Question GammaGoblin/Pushing Taboo phish?

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Pozdravljeni vsi,

s storitvijo GammaGoblin me je seznanil prodajalec na tržnici - dobil sem to povezavo:
http://jich6wsx2nmvayh34mjo7zj6wwu6jiahzdf3au7fiazx2wzvlftqcxad.onion/
Na različnih spletnih straneh s seznamom DNM sem preveril povezavo in vse je bilo v redu, zato sem se registriral.

Ko sem se pripravljal na nakup, sem se odločil, da grem še enkrat preveriti in sem našel stran (na vrhu rezultatov iskanja) z imenom gammagoblinstore.com, na kateri je objavljena naslednja povezava:

Tako sem šel preverit novo povezavo - izgleda zakonito, veliko sklicevanja na to povezavo v DNM seznamih in izgleda skoraj popolnoma enako.

Prva povezava ima obvestilo, ki ga je treba prebrati in govori o DDOS in napadih ter o tem, da je treba ponovno ustvariti DB, zato prosim ustvarite nove račune in podobno, druga povezava nima tega obvestila in moj uporabnik (ustvarjen na prvi povezavi) se ne prijavi v drugo povezavo.

Torej je eden od njih phish... Ne morem ugotoviti, kateri je, imate kakšne poglede?

(moj račun je bil ustvarjen za to in za to sem zavrgel account/pwd/pgp, saj sem se poskušal prijaviti v oba)

Kako lahko preverimo veljavnost novih trgov... Mislil sem, da mi je povezavo dal zaupanja vreden prodajalec, zato bi domneval, da je to pravilno, zdaj pa dvomim o vsem
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Zaradi tega se bolje počutim v odnosu zaupanja s prodajalcem, hvala - še vedno - zaupanje je težko pridobiti in še težje preveriti, dokler ni prepozno ...
Sprašujem se, kaj je mogoče storiti za potrditev pristnosti spletnega mesta, ko pa jih je tako lahko ogoljufati z imeni .onion...
 
Top