Ekstrakcija kratoma na kislinsko-bazični osnovi

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Q5ZzWUGrkI

Uvod
E3jagdOrTy

Vsak uporabnik kratoma lahko potrdi nadležnost dušenja več gramov surovega prahu, da bi dosegel svoje osebno stanje blaženosti. Ker sem pred kratkim pridobival DMT iz različnih rastlinskih virov, sem se spraševal, zakaj ne bi mogel uporabiti enake metodologije za pridobivanje aktivnih alkaloidov (zlasti mitraginina in 7-hidroksimitraginina ) izprahu kratoma, da bi pridobil kristalno raztopino, ki jo je lažje zaužiti. Po obsežnem raziskovanju te teme sem našel le peščico priročnikov na to temo (ki so vsi uporabljali različne metode in so bili občasno teoretično nedosledni), še manj pa je bilo informacij o subjektivnih učinkih končnega izdelka ob uporabi različnih načinov dajanja.

Oprema in steklovina.

  • 0,5-litrska posoda Pyrex;
  • 0,5 L (x2) in 200 ml (x2) čaše;
  • Magnetnomešalo z grelno površino;
  • kapalka (ali Pasteurjeva pipeta);
  • rezilo za britvice.

Reagenti.

  • 30 g listov kratoma (prah);
  • 200 ml 5-odstotne ocetne kisline (AcOH);
  • ~ 40 g NaOH *;
  • ~ 40 mL toluena;
  • ~ 200 ml destiliranega (H2O).
* - NaOH je močna baza, s katero je treba vedno ravnati zelo previdno. Kombinacija NaOH z vodo povzroči eksotermno reakcijo, zato ga je treba raztopini, ki vsebuje H2O, vedno dodajati zelo počasi; v posodo z NaOH NIKOLI ne vlijte H2O, temveč NaOH vedno dodajte v stabilno tekočo raztopino.

Postopek

1. Segrel sem 30 gramov svojega Bali Kratoma in v čašo dodal 200 ml Heinzevega destiliranega kisa (5-odstotna ocetna kislina), kar je bilo ravno toliko, da je bil prah popolnoma prekrit. Nato sem mešanico premešal in pustil stati, dokler nisem zaznal nadaljnjega raztapljanja kratoma, nakar sem dodal enako količino (200 ml) tople destilirane vode H2O.

2. Napravil sem vročo vodno kopel (še bolje bi se obnesla električna kuhalna plošča) in vanjo postavil raztopino, pri čemer sem mlačno vodo nenehno menjaval s skoraj vrelo vodo
.
HYlrW1cOIy
KCPIO2qsrE
GHTCa6lrQJ
3. Dodajal sem vodno raztopino NaOH, dokler se pH ni povečal na 11.

4. Ko je minila ena ura (ob stalnem vzdrževanju vroče vodne kopeli), sem dodal toluen. Na 1 g uporabljenih listov uporabite približno 1 ml toluena. To dodajte topli/topli bazični raztopini listov in dobro premešajte.
O6mYuLRGfv
2D3TyYteom
Če ste za segrevanje raztopine uporabljali Bunsenove gorilnike ali alkoholne plamene, jih ugasnite, še preden odprete steklenico s toluenom. Hlapi toluena so zelo vnetljivi. Ne postanite statistični primer. Namesto tega uporabite zgoraj omenjeno metodo vroče vodne kopeli. Ko toluen približno 5-10 minut mešate v toplo/vročo raztopino, pustite, da se toluen loči.
Mzv0TX95kJ
5. Če imate dve različni plasti, s stekleno kapalko odtrgajte zgornjo plast (toluen). Vaša raztopina v kapalki (ali Pasteurjevi pipeti) mora biti videti rumena, skoraj kot ploska Mountain Dew.
S8MZxECwPY
NjqMgPGl1D
6. Prelijte plast toluena na ploščat steklen pladenj (Pyrex). To posodo boste uporabili za zbiranje izdelka in izhlapevanje toluena. Korake 4-5 z dodajanjem toluena morate ponoviti še 2-krat, da povečate izkoristek ekstrakcije.
9v17xGcmVw
C7Y4GiZXlI
7. Izparite toluen pred ventilatorjem. To raje počnite zunaj, vendar tega ni mogoče prilagoditi vsem bivalnim razmeram. Če morate to storiti v notranjosti, poskrbite, da ne boste v bližini vtičnic. Ključnega pomena je tudi ustrezno prezračevanje z odpiranjem oken ali vrat, ki lahko zagotavljajo izmenjavo zraka.
KmQaUu23xk
8. Ko toluen izhlapi, bo na dnu pladnja ostala oranžna/rumena plast, ki ima zelo cvetlični vonj. Vzemite britvico in postrgajte vso snov, da dobite tole (glejte spodaj). Na tej točki sem opravil eno izpiranje z acetonom in ga izparil v ravnem pireksovem pladnju, da sem dobil čiste kristale. To sem nato postrgala, da sem dobila končni izdelek.
Z1QCfTXxUV
TjyGwHaBQS
Po 40 g ekstrakcije sem dobil približno 400 mg teh kristalov kratoma. To je ~1 % izplen.
 
