Ali še kdo pogreša leta 2000?

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Yeah mann, vse je resnica
Ali je to staranje, da ob pogledu v preteklost vladajo stari časi?
Ruda bi digitalizacija zajebala doživljanje življenja.
V starih časih si šel ven,se napil z ljudmi okoli sebe,spoznal punce ali karkoli si iskal in jih fičo spoznal.
Ne tako kot zdaj, ko si prvi vtis narediš na internetni fotografiji, doma na stolu ... SAM!!!
In manipulacija televizije, ki vam daje mnenja o tem, kako misliti, ne da bi razmišljali in se odločali sami.
Dejstvo je, da je enostavno slediti splošnemu mnenju, toda ali razmišljate o svojem lastnem mnenju in se bojite, da bi ga izrazili, in imate možnost, da vas ustrelijo ali kaj hujšega.
Fuck the digital adiction to phones to.free your self,....
Ampak kako?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Mislim, da je del tega nostalgija, vendar obstajajo znanstveni dokazi, ki kažejo, da ne bi smeli imeti toliko časa pred zaslonom. nimam pri roki nobenih povezav, vendar samo poglejte, dokazi so povsod. še slabše se počutim za generacijo alfa in "otroke z ipadom". v mladosti sem bil nekako otrok z ipadom, vendar ni bilo tako hudo kot zdaj. da, tehnologija je lahko koristna, če se uporablja zmerno, vendar nihče noče omejiti časa, ki ga preživi na zaslonu. praktično živimo na spletu. veliko bolj se zabavam, ko grem ven s prijatelji in podobno, vendar se običajno zaprem vase, ker nimam motivacije in sem malce duševno bolan. če sem ves čas ob tehnologiji, je to samo še slabše. to je začaran krog in poskušam se iz njega izviti ^^;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Tudi jaz ne gledam televizije. Mogoče kako-tu, nikoli pa ne igranih dramskih novic ect. Vse to je propaganda, ki je namenjena temu, da vas razjezi pri napačnih ljudeh. Celotna razprava o tabličnem računalniku iPad....se morate zavedati, da pravzaprav ne vemo ničesar, vendar so najglasnejši špekulanti običajno najmanj usposobljeni. To je nekaj, kar je individualno. Zagotovo vsak otrok ne bi smel biti privezan na tablični računalnik, vendar poznam nekaj takih, ki jim je to zelo pomagalo. Otrokovo zanimanje za učenje je neposredno sorazmerno z njegovim zanimanjem za predmet. Otroci se ne naučijo množenja, ker sta jim mama in oče zagrozila, da jim bosta nekaj vzela. Začeli so se zanimati v trenutku, ko so videli, da to počnejo Power Rangers, Blaze ali My Lil Pony. Imam konkretne primere, vendar je to preblizu temu, da bi se razkrinkal, da bi povedal kaj več. Koliko mest za decimalno vejico poznaš pi? Poznam osmošolca, ki ga pozna do 35 številk za decimalno vejico. KOLIK jezikov govoriš? Poznam šestletnika, ki govori in razume štiri jezike. Ta osemletnik zna množenje 4 x 4 števke opraviti tako hitro, kot to lahko storite s kalkulatorjem. Pravilno mu uspe. Vlada pravi, da so to invalidi, jaz pa mislim, da so različno sposobni. Vsega, kar znajo, so se naučili iz tablic. Ta 8yo programira klepetalne robote, ki jih lahko prenesete s portala guithub. Ima kanal na YouTubu. Ne potrebuje nobene pomoči, vse to zmore.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
imaš popolnoma prav. na spletu sem že od malih nog, vendar sem se v osnovni šoli približno polovico vsega naučil iz fizičnih knjig, tako da sem morda nekoliko pristranski. odvzem elektronike mi nikoli ni pomagal, če že, pa mi je le oviral srečo (ne da bi bila odvisna od naprav, vendar je bilo preprosto grozno, da nisem imel te možnosti) in učenje. internet je lahko izjemno orodje za izobraževanje, vendar je na njem tudi veliko vsebine, ki je za možgane. Otroci potrebujejo samo razločevanje in veliko otrok, ki jih poznam, tega nima. vem, da obstajajo pametni otroci, kot so tisti, ki ste jih omenili, vendar jih osebno ne poznam (razen če štejete sebe... ne želim zveneti arogantno, vendar me je zanimala biologija, natančneje biologija človeka in različne bolezni, ko sem bil zelo mlad. to je bil moj glavni interes od 4 do 8 let lol...)

