Vprašanje kristalizacije hidroklorida - voda, ujeta v kristalih

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Običajno "stvari" kristaliziram v prenasičeni vodni raztopini, kristalizacija pa traja približno 48 ur. Vedno nadzorujem točno določeno težo "stvari", raztopine in vode. To pomeni, da ko so kristali pripravljeni, se končni rumenjak, vključno z rumenjakom iz ostankov vode, ujema z začetno maso "stvari" minus 2-4 %.

Na srečo pa se v zelo redkih primerih zgodi, da je voda ujeta v kristalih.

Tako sem pred nekaj dnevi kristaliziral majhno serijo 100 gr MDMA HCL. Na prvi pogled so vse podrobnosti postopka enake kot običajno.

Ista lokacija, isti temperaturni režim, vse je videti enako. Toda ko sem tekočino vrgel v kristalizator, se je postopek takoj začel. Po 15 minutah sem preveril kristalizator in videl precej nenavadno stanje, ko je bilo dno kristalizatorja prekrito z več sto drobnimi kristalnimi jedri: običajno v enakem položaju vidim veliko manjše število jeder.

Po 24 urah sem ugotovil, da so kristali popolnoma suhi in da je končna vrednost kristalov 107 gr v primerjavi z začetnimi 100 gr.
To pomeni, da je v kristalih ujetih približno 7 gr vode (ali 7 % začetne teže). Tudi velikost kristalov je veliko manjša kot običajno.

Kot sem povedal na začetku, so vse podrobnosti postopka enake kot običajno. Čistost bo verjetno v redu, če upoštevamo barvo. Zato ne vidim nobenega očitnega razloga za takšno razliko. Morda lahko kdo z boljšim znanjem od mene to pojasni?
GvhYKtrR94
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Voda, ujeta v kristalih?
Vsekakor lahko to preverite, če jih postavite v zamrzovalnik.
Mislim, da bodo druge razlage primerne, s tem primerom pa ne mislim, da bo voda ujeta.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Običajno hranim serijo praška in ga kristaliziram po potrebi. S tem mislim, da iz iste serije prahu dobim normalne kristale in takšne vodene kristale. Torej ne gre za nečistoče, to je gotovo.
Vendar se to ne zgodi pogosto, morda 2-3-krat.
Morda je bil zrak v teh dneh preveč suh, ne vem????
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Postavite jih v zamrzovalnik, da se prepričate, da je voda.
 
Top