kako bom vzel ketamin

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Vbrizgate ga lahko intramuskularno (IM) običajno na stegna ali intravensko (IV) v krivino roke.
Pri intravenoznem vbrizgavanju imate več časa, da izvlečete iglo in se pripravite (1-5 minut), medtem ko vas intravenozno vbrizgavanje prizadene takoj, prav tako pa zagotavlja takojšen naval, medtem ko bo intravenozno vbrizgavanje bolj subtilno.
Če je to vaša prva injekcija, priporočam IM, saj je pri IV lažje narediti napako in je tudi bolj nevarna, če se zmotiš.
Biološka uporabnost je precej enaka (morda višja pri IV, vendar ni pomembna) Raje jo delam IV, vendar bodo časi, ko se bom zbudil na stolu z iglo, ki je še vedno v moji žili, ko delam visoke odmerke.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Prav tako ga ni treba segrevati, lahko pa dodate sol, če se ne raztopi dobro (jaz je ne uporabljam)
Vzamem pokrovček, kamor nalijem nekaj sterilne vode in dobim približno 0,4 ml vode v brizgo, nato vzamem ketamin (0,1 = črni odmerek 0,07 = povprečni odmerek) in ga z oranžnim pokrovčkom brizge zdrobim v stekleno petrijevko, nato dodam vodo iz brizge.
Ketamin raztopim in ga prenesem v brizgo.
Za to v resnici potrebujem le 2 minuti.
Od približno 0,5 odmerka naprej bo odvisno trajanje in manj intenzivnost.
Za IM injekcije najprej poiščite mišico vastus lateralis, nato jo očistite z alkoholom, nato jo sprostite in potisnite iglo vanjo pod kotom 90 stopinj aspirirajte brizgo in če se vrača kri, to pomeni, da ste zadeli krvno žilo, zato jo izvlecite in pritisnite. Če se kri ne vrača, lahko enakomerno pritisnete na bat in ga vbrizgate, nato razkužite območje in masirajte mesto vbrizgavanja, na koncu pa se udobno namestite.
Za IV injekcije razkužite področje, kjer je srednja kubitalna vena, in vanjo pritisnite pod kotom 45 stopinj (odvisno od globine).
Preverite, ali se vrača kri, če se vrača, potem ste v veni (če uporabljate turniket, ga odvežite, sicer lahko povzroči razpočenje vene, po odstranitvi turniketa se prepričajte, da ste še vedno v veni), injicirajte z enakomernim tempom, ne prehitro ne prepočasi.
Razkužite območje.
Pijte veliko vode, pojdite pod vročo prho ali naredite nekaj počepov, da bodo žile bolj vidne.
Če se zaradi zgrešenega vboda pojavi bulica, na mesto vboda takoj položite vročo brisačo in to počnite ves dan.
Vsakih približno 6 ur nadaljujte z nanašanjem vroče brisače na mesto vboda, dokler grudica ne izgine.
Če še vedno raste in je vroča tudi po 3 dneh, morate zaradi abscesa v bolnišnico, sicer lahko povzroči druge težave.
Vedno uporabljajte nove sterilne igle in ne odmerjajte odmerkov na oko!
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Včasih sem 2 grama kristalov raztopil v 50-mililitrski injekcijski viali, s fiziološko raztopino za oči, da sem jih suspendiral. to mi je dajalo volčjo sapo
 
Top