in strinjam se, da vlada rada pretirano diagnosticira, pretirava in včasih celo izmišljuje duševne bolezni, da bi potisnila zdravila. v ozadju tega je večja agenda. želijo ustvariti brezumne, homogene delavce in tako rekoč "držati vse v liniji". zelo neprijetno. tudi dejanske duševne bolezni imajo svoje prednosti. lahko mi diagnosticirajo shizofrenijo (nikoli nisem dobil uradne diagnoze, ker nočem zdravil, vendar ustrezam diagnostičnim merilom in sem imel psihotične epizode, ki so negativno vplivale na moje življenje. veliko ljudi, ki jih poznam, misli, da jo povzročajo droge, vendar sem znake pokazal veliko prej, preden sem začel jemati droge ...) in čeprav ima vsekakor svoje slabosti, mi pomaga pri umetnosti in pisanju. je res ekspresivno in bolj "surovo", mislim. poleg tega se včasih moja paranoja zdi bolj kot intuicija. pravilna je približno v 50 % primerov ... lol
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Ne morem reči, ali pogrešam, kdo sem bil in kako sem se počutil, in/ali ali pogrešam vzdevke in vkrcavanje novih tehnikov.
Morda malo obojega. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Ne pogrešam, kdo sem bil, ker sem bil zelo mlad, vendar vsekakor pogrešam, kako sem videl svet, in velik del tega je bila tehnologija.
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
da, strojna oprema se je izboljšala. hitrosti obdelave so se izboljšale. veliko sodobne tehnologije je boljše, tega nihče ne izpodbija. pogrešam le "vzdušje" stare tehnologije. zdelo se je veliko bolj igrivo in zabavno. veliko več si lahko prilagodil. stara tehnologija je imela upanja polno, veselo vizijo prihodnosti; sodobna tehnologija je to vizijo vzela in jo naslikala sivo in bolj plosko kot kdaj koli prej.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Ne razumem vaše podlage za to glavno izjavo.
Današnja tehnologija je veliko bolj igriva in zabavna kot prej.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
poglej primere v prvotni objavi + ik this isnt rlly 2000s but in windows xp u could change the cursor and I miss shit such that...
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Tehnologija bi lahko bila manjša in slabša kot danes. Všeč vam je estetika s slabo tehnologijo, to je vse, na kar se sklicujete. Jaz si vedno želim boljše. Izgubljate čas za slabo preteklost ~ ampak vam je res všeč, da imate blobby male mobilne slike. Ta tehnologija se mi zdi zdaj tako daleč od "resničnega sveta". ne maram takšnega sranja. Hočem, da je enostavno postreženo, tako da lahko hitro opravljam posle z drogami. Hočeš, da je spet slabše. Živim samo enkrat (še), zakaj bi zapravljal čas za retardirano nostalgijo
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Nostalgija je lahko včasih topla odeja in nekaterim od nas je ta "odeja" bolj všeč kot drugim. V resničnem svetu zmanjkuje senčnih kotičkov, v katere bi se lahko skrili, in mislim, da tisti, ki smo navajeni, da je preprosto tako, hrepenimo po tistih starejših, čeprav preprostejših časih
 
View previous replies…

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Tehnološka singularnost je bogatejše zatočišče, ki ga dosežejo vsi sijoči kot zvezde. Ali smo sami? V tem zemeljskem trenutku smo še vedno
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
imaš dobro pripombo, zakaj bi porabili toliko časa za hrepenenje po starih časih, ko pa so očitno minili in se ne bodo več vrnili?
Mislim, da smo ujeti na sredini med obdobji: digitalno otroštvo-->digitalna neodvisnost, Igrali smo se na zemlji, ko smo imeli vprašanje, na katerega smo potrebovali odgovor, smo šli v knjižnico. Spomnim se, da je mama nekoč naročila "vodnik" za premagovanje igre NES, trajalo je celo večnost, da je prišel do nas, bil je le list papirja, ki je bil skupaj zmetan, a smo bili tako navdušeni! zdaj pa so naši otroci rojeni v to in je zanje normalno, da v nekaj sekundah dobijo kakršen koli odgovor, ki ga potrebujejo.

