Sinteza GBL

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
V nadaljevanju je predstavljena nova metoda sinteze GBL.

odlomek:

Vir: Vir: M. K:


Imam vprašanje o tem postopku. Ali je mogoče zaradi regulativnih razlogov uporabiti nižjo koncentracijo vodikovega peroksida, na primer 30 % namesto 50 %, in hkrati prilagoditi količino H2O2, ki se uporablja v reakciji?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Izkoristki so zelo nizki, zato na ta način ne izgubljajte THF. Preprosto uporabite GABA > NaNO2.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Kako se 88-odstotna pretvorba THF šteje za nizko?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Nikoli se ne izide na tak način, poleg tega je THF vreden več kot končni izdelek. Resno, samo kupite kg GABA za skoraj nič.
 

Billnye195

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hej, fantje. Sem nova v skupnosti. Ali ima kdo sintezo BDO - GBL? Če je tako, vas prosimo, da jo delite. Ta forum je najboljša stvar, kar sem jih kdaj videl. Vsi ste legende.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93

Dehidrogenacija 1,4-butandiola (BDO) v gama-butirolakton (GBL).

Zmes 90,1 g (1 mol) 1,4-butandiola, 4 g katalizatorja bakrovega kromita in 0,15 g natrijevega hidroksida (ali bolje KOH) v prahu reagenčne kakovosti smo močno premešali in segrevali pod povratnim tokom. Pri približno 200 °C je prišlo do živahnega izločanja vodika, temperatura se je znižala za približno 10 °C in dehidrogenacija je potekala nemoteno. Izločanje plina (39 L/2 mol na mol reagiranega 1,4-butandiola) se je ustavilo v približno 3 h. Reakcijsko zmes smo ohladili na sobno temperaturo, filtrirali s katalizatorja in destilirali pod znižanim tlakom, da smo dobili gama-butirolakton v približno 80 % izkoristku in nereagirani 1,4-butandiol v približno 10 % izkoristku.

Sinteza GHB (gama-hidroksibutirata) Pogosta vprašanja o sintezi GHB (gama-hidroksibutirata)
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ali je bolje in varneje samo kupiti GBL iz Kitajske kot čistilo
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Ali imate kakšno povezavo, da bi našli to čistilo na Kitajskem. Povsod sem že iskal kaj podobnega in nisem našel ničesar.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
In cenejši
 

lucine

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ali se še komu ne naloži ali prenese noben od pdf-jev na povezavi?
Ali lahko kdo objavi url naslov glavnega dokumenta pdf, v katerem je opisana sinteza?
 

evian

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 1, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
preverite mojo ponudbo, prodajam kot čistilno podjetje
 
Top