Sinteza fentanila

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8

Fentanil ubija! Nikoli ga ne poskušajte sintetizirati, še manj pa uporabljati!

Sinteza fentanila


Fentanil in njegovi analogi so med najmočnejšimi opiatnimi agonisti, vendar je njihova sinteza pogosto težavna. Tukaj je sinteza fentanila, ki jo je mogoče enostavno prilagoditi za druge analoge (para-fluoro-fentanil, alfa-metil-fentanil).

Ta postopek ni teoretičen in je bil že večkrat preizkušen in izboljšan. Ta sinteza se izvaja pri sobni temperaturi, zato ne potrebujete nobene posebne naprave.

Fentanil je zelo zanimiva sestavina za podzemno kemijo, saj je en gram čistega fentanila enakovreden 100 g zelo dobrega uličnega heroina.

Načelo

Uporabljeni prekurzor je N-fenetil-piperidon (NPP), ki ga je mogoče enostavno sintetizirati iz piperidona in fenetil-tosilata ali fenetil-bromida s preprostim mehanizmom SN2.NPP reagira z anilinom, pri čemer nastane iminski derivat, ki se reducira v 4-anilin-N-fenetil-piperidin (4-ANPP). 4-ANPP nato reagira s propionilkloridom, pri čemer nastane fentanil, ki se nato prečisti.

Eksperimentalni





N-fenetil-4-piperidon (NPP)


N-alkiliranje 4-piperidona se lahko izvede v pogojih PTC - in ni treba izolirati piperidona kot proste baze. Enemu litru acetonitrila dodajte 3 mole fino zmletega kalijevega karbonata, nato dodajte 10 g katalizatorja PTC - TBAB ali TEBA ali samo polietilen glikol-400. To suspenzijo mešajte 15 minut pri 50-60 °C, nato pa v majhnih obrokih dodajte 4-piperidon hidroklorid, pri čemer pazite, da izločanje CO2 ni premočno. Mešajte še eno uro pri 50-60 °C, nato po kapljicah dodajte fenetilbromid in mešajte 15-20 ur pri blagem refluksu. Nato ohladimo in odfiltriramo anorganske soli - če filtriranje poteka prepočasi, suspenziji dodamo nekaj (30-40 ml) nasičene raztopine natrijevega sulfata, kar naredi lepljivo oborino zrnato in filtribilno.

Izplen je skoraj kvantitativen (verjemite mi) in destilacija ni potrebna - kot rezultat imate rahlo rumeno trdno snov z mp 60 °C.

a. Sinteza NPP N-fenil-imina

10 molov NPP se raztopi v minimalnem volumnu anilina (približno 5-6 ml), nato se doda 1 gr molekularnih sit 4A. Mešanica se zelo nežno meša (da se molekularna sita ne uničijo zaradi mešanja) z magnetnim mešalom približno 24 ur pri sobni temperaturi.

Konverzija je bila večkrat izračunana z MS in znaša več kot 99 %, zato se lahko naslednja faza izvede brez čiščenja.

b. Sinteza ANPP

Reakcijska zmes iz prejšnje faze se filtrira z molekularnih sit, ki se splaknejo z 2 × 2 ml THF, filtrat in izpirek se nalijeta v 50-mililitrsko bučko, nato se doda 20 ml suhega metanola in mešanica se premeša.

Približno 1-1,5 g natrijevega borohidrida se zelo počasi doda mešanici pri sobni temperaturi in mešanica se meša približno 2 uri. Pretvorba v ANPP se preveri s katero koli metodo, in če se ne zmanjša popolnoma, se počasi doda še 0,5 g NaBH4 in meša še eno uro. Ko je pretvorba v ANPP popolna (več kot 95 %), izparimo metanol in THF v vakuumu.

