Suhi HCl plin iz muriatne in žveplove kisline konc.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
Ravnanje s CaCl2 je bistveno varnejše od ravnanja s koncentriranim H2SO4. Prav tako je na voljo po nizki ceni, včasih kot stranski proizvod Solvayevega postopka. Standardni sklopi za pridobivanje plina, prikazani zgoraj, so primerni za pripravo surovega HCl(g).

Lahko fiksira dovolj vode (več kot 30 % svoje mase, če upoštevamo, da hidratizira le v CaCl2-2H2O, ki je stabilen do 150 °C), da dobimo znatno količino plina HCl. V tipičnem postopku je bilo 100 g 35 % HCl dodanih na 100 g granuliranega CaCl2 pri sobni temperaturi (toplotni učinek ni pomemben) in dobljenih je bilo 15 g HCl(g). To predstavlja več kot 40-odstotni izkoristek, ki se lahko primerja z 80-odstotnim izkoristkom, navedenim za postopek, predstavljen v enačbi 2; vendar se pri tem uporabi približno 1:3 masno razmerje med H2SO4 in HCl(aq).

CaCl2 je tudi lažje odstraniti kot H2SO4, za nevtralizacijo končnih odpadkov pa je potrebno manj baze. Dodatna prednost tega postopka v primerjavi s postopki, ki temeljijo na H2SO4, se nanaša na izobraževalne vidike. S segrevanjem pri 200 °C se lahko nastala voskasta zmes (ali kristalinična masa, v katero se pretvori po nekaj urah), brezvodni CaCl2, regenerira za ponovno uporabo, ko dobimo raztopino HCl. V tem primeru se lahko nekaj nastalega kalcijevega oksiklorida prezre.

Čeprav je to s praktičnega vidika morda brez vrednosti, ima lahko izobraževalni pomen, saj opozarja na aktualne teme, kot so optimizacija procesov, recikliranje kemikalij in zmanjševanje odpadkov.
V tanamen je sklop, prikazan na sliki b, primernejši od tistega na sliki a, saj je nastala mešanica pripravljena za destilacijo.

UPD: Alternativni način
.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Hi , ım thinking the use fig. a but you mentioned water will decrease your yield how much decrease will drop , did ı suppose to use trapped hcı gas gen in smaller synteshis will make problem

Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Žal mi je, vendar ne razumem vašega vprašanja.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Žal mi je @G.Patton :(
skušam dobro razumeti odgovore... angleščina + noob = težave ;)

Poskušam samo ugotoviti, kakšno opremo moram še kupiti za to operacijo, in se prepričati, da razumem vse korake in reagente ^^
"Priprava metamfetamin hidroklorida poteka z mehurčkanjem suhega plina HCl skozi organsko plast."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vaša postavitev iz slikanice je v redu. Popravil sem v prejšnjem sporočilu o sliki.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Okok sooo zadnja konfimacija ...
BjepJlSHNs

1) na "sliki 2" sem dal vodo ali MgSO4 ali nič... ?
2) v "sliki 3" isto vprašanje... :x
3) ko hočem ustaviti plin, uporabim "sliko 1"?


hvala lepa..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Morate se znebiti vode!!!
Slika 2- H2SO4 ali trdni NaOH/KOH
slika 3- CaCl2 ali MgSO4
da
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Najlepša hvala :)
Mislim, da me zdaj ne bo več strah in si bom upala poskusiti ;)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Umrla sem od smeha ... danes mi svakinja pošlje sliko s teh naravoslovnih ur, ker ve, da mi je to všeč.

Sbjq26coa0


jaz: "ho cool , delaš HCl gaz?"
ona: "ne vem... vprašam... hmm wtf ja, to je HCl gaz"

haha
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Pozdravljeni, v videoposnetku strica Festerja sem npr. videl, da je v generator HCl dal veliko kuhinjske soli, domnevam, da je s tem dehidriral HCl? Ali imaš kakšne izkušnje ali mnenje o tej metodi? Ali bi bilo dovolj eno sušilno sredstvo, če bi v generatorju uporabili NaCl? Na primer NaCl v generatorju + samo cev za sušenje CaCl2.

Mislil sem, da je obkrožena posoda (kamor se postavi cevka z mehurčki, kadar se ne uporablja) napolnjena z npr. raztopino NaOH za nevtralizacijo HCl, sicer bi ta še naprej polnila prostor?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mislim, da je to dovolj.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Hvala, Patton, potem bom poskusil tako.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
O brezvodnem plinskem vodikovem kloridu.
Kakšna je razlika med to nitjo in 2 drugimi metodami spodaj:

A. NaCl z malo hcl kisline v erlenmajerici in kapljanjem H2So4 (različica s fester metom)

B. NaCl (brez HCl kisline) v erlenmajerici in kapljanje H2So4
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@robertlouis obstajajo 4 metode, izberite tisto, ki vam najbolj ustreza.

zame je najlažja metoda mikrovalovne pečice z uporabo 2
https://ae01.alicdn.com/kf/H8b97106480324459996555df0a565d94g/Spuit-500-Ml-Grote-Capaciteit-Spuit-Herbruikbare-Pomp-Meten-Met-1M-Buis-Voeden-Inkt.jpg_Q90.jpg_.webp
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
želel navodilo, kako v končni raztopini narediti mehurčke hcl
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni,

Tukaj je precej dobra grafična nastavitev za plinsko nastavitev HCl, odprt plamen lahko zamenjate z magnetnim mešalom tudi z ogrevanjem.

XBliArsJD7
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moj neuspeh pri ustvarjanju celotnega suhega plina HCL z uporabo metode CaCl2:

Moja nastavitev so bila 3 plastična vedra, povezana s plastičnimi cevmi. Plastično vedro številka 2 je bilo prazno vedro, past, če bi se prosta baza v vedru številka 3 sesala.

V prvo vedro sem dal 800 g kalcijevega klorida. Na vedro sem namestil pokrov in skozi eno od predhodno pripravljenih lukenj vlil solno kislino. Reakcije ni bilo! Niti en plinski mehurček v moji mdma freebase v acetonu. Ne razumem, kaj sem naredil narobe. Ali ima lahko murična kislina kakšno zaščito, da se hlapi ne sproščajo? Ali je bilo treba počakati več kot 20 minut?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ali mi pri uporabi plina HCL za zakisanje proste baze ni treba skrbeti za prekisanje? Preprosto piham plin, dokler ni več oborine? Ali pa moram plin HCl spuščati v mehurčke po malem in izmeriti pH?

UQiaPVs65c
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
G0nO8AK7Xd

0NsmPCx4uv

DmC5z2Nuc9
Od takrat imam nekaj adapterjev za cev, tako da mi ni treba uporabljati 110° navzdol za adapter za cev in jeklene sponke za kek ( plastične takoj postanejo krhke, če se uplinijo). Na splošno je to gorska naprava, ki vas bo v trenutku zaplinila, če ne boste previdni. 😘 Veliko sreče pri pojasnjevanju teh rjavih prstov. 😉
 
Top