Pridobivanje DMT iz rastlin

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Poskusil sem to, vendar po zadnjem zamrzovanju vidim dve barvni ekstrakciji, eno rumeno in eno bolj belo ....

Kaj menite?
 

Attachments

  • dQsPGLbych.jpg
    dQsPGLbych.jpg
    5 MB · Views: 185

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nekateri stranski izdelki za ekstrakcijo. To samo rekristalizirajte.
 
View previous replies…

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Hvala G.Patton

1) Vse skupaj postrgam in ponovno vložim v nafto? Moram v tem koraku ločiti plasti?
2) ali v izopropil alkohol?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Rekristalizacija DMT

Topila:

Heptan

Oprema:
Filtrirni papirji, čaše, vodna kopel, pipeta

1. Poiščite primerno topilo za rekristalizacijo;

2. Raztopite nečisto trdno snov v minimalnem volumnu vročega topila;

3. S filtriranjem odstranite netopne nečistoče;

4. Počasi ohladite vročo raztopino, da iz nje kristalizira želena spojina.
Iskanje primernega topila

Pri čiščenju trdne snovi z rekristalizacijo je treba najprej poiskati primerno topilo. Dobro topilo za rekristalizacijo mora ustrezati naslednjim merilom:

1. Spojina mora biti zelo dobro topna pri vrelišču topila in le malo topna v topilu pri sobni temperaturi.

2. Nezaželene nečistoče morajo biti netopne v vročem topilu.

Dobro topilo za rekristalizacijo DMT je heptan. DMT je v njem pri sobni temperaturi slabo topen, vendar je precej topen, ko mu dodamo toploto. Večina običajnih začimbnih nečistoč pa v njem sploh ni dobro topna in jih zato lahko ločimo s preprostim dekantiranjem.
Trdno snov raztopimo v vročem topilu

Pripravimo vodno kopel in heptan v lastni čaši segrevamo do vrenja. Segreto topilo po kapljicah dodajte v čašo z ekstraktom. Heptan bo skoraj takoj postal moten in dobil rumeno barvo, ko bo DMT prešel v raztopino. Dodajte vrelo vroče topilo, dokler se zaradi nadaljnjega dodajanja ali mešanja DMT ne raztopi več.

Vaša čaša mora zdaj vsebovati rumenkasto obarvan heptan z oranžnorjavo kapljico olja in neraztopljene trdne snovi na dnu posode. Raztopino previdno prefiltrirajte v drugo čašo, pri čemer pazite, da ostanejo nečistoče. Ponovite kapljično dodajanje segretega topila in filtriranje, da zagotovite, da DMT ne ostane.

Razbarvanje z ogljikom
Zdaj, ko smo odpravili netopne nečistoče, je naša raztopina prozorna, vendar obarvana rumeno. To razbarvanje je posledica prisotnosti reakcijskih stranskih produktov z visoko molekulsko maso, ki so morda nastali med postopkom ekstrakcije. Preprosto izpiranje z aktivnim ogljem bo odpravilo barvne spojine. (Aktivno oglje je zaradi svoje velike površine izjemno učinkovito pri absorpciji nečistoč.)


1. Dodajte odvečno topilo in aktivno oglje ter raztopino nekaj minut kuhajte. Obarvane nečistoče se bodo adsorbirale na površino aktivnega oglja.

2. S filtriranjem odstranite oglje z absorbiranimi nečistočami. Vaše topilo mora biti zdaj skoraj čisto. Če rumena barva ostaja, pranje z ogljem previdno ponovite.

Opomba: Za odstranitev obarvanih nečistoč iz raztopine je potrebno zelo malo aktivnega oglja. Pri uporabi aktivnega oglja morate biti previdni: če ga uporabite preveč, lahko adsorbira želeno spojino iz raztopine in obarvane nečistoče.

Kristalizacija
Po filtriranju raztopine pokrijte bučko z vročim filtratom in jo nemoteno postavite na stran, da se počasi ohladi na sobno temperaturo. Ko se raztopina ohlaja, se topnost raztopljene spojine zmanjša in trdna snov začne kristalizirati iz raztopine. Ko raztopina doseže sobno temperaturo, jo prestavite v hladilnik in nazadnje v zamrzovalnik, da se večina DMT obori z zmrzovanjem.

Počasneje kot se raztopina ohlaja, čistejši in večji bodo vaši kristali.

#DMT_rekristalizacija #DMT #rekristalizacija
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Hvala, bom poskusil, ko bom imel malo časa in dobro topilo
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
nimaš pojma ? kdor koli?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Ali je lubje samo korenine
ali stebla in veje
Ali mislite korenino, ki raste navzdol v zemljo
 
Top