Preostala masa je sestavljena iz anilina, presežka NaBH4 in ANPP, kompleksiranega z boranom. V erlenmajerico nalijemo 50 ml vode, nato kompleks uničimo s počasnim dodajanjem majhne količine koncentrirane HCl (35 %) do pH ~ 1, nato zmes dobro mešamo še eno uro. Zdaj zmesi dodamo 50 ml nasičene raztopine NaCl in po približno 10 minutah se izloči trdna masa.

Trdno snov ločimo od tekočine s filtriranjem in trdno snov (to je ANPP hidroklorid) obdržimo, potem ko jo speremo z malo nasičene raztopine NaCl. Dodamo še 50 ml nasičene raztopine NaCl in mešanico postavimo v hladilnik (pri približno 2 °C) ter počakamo 2-3 h. Če je oborine več, raztopino filtriramo in trdno snov dodamo prvemu pridelku. Trdna masa je ANPP, ki ga je treba obdelati.

Trdno snov raztopimo v približno 60 ml vode in 2N NaOH, dokler pH > 12,5, nato pa ekstrahiramo s 3 × 15 ml CH2Cl2. Fazo CH2Cl2 speremo s 5 ml vode in izparimo topilo v vakuumu. Ostanek je oljnata rumeno-oranžna tekočina, ki spontano kristalizira in vsebuje dovolj čist ANPP za naslednji korak.

Skupni izkoristek ANPP je približno 50-80 %. Glavna izguba izkoristka je med postopkom čiščenja, ker postopek ločevanja med presežkom anilina in ANPP ni optimiziran. Za to morda obstaja nekaj rešitev, ki bodo obravnavane v poglavju o optimizaciji in razpravi.

c. Pretvorba ANPP v fentanil

10 mmol ANPP se ob mešanju raztopi v približno 8 ml suhega čistega piridina, nato pa se reakcijski zmesi pri sobni temperaturi po kapljicah doda 12 mmol propionilklorida. Reakcija je eksotermna, zato je treba temperaturo nadzorovati s skrbnim prilagajanjem hitrosti dodajanja in jo ves čas vzdrževati med 30 in 60 °C. Ko je dodan ves propionilklorid, se reakcijska zmes pri sobni temperaturi meša približno eno uro.

Pretvorbo preverimo s katero koli primerno metodo (TLC/GC) in če ni popolna, dodamo še 1 mmol propionilklorida. Običajno mora biti pretvorba popolna že po prvem postopku, če pa je iz koraka A ostalo preveč anilina, potrebujete več propionilklorida.

Reakcijsko mešanico nato med mešanjem prelijemo v 80 ml vode in po kapljicah dodajamo koncentrirano HCl (~35 %), dokler pH < 1,5. To operacijo lahko izvedemo z drugim postopkom, kot sledi: Pripravite 80 ml 2N HCl in reakcijsko mešanico preprosto vlijte v to raztopino. Pri tem se piridin in fentanil spremenita v ustrezne hidrokloridne soli. Raztopino nato mešamo približno 30 minut. Piridin-HCl ni topen v CH2Cl2, nepolarni Fentanil-HCl pa je. Raztopino ekstrahiramo s 3 × 20 ml CH2Cl2, nato zbrane organske ekstrakte speremo z 2 × 10 ml nasičene raztopine NaCl.

Topilo izpareva v vakuumu, nastane rumena masa, ki jo sestavlja fentanil hidroklorid, onesnažen z majhno količino propionanilida, ki je nastal z delovanjem propionil klorida na ostanek anilina iz stopnje A. Zdaj dodamo 10-15 ml acetona in nastane bel prah, ki je fentanil-HCl. Trdno snov filtriramo in jo speremo z majhno količino (2 × 3 mL) acetona.

Fentanil hidroklorid je zdaj dovolj čist za uporabo (>99,5 %), izkoristek tega koraka pa presega 90 %! Če bi bil še vedno nečist (meni se to ni zgodilo), ga lahko očistite z rekristalizacijo iz vročega acetona.