Last edited:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Lepo. Kako ste kdaj poskusili z oksidacijskimi postopki izvlečka, da bi povečali raven 7-HO in psevdoindoksila (in tako naprej)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Da, to ni tako preprosto kot ekstrakcija. Potrebni so trije koraki, nekaj reagentov in steklena posoda. Tematiko bom naredil s priročnikom. Ostani z nami.
 
Last edited by a moderator:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Nekaj uspeha sem dosegel z UV-žarki, h2o2, pa tudi z biokonverzijami z uporabo aspergillus oryzae.

Katere metode ste preizkusili vi?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Hej, oposum! Ali lahko podrobneje opišeš svojo metodo s h2o2?

sam bom poskusil samo s h2o2, ampak tudi s h2o2 in belilom.

Ali lahko poveš, kaj si uporabil in koliko časa si uporabljal RX? Imam nekaj 36-odstotnega mitraginina, s katerim se želim igrati in se naučiti pretvoriti v dober izkoristek.

Imam tudi rose bengal, ki sem ga imel srečo kupiti, zato se ukvarjam tudi s poskusom fotooksidacije. Pred nekaj minutami sem pustil komentar na tej temi. Še vedno pripravljam postopek za odstranitev stranskih produktov in nereagiranega rožnega bengala iz alkaloidov.

Hvaležen sem za vse podrobnosti. V naslednjih nekaj tednih bom zapisal in objavil vsako metodo in rezultate, upam, da z dobrim uspehom!

Hvala!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali lahko opišete svoje manipulacije? S Ali lahko razložite, kako ste preverili svoj rezultat?
 

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
7-OH lahko povečamo že s sončno svetlobo. Danes zvečer bom poskušal poiskati informacije o drugih poteh.
Preveril bom tudi, ali lahko kaj storim, da bi nekaj nove kemije, povezane z ibogainom, ki sem se je pred kratkim naučil, uporabil za vse spojine, pridobljene iz kratoma
"Ugotovljeno je bilo tudi, da je mogoče enako pretvorbo
z uporabo singletnega kisika, ki nastane pri obsevanju z vidno svetlobo v prisotnosti
bengalske vrtnice, v zračni ali čisti O2 atmosferi, vendar so bili izkoristki še vedno skromni (Shema S1A).
Zanimivo je bilo tudi, da lahko ta reakcija fotooksidacije poteka pri sobni temperaturi.
temperaturi pod sončno svetlobo, brez potrebe po dodajanju zunanjega reducirajočega sredstva.
čeprav z majhnim izkoristkom (8 % po NMR). Zato je mogoče domnevati, da poteka podoben proces
v sami rastlini ali, kar je bolj verjetno, v suhem listnem materialu, ki je bil izpostavljen zraku za
časa, pri čemer močno obarvane fitokemikalije (npr. porfirini) služijo kot
kot nadomestek za rožni bengal. Ta pojav lahko pojasni opazovanje 7-OH v nekaterih
v nekaterih vzorcih Mitragyna speciosa, ne pa tudi v vzorcih, analiziranih v tem poročilu."

https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acscentsci.9b00141
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

ali lahko te kristale jemljemo tako? če da, kako? ustno?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
kakršne koli informacije o odmerjanju za eat crystals? :)
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ali lahko za 5-odstotno ocetno kislino ocetno kislino 80 % razredčimo z H2O ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jasno. 5-odstotni AcOH lahko kupite v vsaki trgovini z živili
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

kot je to v redu?
UAWhjaBbiz
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pošljite nam svoje poročilo o uspehu, saj pomaga naši skupnosti!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Imel sem idejo, da na tem forumu delim vsako izkušnjo, ki jo bom poskusil... brez skrbi
Upam samo, da ne bom onesnažil kakšne teme

ps: kratom ni načrtovan te dni, vendar bom objavil, ko bo končan!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ali lahko namesto toluena uporabimo etilacetat?

ali menite, da je komercialni toluen, kot je ta, v redu? (brez informacij... samo: toluen-3.3.b )
GybfTFQHKi
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Benzen in njegovi homologi. Etil acetat ni najboljša izbira za ekstrakcijo alkaloidov.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Ali lahko za ekstrakcijo uporabimo nafto?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
verjetno da
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Svoje rezultate delite tukaj ali pa jih prosimo, da jih delite z drugimi.
 
Top