Domači laboratorij: Laboratorijski laboratorij: naredi si sam mešalnik z vročo ploščo

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ne razumem, zakaj bi moral plačati približno 1000 USD za kuhalno ploščo/magnetno mešalo, če je tehnika tako preprosta.

Ali je mogoče preprosto vrelec vrelišča vreči čez mešalno ploščo (če je mešalna plošča dovolj močna, da se vrti npr. na razdalji 5 cm). Nisem prepričan, ali magnetno polje kakor koli vpliva na vročo ploščo.

Na youtubu sem videl videoposnetke DIY, kako nekateri uporabljajo ventilatorje za računalnik z nalepljenimi magneti, da povzročijo mešanje. Ali je mogoče te ventilatorje uporabiti ob strani namesto spodaj?



Ali obstajajo še kakšni drugi načini za povzročitev premikanja raztopine?

Navdih:

 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Povezave do videoposnetkov ne delujejo iz TOR
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18

Hmm, zdi se mi, da delujejo? Tudi jaz uporabljam TOR.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Dayum son!? Kje iščete te? V resnici ne potrebujete laboratorijsko odobrene vroče plošče/magnetnega mešalnika, ki posiljuje proračune šol in bolnišnic.
Oglejte si tudi kuhinjsko opremo za restavracije. Imajo isto stvar, vendar brez kul programske opreme in žic, ki so priložene laboratorijskim. Še vedno imajo merilnik, ki vam pove temperaturo, število vrtljajev itd. Kar je na koncu tisto, kar potrebujete. Potem lahko kupite tudi različne pelete, v bistvu mešalnik, v različnih težah, velikostih, seveda za različne situacije. Upoštevajte kemijo in kuhanje enako enako, vendar različno. Nekatera orodja so na voljo poceni na mestih, kjer si nikoli niste mislili, da bi jih iskali, ker niso oglaševana na določenem trgu enako. Za 100 dolarjev sem na eBayu dobil slabo orodje CorninWare. Deluje odlično.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Morali bi si ogledati notranjost moje kitajske mešalne kuhalnice, ki sem jo kupil pred časom. Tam ni ničesar, čeprav je po velikosti ogromna in težka, ker je narejena iz jeklene plošče, vse je slabo ročno spajkano in ne moreš izbrati temperature. Zdi se, da še vedno izdelujejo različice te plošče, nekatere z dejanskim digitalnim uravnavanjem temperature. Mislim, da ga bom nadgradil v nekaj bolj uporabnega.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Vevor. Izdelek pošiljajo iz EU, zato ni carine in ne boste povzročili sumov. Dokaj poceni.
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Pravzaprav bi ga lahko izdelal vsakdo, ki ima nekaj znanja s področja elektronike. Zdi se, da ga je precej preprosto sestaviti. Morda mi bo nekega dne uspelo posneti kaj boljšega od teh smetiščnih videoposnetkov in to naložiti sem. Verjetno bom pripravil sistem, s katerim bom lahko vse upravljal z vmesnikom in brezplačno delil kode, ki jih napišem. Morda nekega dne...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ja, vevor in drugi izdelujejo take z zmogljivostjo 5 l za približno 300 ameriških dolarjev, in za to ceno bi zlahka izdelali takega, ki bi bil res zmogljiv.
Kosi pločevine, nekaj reostatov, dejanski gorilni element za štedilnik polne velikosti ... Veste, jaz bi kupil lepo kuhalno ploščo za približno 150 dolarjev, dodal še en reostat, motorček za klimatsko napravo in palico z magneti prav na sredini ( ali morda 2 jermenici in pogonski jermen. Pipe ta pločevinast pokrovček s sredine elementa in imam enega, ki bi lahko mešal 10 galon diferencialne masti za $309/0
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Izdelati bom moral ogrevalni plašč, saj 20-litrskega plašča ne morem kupiti anonimno. Ko sem ga bil pripravljen kupiti, sem ugotovil, da je teža več kot 25 kg, škatla pa je velika 70 cm, kar je preveč za omarice.
Popolno bi bilo diy magnetno mešalo, ki bi ga dal na dno velike aluminijaste ponve, vendar mislim, da računalniški ventilator iz diy tutorial ni dovolj močan za to, je potrebno kupiti 12V motor. To je preveč težko narediti. Mogoče bo nekdo 1 dan naredil navodilo za izdelavo velikih magnetnih mešalnikov. Z močnim magnetnim mešalom ni treba uporabljati mehanskega mešalnika... bilo bi veliko lažje delo v laboratoriju.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
12-voltne enosmerne motorje je enostavno regulirati s potenciometrom. pred dnevi sem izdelal prototipno režijsko napravo, da bi videl, ali lahko, in jo bom v prihodnosti izpopolnil. mislim na 3D natisnjeno ohišje, brezkrtačni motor in druge pripomočke.
 

Attachments

  • vST8giWFUj.MOV
    9.8 MB · Views: 0
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Iščejo se tudi mantineli. Koliko stane ta? Je nastavljiv?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tukaj je odpadek, o katerem sem govoril pred dnevi. Vevor prodaja različico teh
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje Vevorjevo magnetno mešalo 5L 500w, je prenehalo delovati že prvi dan uporabe. Kot test sem naredil kopalno kopel s peskom za segrevanje vode in v nekaj minutah je prenehalo delovati. V Googlu sem poiskal, kaj bi lahko bila težava, in ugotovil, da je vedno treba imeti tekočino, ki deluje kot radiator za grelno ploščo, zato ne morem narediti kopeli s peskom.
Ker je bila kuhalna plošča pokvarjena, sem jo odprl in ugotovil, da deluje, če odklopim notranjo temperaturno sondo, vijačeno v keramično kuhalno ploščo. Zdaj je spet delujoča! Brez nadzora temperature s kuhalne plošče, vendar ima zunanjo temperaturno sondo.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Ta fant naredi diy magnetno mešalo z močnejšim 12-voltnim motorjem, kot je majhen motor iz ventilatorjev za osebne računalnike. Na motor nekaj prilepi, vendar ne morem razumeti, kaj je to.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Videoposnetek sem le preskočil, vendar ne vidim ničesar razen 2x kvadratnih podložk za plošče, epoksidnega kita in magneta?
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
41Dxflatline Oh, te kvadratne stvari so podložke za plošče, skrivnost rešena, samo podpora za magnet. Hvala!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
vgradil več mešalnikov iz ventilatorjev za osebne računalnike in edina težava je, da se začnejo pri visoki hitrosti in je ni mogoče zmanjšati na optimalne vrtljaje
 
Top