Razredčenje fentanila v prahu

Čistega fentanila ne morete uporabljati kot takega, saj je veliko, veliko premočan in ga MORAJO razredčiti, sicer bo prišlo do številnih predoziranj!

Z naslednjim postopkom dobite bel heroin, ki je enako močan kot zelo dober (30-odstotni) ulični heroin.

100 mg fentanila-HCl se raztopi v 2 ml metanola. Odtehtamo 10 g laktoze in jo segrejemo na približno 60-70 °C v veliki posodi z vročo ploščo. Metanolno raztopino fentanila v rednih časovnih presledkih po kapljicah dodajte v toplo laktozo, da se dobro premeša. Počakajte, da izhlapi ves metanol, in temeljito premešajte. To je ključnega pomena, ker če ne bo temeljito premešano, bo del laktoze brez fentanila in del laktoze s preveliko količino fentanila, kar lahko povzroči dramatične prevelike odmerke!

Ta vrsta heroina se je uporabljala in prodajala eno leto, odzivi potrošnikov pa so bili zelo dobri. Potrošniki so bili zelo zadovoljni in niso več želeli običajnega rjavega heroina. Zato bodite previdni, nekateri ljudje (mafija in drugi trgovci) bodo morda postali zelo ljubosumni!

NE UPORABLJAJTE in NE PRODAJAJTE čistega fentanila HCl, to je zelo strupen material, ki bo povzročil številne prevelike odmerke, če ga ne razredčite!

Optimizacija in razprava

Skupni izkoristek te sinteze je približno 50-80 %, glavna izguba snovi pa nastane med čiščenjem ANPP v koraku B. Za ločevanje anilina in ANPP morda obstajajo druge možnosti (rekristalizacija, destilacija). Menim, da je dobra rešitev ekstrakcija anilina in ANPP skupaj in njuno ločevanje z izhlapevanjem anilina v vakuumu, nato pa rekristalizacija ANPP v ustreznem topilu.

Para-fluoro-fentanil se lahko sintetizira s tem postopkom z uporabo p-fluoroanilina namesto navadnega anilina, vendar je treba prilagoditi postopek čiščenja.

Zelo močan alfa-metil-fentanil se lahko sintetizira tudi po tem postopku z uporabo N-(2-fenilpropil)-piperidinona, ki se lahko sintetizira iz 1-fenil-2-bromopropana in piperidinona ali na druge načine. 1-fenil-2-bromopropan se uporablja v tajni proizvodnji amfetamina, postopek sinteze te spojine pa je mogoče zlahka prilagoditi za izdelavo N-(2-fenilpropil)-piperidinona ali NPP (N-fenetil-piperidinona).

Fentanil je zelo dober in močan opiat, vendar obstajajo nekatere pripombe:

  • redni uporabniki tega sintetičnega belega heroina, ki sem ga opisal, so bili močno zasvojeni.
  • Tveganje za prevelik odmerek je res veliko, tudi pri razredčitvi, ki sem jo opisal prej, zato testirajte svoje blago, preden ga prodate!
  • Trajanje učinkov je nekoliko krajše kot pri običajnem heroinu.
 

Attachments

  • aw43rBUhXL.jpg
    aw43rBUhXL.jpg
    27.2 KB · Views: 891
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Hmm. Mislim, da se je ta sintagma sčasoma morala pojaviti tukaj. Ampak to je čisti strup. Nikoli se ne lotite te sintetske snovi brez stroge osebne varovalne opreme, sodelavca in dostopa do naloksona.
 

