanje reakcijskih časov, zakaj se uporablja GAA: https://www.researchgate.net/publication/286303639_Boron_reagents_for_reductive_amination
 
Top