Od L-metha do D-metha

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Pozdravljeni, fantje,

Morda je to noobquestion, ampak ali obstaja način ali pot za pretvorbo L-meth-izomera v D-izomer?
Mislim, po ločitvi racemične zmesi z vinsko kislino, kakšne so možnosti z L-stereoizomerom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Kaj pomeni "možnosti"?
Enak postopek lahko izvedete z metamfetaminom, kot je opisan tukaj za amfetamin.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Da, vem, kako ločiti racemat na D in L.

Mislil sem, da je po ločitvi racemata mogoče pretvoriti L v izomer D?

Samo izomer D se nato prodaja kot metamfetamin, kaj torej veliki proizvajalci naredijo z izomerom L? To sem mislil z "možnostmi".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
ni
Prodajajo ga tudi kot D-izomer ali pa ga prodajajo kot racemat.
 
Last edited by a moderator:

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Vem, da je teoretično mogoče narediti to optično inverzijo.
Potopil se bom v to zadevo in vse obveščal o dogajanju
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Samo vprašanje: kaj bi se zgodilo, če bi L-metamfetamin pretvorili v amfetamin? Dobili bi L-amfetamin, kajne? Kar ni povsem neuporabno.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
ko ste ločili d in l..
postopek se imenuje racemitatuon..

ki nato vaš l meth pretvori nazaj v zmes l/d, ki se ponovno racementizira...
postopek razrešite in ponovite..


RRR racemitizacijsko razreševanje in mislim, da je zadnje recikliranje ris
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
S Patent 2797243

Izboljšana metoda za pretvorbo l-amfetamina v d-l-amfetamin



Ta izum se nanaša na izboljšano metodo za pridobivanje večjih izkoristkov želenega optično aktivnega izomera iz racemskih zmesi, zlasti pa na metodo, pri kateri se optično aktivni izomeri pretvorijo v ustrezne optično neaktivne racemske zmesi.

Primer 1:

Zmes 50 g l-amfetamina in 5 g Raneyjevega niklja je bila napolnjena v Magne-Dash avtoklep, bomba pa je bila pod tlakom vodika do začetnega tlaka 100 funtov. Mešanico smo mešali in segrevali pri 95-100*C 5 ur, nato pa reakcijo ohladili in nikelj odstranili s filtracijo. Obdelana baza je pokazala rotacijo -3,1*. To bi pomenilo približno 65-odstotno racemizacijo prvotno prisotne l-baze.

Primer 2:

Zmes 135 g l-amfetamina, 50 g Raneyjevega niklja in 1,7 g amonijaka v 10 kubičnih centimetrih metanola je bila napolnjena v Magne-Dash bombo in z vodikom stisnjena na 100 funtov. Nato smo zmes segreli na 150*C in jo pri tej temperaturi z mešanjem vzdrževali 19 ur. Reakcijo smo nato ohladili, izpustili pline in reakcijsko zmes filtrirali, da bi odstranili nikljev katalizator. Iz 50 g alikvota smo destilirali in dobili 37,4 g (75 %) amfetamina; BP: 83-87*C/15mmHg, in 4,8 g ostanka, sestavljenega iz diamina. Rotacija v bistvu d-l-amfetamina je bila -0,3*.

Primer 3:

Zmes 135 g l-amfetamina, 50 g Raneyjevega niklja in 0,5 g amonijaka v 10 kubičnih centimetrih metanola je bila polnjena v avtoklav Magne-Dash in stisnjena do začetnega tlaka 100 funtov vodika. Reakcija se je med mešanjem 13,5 ure segrevala pri 150*C. Iz ohlajene reakcijske posode smo izpustili pline, zmes pa filtrirali, da bi odstranili katalizator. 50 g alikvotnega vzorca smo destilirali pod znižanim tlakom, da smo dobili 37,4 g amfetamina; BP: 83-86*C/15mmHg, in ostanek diamina, ki je tehtal 10,4 g. Izkoristek amfetamina je bil 74,5 %, rotacija v bistvu d-l-amfetamina pa -0,2*.

Primer 7:

35,5 g l-amfetamina je bilo vloženih v Magne-Dashovo bombo, ki je vsebovala uporabljen Raneyjev nikljev katalizator. Ta zmes je bila ohlajena v ledu in obdelana s hladno raztopino 2,2 g plinskega amonijaka in 10 kubičnih centimetrov metanola. To zmes smo nato stresali v atmosferi vodika (začetni tlak 100 funtov) pri temperaturi 150-155*C 10 ur. Med tem segrevanjem se je ustvaril tlak 250 funtov. Bomba se je ohladila, nikljev katalizator se je usedel, baza pa se je z dekantiranjem izlila. Topilo metanol je bilo odstranjeno z destilacijo v vakuumu, preostalo olje pa frakcionirano. BP: 82-86*C/15mmHg., Izplen je bil 30 g (85 %), brez predhodnih delcev in le z majhno količino mirujočega ostanka. Rotacija je bila -2,4*.

Na voljo so bili tudi drugi primeri, vendar z nižjimi izkoristki in manjšo racemizacijo.
 