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8
absolutno se strinjam, da niti ne razmišljajte o tem, da bi to počeli, če ne veste 100-odstotno, kaj počnete. če se to naredi pravilno, je to tako močno, da vas lahko onesnaženje z delci in vsaka površina, s katero je bilo v stiku, ubije, če se ga dotaknete z golimi rokami. vedno imejte v mislih nekaj zrn je lahko dovolj, da vas ubije!!!!!!!
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Poglejte, razumem, zakaj se na te stvari gleda zviška, a če se uporabljajo odgovorno, so lahko tudi življenjski užitek! Od opiodov sem odvisen že 11 let in odkar sem začel uporabljati fentanil, lahko končno ostanem dovolj zdrav, da se lahko spravim k sebi. Ne prikimavam veliko in do zdaj še nikoli nisem imel prevelikega odmerka Zdi se mi, da bi to zdravilo lahko bilo nevarno, vendar bi lahko bilo tudi zdravilo za odvisnost od opiatov v prihodnosti v bolj liberalnem smislu! Z uporabo fentanila je skoraj tako, kot da bi moje življenje sem nazaj v mnogih pogledih tudi ne uporabljam igle več, ker kajenje je v redu! Iskreno ne bi mogel umestiti dolg seznam prednosti, ki obstajajo za to drogo v tej temi komentarjev , hkrati pa je seznam slabosti takoj za njim v dolžino, tako da je vse to perspektiva domnevam.......
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Hvala za informacije, brata!
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ta snov je hudič ! I dont like it that this is allowd to share on braking bad . this is breaking dead
 
  • Like
Reactions: vis

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
No, to je forum za proizvodnjo zdravil, vsaj ta del foruma. In ko proizvajate fentanil, karfentanil ali kak drug analog fentanila, se izpostavljate tveganju. Če niste 100-odstotno prepričani, kaj počnete, ogrožate tudi veliko več ljudi. Ne gre za vaše osebne izkušnje, v tem kontekstu pravzaprav niso preveč zanimive.
Če se v proizvodni liniji ubadate s čistim fentanilom, je to tako, kot da bi žonglirali s hreščečo kačo. Transdermalna pot je zelo precenjena, vendar lahko pomotoma vdihavanje izdelka privede do razmeroma hitre in smrtonosne zastrupitve. Če niste 100-odstotno prepričani, kako razredčiti snov za končne uporabnike, tvegate, da boste ubili tudi njih.
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Ne bom se pretvarjal, da vem, kaj počnem, in ga poskušal izdelati sam, po drugi strani pa je moj prijatelj kemik in me zanima, kaj si misli o tem. Če je to mogoče varno ustvariti in je prepričan, da lahko, potem bi to pomagalo moji odvisnosti, ker na koncu dneva samo poskušam delovati v družbi, ki je proti meni ar na vsakem koraku. Razumem, da je nevarno in da škoduje drugim, vendar so zato varnostni ukrepi pomembni.
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
NPP lahko sintetizirate tudi tako, da reagirate s fenetilaminom z 2 moloma metilakrilata.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Ali lahko kdo objavi seznam laboratorijske opreme, ki je za to potrebna?
 

eduardo salamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Če se želite znebiti odvisnosti, morate resnično poskusiti z uporabo ketamina. Obstajajo različne študije, ki dokazujejo, da ketamin ljudem med drugim pomaga pri opuščanju pitja alkohola. Na tem forumu je na voljo celo sinteza, če jo želite izdelati sami.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8

Najprej potrebujete komplet osebne varovalne opreme z masko za pline visoke ravni z ustreznim vložkom , in ne morete opravljati v kuhinji kot tajni laboratorij, je zelo nevarno, celo meglica te snovi vas lahko ubije, raje ne poskušajte opravljati , če niste dobri v laboratorijski praksi ..
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Na voljo imam 3M respirator za celoten obraz, filtre 2091, obleko AAMI 4. stopnje PPE, pokrivala za čevlje in rokavice. Verjamem, da bi to moralo zadostovati nalogi, vendar se seveda želim le prepričati.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ne gre le za vprašanje opreme, temveč tudi za vprašanje poteka dela. Varno ravnanje z reagenti in stranskimi produkti, dobro prezračevanje in tako naprej. Toda rokavice, plašč, respirator in digestorij so minimum. Nato morate razmisliti o stvareh, kot so, kako odstranite rokavice in respirator, ko končate z delom, kaj z njima nato naredite, kako očistite opremo in tako naprej. Ravnate z izjemno strupeno kemikalijo, če vam uspe končni izdelek pravilno pripraviti, in obstaja na tisoče načinov, kako bi lahko končala na vaših prstih ali v vaših dihalnih poteh. Zato morate imeti na voljo tudi nosno pršilo ali injekcije naloksona. Če se začnete počutiti omotični ali zaspani, je res samo vprašanje nekaj minut, preden potencialno izgubite zavest. To je kot žongliranje s ščipalko.