To sta dve popolnoma različni vzgoji, jaz vam zavidam vaš zelo pozitiven pogled na to obdobje, v katerem smo se znašli, @vis!
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Zagotovo obstaja zgodovina, ki si jo je treba zapomniti in negovati. Sem pa jaz tisti, ki so mi pretekle izkušnje grenke in moram biti v sedanjosti z vsemi naloženimi v tisto, kar sledi. To sem jaz, ki sem v tej zadevi izkrivljen. Hočem vedeti, kaj je onkraj, kar je zame zagotovo več kot razpad in smrt. :cry: Sem skrajni outsider v plašču in nočem biti heker na fidelis, ona je zelo odkrita allright, vendar preveč sproščen za moje strogo vzdržljivosti. Verjetno je po življenjski vrednosti tako ali tako nad mano in sem izgubljen. Preklet sem. Off I Gooo
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
lol si preveč strog do sebe!
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Neki pameten človek je nekoč dejal nekaj podobnega:
"Ne bojim se smrti. Bil sem mrtev že milijarde let, preden sem se rodil, pa me to ni prav nič motilo."

Zame je vseeno, kaj se bo iz tega tobogana mrzlice in vznemirjenja v resnici izkazalo.
Rekel bi, da je bila to dobra vožnja. Dobra zabava.
Najboljši in najslabši časi. ☺️

Vse izkušnje, od vsakdanjih do vznemirljivih.
Čustva, močna, kot znajo biti.
Čeprav so se z leti umirila, so še vedno ostro opredeljena zaradi samih kontrastov, ki jih povzročajo.

TLDR: Vse mine, na bolje ali slabše, spremenilo se bo. 🤗
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Pazite na to: Hvala za spodbudo. Sem temnopolti intelektualec. Prekleta šala sem zares. Vendar bom delal do konca. Vesel nisem, nikoli zares. Če se zdim srečen, je to le navidezno. Imam cilje, ki jih bom dosegel bolj ali manj v ospredju Elaboratno preprodajanje drog. To je žal slabo. življenje težko. Sem strog. Ne pokažite mi šibke skomine kot zdaj.

Kurtu: Ne! V bolečini zaupam. Doseči moram svoj cilj ali pa se dokončno odklopiti.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Vsi prihajamo iz različnih življenjskih okolij. Moje otroštvo bi v primerjavi z večino prebivalstva označil za spektakularno. Zdi se, da je moje življenje postajalo vse bolj sranje, starejši ko sem bil in več odločitev sem sprejemal, in zdaj sem tu!

Hočem povedati, da se tukaj vsi med seboj povsem zasebno pogovarjamo o čemerkoli hočemo. Imamo ga res dobro in res slabo hkrati. in @vis vaš pogled na življenje mora postati utrujajoč, prosim vas, da taborite v naravi ali celo sprehodite se po gozdu. Ne pozabite, da ste zdaj tukaj in da lahko doživite vse, kar je okoli vas. Naj se vaša duša pomiri z blagodejnim učinkom narave!

Zdaj sem visoko kot sranje (če je to komu zvenelo pridigarsko gejevsko lol)
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Zdaj se moj status postaja preveč zapleten za razkazovanje. Sem ozko osredotočen na težke cilje, medtem ko je urbano udobno. Oh, jaz sem v ženske. Počivam. Pogovorite se s čudnim lepim nitkarjem in bodite moots
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
zgodnja 2000-ta so bila najbolj trda in divja leta zabave v mojem življenju. to so bila leta X. toliko plesnih zabav.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
želel bi si, da bi lahko rekel enako lol, bil sem otrok v 2000-ih letih ^^;
 
Top