Domači laboratorij: Laboratorijski laboratorij: naredi si sam mešalnik z vročo ploščo

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tukaj je odpadek, o katerem sem govoril pred dnevi. Vevor prodaja različico teh
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje Vevorjevo magnetno mešalo 5L 500w, je prenehalo delovati že prvi dan uporabe. Kot test sem naredil kopalno kopel s peskom za segrevanje vode in v nekaj minutah je prenehalo delovati. V Googlu sem poiskal, kaj bi lahko bila težava, in ugotovil, da je vedno treba imeti tekočino, ki deluje kot radiator za grelno ploščo, zato ne morem narediti kopeli s peskom.
Ker je bila kuhalna plošča pokvarjena, sem jo odprl in ugotovil, da deluje, če odklopim notranjo temperaturno sondo, vijačeno v keramično kuhalno ploščo. Zdaj je spet delujoča! Brez nadzora temperature s kuhalne plošče, vendar ima zunanjo temperaturno sondo.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Ta konec tedna izdelate toplo/hladno kopel DIY z mešanjem...

Objavljam tukaj, da ne pozabim odgovoriti z rezultati.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ali nameravate uporabljati peltierjevo hlajenje/ogrevanje? Smešno je, da lahko vanj vključite ultrazvok ter magnetno mešanje in dodaten upor za učinkovito segrevanje. Če uporabljate aluminijasto posodo ali brez magnetne posode (za mešalnik).
 
View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Termoliza recirkulacijski hladilnik/ogrevalnik + 12qt vedro + 2 kroglična ventila = hladna/topla kopel ¯\_(ツ)_/¯

Uporabljam zgornje mešalo.

Prepričaj se, da imaš na erlenmajerici veliko vratc in nekaj klozetov, ker se boš pozneje spomnil na sranje, ki ga boš želel dodati.

Naslednji ponedeljek bom objavil nit z naslovom "The DIY $1,000 $5L Reactor", v kateri bom dokumentiral svojo sestavo.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Če ne bi potreboval, da je temperatura moje reakcije -30C, bi lahko namesto hladilnika za 800 dolarjev kupil grelnik za 150 dolarjev in bi bilo veliko ceneje.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ko sem prvič pomislil na to, sem imel v mislih nekaj veliko manjšega ... ne minutnega, vendar sposobnega vzporedne sinteze, kot za razvoj/optimizacijo. Imeli ste v mislih pripravljalno serijo, da ne rečem pilotno do serijskega reaktorja v merilu 5L. Mislim, da je to merilo najbolj produktivno za številne moje pretekle in prihodnje priprave, šele ko je metoda samopotrjena in v veliki meri optimizirana.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Enega sem spremenil. O tem sem objavil prispevek. Ni bil odobren s strani UL. Ne, sploh ne
 
Top