Poleg tega, če vam uspe narediti sintezo in imate čisti izdelek, ga morate razredčiti na pravi način, da se izognete vročim točkam v mešanici ali nezaželenim visokim koncentracijam, sicer boste ubili končnega uporabnika.

Ali pa preprosto ne izvajajte sinteze.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Če tvegam, da bom zvenel naivno, če imam univerzitetno izobrazbo iz kemije, veliko laboratorijskih izkušenj, dostop do potrebne laboratorijske opreme, nekoga v pripravljenosti z naloksonom in bom vložil veliko misli v varno ravnanje med redčenjem. Če torej še vedno menite, da obstaja veliko tveganje, da se po nesreči ubijem, kako ljudje v baltimorskih projektih uspešno redčijo čisti fentanil? Sinteza je ena stvar, glede ravnanja z izdelkom pa so ljudje v projektih veliko manj pripravljeni in veliko manj opremljeni, tam spodaj pa je nešteto ljudi, ki redčijo čisti fentanil. Cenim odziv in vašo skrb. Zanima me le slednje vprašanje.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
No, kako pa veste, da v tajnih laboratorijih ni veliko incidentov? Če nekdo goljufa v laboratoriju v getu, bi mislil, da ga preprosto odvlečejo v ulico in na koncu poročajo o enem od tistih izjemno pogostih prevelikih odmerkov fentanila (*wink wink), ki zasipajo zadnje ulice večine večjih mest.

Poleg tega menim, da je najboljši varnostni ukrep pri delu s snovjo, kot je ta, delo v skupini in imeti pri roki nalokson. To bo pomagalo na dolgi rok. Predoziranje s fentanilom je zaradi skoraj čarobnega učinka naloksona pravzaprav zelo enostavno. Vendar ne, če ste sami in nezavestni.

Če pa imate veliko laboratorijskih izkušenj, je to dobro za vas in vam bo šlo še kako prav! Fentanil se transdermalno ne absorbira posebno hitro, zato je nevarnost tega zelo precenjena. Vdihavanje razpršenega praška pa bi bilo neposredno življenjsko nevarno.
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Včasih sem intravenozno dajal analoge fent in mi je kar dobro uspevalo, da nisem umrl, potem pa sem nekega dne naredil preveč in za nalokson preprosto ni časa - takoj ko je igla pritisnjena, je to moj zadnji spomin (preden se zbudim ob injekciji naloksona s <20-odstotno stopnjo nasičenosti krvi s kisikom)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Da, in to je glavni razlog, da fentanila ali njegovih analogov ne sintetiziramo za nenadzorovano uživanje. Ljudje bodo zaradi njih umirali. Ljudi ubijajo opiati, ne druge droge, fentanil pa je absolutni morilec. Če ga boste sintetizirali, boste soudeleženi pri tem dejstvu. Konec.
 
  • Like
Reactions: vis

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Rekel bom, da je pretekla večina stvari na ulici izjemno slabo homogenizirana, še težje je to storiti s še močnejšim analogom. Verjamem, da bi lahko zagotovil nekaj brez vročih točk, in če bi ljudje dobili v roke moje stvari namesto stvari, ki jih je omenil darkmatter7, mislim, da bi lahko dejansko rešil nekaj življenj.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Da ne omenjamo, da zdaj fentanil na ulici zmanjšujejo z benzom....
 
Top