Amphibian

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2022
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
iz Evropskega centra za spremljanje drog in zasvojenosti z drogami (EMCDDA):

HEF13fANcT
Vir: https: //www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/methamphetamine/main-production-methods-europe_en
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Odgovoril sem na svoje vprašanje in zdi se, da bodo potrebni postopki RRR ali podobni postopki.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Čeprav bi delovalo ... nekatere od teh kemikalij je težko dobiti ali so lahko nevarne, kot je moje uporabniško ime, namesto tega uporabite naproksen in uporabite pope-peachy z NASID Naproxen. Spodaj sem objavil celoten vodnik
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Hej @azides Hvala za odgovor in informacije. Pravkar sem pregledal vse to in še vedno poskušam prebaviti vsebino. Nisem kemik, tako da se poskušam v vsem tem le dobro znajti. V bistvu razumem, da če vzamemo levo-meth in dodamo naproksen ter segrejemo, ga lahko spremenimo v racemični? Ali pa ne razumem pravilno?
Če je to tako preprosto, zakaj o tem nihče ne govori ali tega ne počne? Ali imate na voljo podatke o delu ali kakršne koli informacije o postopku?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Vsekakor bom poskusil z njim. Zanima me, ali je kdo ekstrahiral nosne inhalatorje, ki vsebujejo "levomefamfetamin 50 mg" - kakšen je najboljši postopek za to in ali kristalizira, kot bo kristaliziral led? Ali kako lahko pričakujem, da bo izolirani izdelek videti?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Nikoli nisem rekel, da je, rekel sem, da je najbolj dostopna in boljša od navadne vinske kisline ;)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Razumel sem, da je to bolje za resolucijo in da samo segrevanje L-meth, pridobljen s to resolucijo, postane racemičen Opravičujem se, če sem se motil.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Sem zelo blizu temu, da ga dosežem!!!!;-)
 

riahisunak

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 19, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ali ga boste objavili brat
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Thru that way... ali moje lažje sem objavil spodaj rekviziti, če ste šli thru vse te težave XD
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Kaj za vraga je to sranje? To je BBgate/novi panj.. AIBN, metil tioglikolat, dimiristil peroksidikarbonat tioglikolna kislina? Ali jih lahko kdo dobi enostavno ali poceni? Ali je to varno za povprečnega kemika?

Shit samo googlanje DIMYRISTYL PEROXYDICARBONATE razpade nasilno ali eksplozivno pri temperaturah 0-10 °C zaradi samoprispevajoče eksotermne razgradnje; Več eksplozij se ne sliši zelo ummmm nevarno za povprečnega kemika, ki bi bral ta forum. Hell to nekako spominja na to ta fantje uporabniško ime. In medtem ko so kemiki, ki se ukvarjajo z metom, uporabljali AIBN za racemacijo metana v velikem obsegu z vinsko kislino D.

Tajni kemiki so pred davnimi leti uporabljali tudi NAPROXEN za pretvorbo L v racemat s toploto. ... ja, ja, NASID. To ima dejansko 2-kratno prednost, poleg tega, da je varno, tako da je res 3, 4, če štejemo, da je dostopno kot ves pekel. Pot se imenuje pope-peachy in vse bom dokumentiral za vas, res je tako preprosto, kot se sliši ;)

. Trik je najti najcenejšo optično aktivno kislino, ki se bo vezala na en izomer, ne pa na drugega, in ki bo dovolj spremenila topnost, da bo eden od produktov (bodisi nereagirana prosta baza ali reagirani amid, sulfonat ali kaj drugega) lahko izperemo v drugo topilo (ki je nemisljivo s prvim topilom), tako da je en izomer raztopljen v prvem topilu, drugi izomer pa v drugem topilu.

Potem pa sledi kul preobrat, ki ga uporabljajo proizvajalci metamfetaminov - uporaba AIBN (ki ga vsi že poznate), ki reagira s sekundarnim aminom (prek imina), tako da se 50 % manj aktivnega/neaktivnega izomera pretvori v aktivni izomer.)
Spodaj so primeri razreda racemizacije, ki je naveden v zgornjem dokumentu. AIBN (azabisizobutirilonitril) je katalizator za radikalno reakcijo
https://www.academia.edu/81633940/T...Racemization_of_Nonactivated_Aliphatic_Amines


Vendar je ta raziskava naproksena temeljila na ... nič novega samo stare stvari, vendar je dal 2 in 2 in bingo je bilo njegovo ime idealni papež-Peachy. To razreševanje se lahko uporablja v praksi, saj je učinkovitost razreševanja v istem območju kot pri vinski kislini, vendar je za razreševanje 1 mol baze potrebno le 0,25 molskega ekvivalenta razreševalnega sredstva. Chirality 11:373-375, 1999. © 1999 Wiley-Liss, Inc.


