Question Ali je varno dati naslov strokovnemu prodajalcu?

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Predpostavimo, da kupite nekaj gramov kemikalije dobro ocenjenega strokovnega prodajalca v vaši državi, kjer ni možna mrtva roka.
Zanemarimo tveganje, da bi lahko majhno, skrito pismo zasegli, če ni carine.

Še vedno obstaja eno vprašanje, to je samo za kupca (prodajalec je brez kakršnega koli tveganja zaradi plačila s kriptovalutami):

Kupec mora prodajalcu sporočiti naslov, da bi lahko prejel kemikalijo.
Mislim, da je to tveganje, ki je odvisno samo od tega, kako prodajalec ravna s temi informacijami.

Najboljše bi bilo, da je po prejemu naslova postopek hiter in da se vsi podatki o naslovu/naslovu izbrišejo neposredno po pošiljanju.
Ali kdo ve, kako se to obravnava? Ali lahko profesionalnim prodajalcem zaupamo? Ali obstajajo primeri, ko so naslovi/imena odtekli od prodajalcev?

Najlepša hvala za vaša mnenja in izkušnje.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Iz večine prijemov izhaja domneva, da prodajalci brišejo naslove, je upanje. Sam prodajam, vendar, če sem iskren, se vedno najdejo naslovi, ki se hranijo dlje, kot bi si želel. Zamude pri naročilih, izgubljeni paketi ali paket, ki je obtičal na carini, so lahko dejavniki, zaradi katerih vaš naslov sedi na računalniku nekoga tudi več kot mesec dni. Predstavljajte si, kako verjetno je, da prodajalec hrani te podatke v šifrirani obliki? Shiny Flakes jih je imel šifrirane, vendar je bila geslo zapisano na listu papirja v njegovi spalnici, tako kot v primeru.

Na splošno je posredovanje naslova vedno uhajanje podatkov, ne glede na to, kako se z njim ravna.
Če se podvržete postopku prostovoljnega uhajanja informacij o sebi, tudi če gre le za državo izvora, se prepričajte, da to ni neposredna povezava z vami.

Če je mogoče, uporabljajte poštne predale, lažna imena, lažne naslove ali mrtve poštne predale. Če bi morali uporabiti domači naslov in svoje ime, ne opravite nakupa
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Najlepša hvala za pojasnilo, Gordon Ramsay,

Pravzaprav lahko prodajalec zmanjša tveganje s smiselnimi ukrepi, kot je šifriranje ali boljša hramba informacij samo za minimalni čas (lahko se ponovno zagotovijo samo, ko so potrebne).
Kaj menite, koliko odstotkov kupcev uporablja naslov, ki mu je mogoče slediti? Celo z uporabo pravega imena in naslova?

Ni tako enostavno najti mrtvega poštnega predala itd.
Pridobivanje ponarejene osebne izkaznice? Res, za nakup za 20 dolarjev? Že sama ponarejena identiteta predstavlja veliko tveganje.

Lahko bi uporabili prenosni poštni posrednik, ki zagotavlja anonimni naslov, vendar ta prenosni poštni posrednik še vedno potrebuje naslov, na katerega bo posredoval poslano pošto. Nisem prepričan, ali to povečuje varnost.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ne bom navajal eksaktnih številk, vendar veliko več, kot si mislite, uporabite njihov dejanski naslov, po možnosti tudi ime :D
. Imel sem ljudi, pri katerih sem bil skoraj 100-odstotno prepričan, da imajo na svojih profilnih slikah v darknetu celo sebe, dele svojega telesa ali živali.

Pravzaprav lahko samo zgradite mrtvi poštni predal, tako da vam ga ni treba najti. Samo poiščite zapuščen naslov in tam vzpostavite poštni predal.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Njihovi deli telesa ... lol, tega nočem videti.

Pri zapuščenem naslovu bi bila to lahko dobra zamisel, vendar v številnih mestih/državah ne boste našli zapuščenih krajev v polmeru 200 milj.
Prej sem imel idejo, da bi v hiši z velikim številom stanovanj namestil ali "zlorabil" poštni nabiralnik. Toda vsi imajo hišnika, ki bo v nekaj minutah odstranil vsak nepooblaščen poštni nabiralnik.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Roke je to, kar mislim :D
Pred kratkim pa sem videl nit, kjer bi fant, ki ima punco z najbolj grdo ritjo, dobil 500EUR..ne bi verjeli, koliko ljudi je objavilo svojo punco z dokazno oznako, napisano na njeni riti :D :D

Preverite, kaj je pravkar napisal Frit Buchner :)
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Gotovo obstajajo prodajalci, ki jim lahko zaupamo, da vsaj varno šifrirajo informacije, mar ne?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Jasno, ampak jaz#d še vedno samo ne bi uporabljal svojih popolnih resničnih podatkov.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Pošljite ji svoj naslov ime zadnjega stanovalca? To bi vam omogočilo vsaj eno stopnjo zanikanja. Pošto prejemam od zadnjih petih najemnikov. Stališče organa je, da moram na njej napisati vrnitev pošiljatelju, če želim, da jo vzamejo nazaj, in če oseba ni pustila naslova za posredovanje, jo morajo dostaviti, tudi če vedo, da te osebe ni več tukaj
 
  • Like
Reactions: vis
Top