Kakorkoli že, PROFF deluje na metamfetaminu ohh IDK morda to
Študija mehanizma optičnega razreševanja N-metilamfetamina prek tvorbe diastereoizomernih soli z metodo razreševanja Pope-Peachey, ki jo je kasneje obravnavala retorta

https://sci-hub.wf/10.1016/s0957-4166(00)86170-4

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957416600861704

Vendar ... namesto AIBN uporabimo naproksen, da s toploto spremenimo l v racemični ... Verjetno na podlagi te retorte sem našel tudi .. Isti Pope-Peachy, ki je bil prej omenjen .

Kot sem že dejal ... če je trik v tem, da najdemo najcenejšo optično aktivno kislino, ki se bo vezala na en izomer, na drugega pa ne, in ki bo dovolj spremenila topnost, da se lahko eden od produktov (bodisi nereagirana prosta baza bodisi reagirani amid, sulfonat ali karkoli drugega) izpira v drugo topilo (ki je nemišljivo s prvim topilom), tako da se na koncu en izomer raztopi v prvem topilu, drugi izomer pa v drugem topilu.

http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html

Shema https://dump.li/image/ac34d7b4b88983a0.jpeg

Retorta

Ločevanje enantiomerov z oblikovanjem diastereomernih soli: Naproksen

V mojih biokemijskih diapozitivih iz CHE322 je analgetik naproksen razrešen na zelo podoben način kot v CHE321. Naproksen je kiralna karboksilna kislina in kot aktivno zdravilo se prodaja (d)-(S)- enantiomer.
Racemični naproksen se razreši z modifikacijo tehnike oblikovanja soli, ki smo jo spoznali v razredu. V protokolu sta dva zasuka, zaradi katerih je postopek še bolj uporaben za komercialno proizvodnjo enantiomerno čistega naproksena. Prvič, pri preobratu, znanem kot metoda Pope-Peachy, se uporabi le polovica ekvivalenta kiralnega amina. Namesto njega se uporabi polovica ekvivalenta cenejše, optično neaktivne aminske baze. Zaradi tega postopek ni le cenejši, ampak je razlika v topnosti bolj dramatična. Konjugirana baza želenega (d)-(+)-enantiomera kristalizira s konjugirano kislino kiralnega amina z visoko selektivnostjo. Tako v raztopini ostane bolj topen solni produkt (l)-(-)-naproksena in ahiralni amin.
Drugi preobrat je, da se lahko nezaželeni enantiomer naproksena s preprostim segrevanjem "matične tekočine" (raztopine, ki ostane po filtraciji) pretvori nazaj v racemat. V CHE322 boste izvedeli, da so protoni ob karbonilu zmerno kisli; to pomeni, da morate biti pri stereocentru metina ob karbonilu vedno pozorni, da se njegova konfiguracija lahko "zmeša" z deprotonacijo/reprotonizacijo. V tem primeru pa želimo, da se konfiguracija izenači nazaj v racemično zmes, za kar zadostuje uporabljena ahiralna baza in toplota.
Ta postopek omogoča, da se naproksen sintetizira po preprostejši in cenejši poti kot racemat namesto kot enantiomer. S tem postopkom se ne le lahko ločita oba enantiomera, temveč se "nezaželeni" enantiomer pretvori v želenega, namesto da bi se zavrgel - s tem se izkoristek produkta podvoji.
Referenca: Harrington, P.J.; Lodewijk, E. "Twenty Years of Naproxen Technology". Raziskave in razvoj organskih procesov, 1997, 1, 72-76.
Ali to Neencimska dinamična kinetična resolucija racemskih α-arilalkanojskih kislin: napredna asimetrična sinteza kiralnih nesteroidnih protivnetnih zdravil (NSAID)
Razvit je bil učinkovit protokol za proizvodnjo kiralnih 2-arilalkanojskih estrov v visokih izkoristkih (do 99 %) iz racemičnih karboksilnih kislin z uporabo racemizacije mešanih anhidridov, ki nastanejo iz kislinskih komponent, s pivalnim anhidridom v prisotnosti katalizatorja za prenos aciljev. Ta DKR vključuje enantio-diskriminatorno esterifikacijo racemičnih 2-arilalkanojskih kislin in hitro racemizacijo kiralnih 2-arilalkanojskih kislin pri ustreznih reakcijskih pogojih z uporabo pivalnega anhidrida, diizopropilentilamina, in benzotetramisol (BTM) v polarnem topilu, ta metoda pa je bila uspešno uporabljena za pripravo farmakodinamsko aktivnih (S)-enantiomerov nesteroidnih protivnetnih zdravil (NSAID), kot sta ibuprofen in naproksen.

https://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2012/cy/c2cy20329d

https://doi.org/10.1039/C2CY20329D


Nekdo mi je rekel, da uporabljajo naproksen, vendar nisem našel ničesar, zato sem malo pobrskal.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Način, ki im testiranje, ni povezan s tem, da izdelke in procese, AIBN način je zelo težko razširiti, dokler vem, je mogoč le v majhnem obsegu in vonj je eden najslabših, ki obstaja.
V resnici je bolj preprosto, da je vse to vseeno vsakdo lahko naredi, kar hoče, brez težav.
O objavi ali ne najprej moram to doseči v celoti in ko bo to mogoče, bo ponujeno kot dodatna informacija strankam storitev vodenja.
 
Top